Strana 34 od 45 PrvaPrva ... 24323334353644 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 331 do 340 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #331
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    9F67D3F9-EBD6-48AA-8982-CD5A3B1EF56C.jpeg35B2ABF0-D3CE-43EC-A845-D8F525645B0C.jpeg255A5321-12A1-4EFD-92CD-C728FEC42CB8.jpeg

    Možda ovako nešto da probas. Stavlja se preko liner-a, zapertla se jako pre kopcanja kopci. Fiksira petu i ne dozvoljava da se peta odize. Naravno sve ovo funkcioniše pod uslovom da cipela nije prevelika.

  2. #332
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Hmm zvuci zanimljivo ali nisam bas skontao gdje tacno treba da stavim pertlu, i da li se mora svaki put vaditi ulozak iz pancerica.

  3. #333
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Dodatak lineru je sličan stezniku skocnog zgloba. Proizvođač je Sidas. Ne znam da li i dalje ima ovih dodataka na tržištu.
    Ovaj dodatak ide preko linera. Stavlja se u cipelu zajedno sa linerom. Vadi se iz cipele zajedno sa linerom.
    Ukoliko vadis liner, da bi ga osusio nakon završenog skijanja, izvadićeš i ovaj dodatak.

    pertla je sastavni deo dodatka i zateže se pre kopcanja kopci na pancerici.
    Priložene slike Priložene slike

  4. #334
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ikar Pogledati poruku
    Dodatak lineru je sličan stezniku skocnog zgloba. Proizvođač je Sidas. Ne znam da li i dalje ima ovih dodataka na tržištu.
    Ovaj dodatak ide preko linera. Stavlja se u cipelu zajedno sa linerom. Vadi se iz cipele zajedno sa linerom.
    Ukoliko vadis liner, da bi ga osusio nakon završenog skijanja, izvadićeš i ovaj dodatak.

    pertla je sastavni deo dodatka i zateže se pre kopcanja kopci na pancerici.
    Ok kapiram sada. Jos samo da nadjem taj dodatak
    Jel' neko zna gdje bih mogao nabaviti tako nesto?

  5. #335
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ikar Pogledati poruku
    ACH]

    Možda ovako nešto da probas. Stavlja se preko liner-a, zapertla se jako pre kopcanja kopci. Fiksira petu i ne dozvoljava da se peta odize. Naravno sve ovo funkcioniše pod uslovom da cipela nije prevelika.
    Kako to radi? Na koji način sprečava da se peta podiže?

  6. #336
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    kod mene funkcioniše i mislim da pre svega popuni višak prostora oko pete (iznad, sa strane i na tabanu) (između liner-a i školjke pancerice) i dodatno fiksira stopalo.
    dodatno, kada se zapertla ovaj dodatak (pritegnu pertle do kraja) onda se noga fiksira u lineru. liner se sam po sebi nikada ne odiže. odiže se peta i stopalo u lineru.

    pancerice koje imam su tačne veličine i iz grupe low volume (98mm) ali ipak sam imao problem sa malim odizanjem pete, i to je rešeno pomoću ovog dodatka.

  7. #337
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ikar Pogledati poruku
    kod mene funkcioniše i mislim da pre svega popuni višak prostora oko pete (iznad, sa strane i na tabanu) (između liner-a i školjke pancerice) i dodatno fiksira stopalo.
    dodatno, kada se zapertla ovaj dodatak (pritegnu pertle do kraja) onda se noga fiksira u lineru. liner se sam po sebi nikada ne odiže. odiže se peta i stopalo u lineru.

    pancerice koje imam su tačne veličine i iz grupe low volume (98mm) ali ipak sam imao problem sa malim odizanjem pete, i to je rešeno pomoću ovog dodatka.
    Gde si to nabavio i pošto si platio?

  8. #338
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    prošle ski sezone, u januaru 2019., na Kopaoniku (Srebrnac), sam radio podešavanje pancerica. Više detalja na https://www.bootpro.rs/custom-ski-bo...ing-usluge.php odnosno https://www.instagram.com/bootpro.rs/?hl=en

    Tom prilikom sam i nabavio ovaj dodatak ali nisam siguran da i dalje može da se nabavi.

  9. #339
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Drugari, ajde pomozite savetom oko nečega što ja ne pratim baš najbolje.

    Trebaju mi nove pancerice, stare nisu loše, Dalbelo kripton serija, mogu da preporučim ali iz sasvim subjektivnih razloga treba da ih promenim.

    Uzeo bih fleksa 110, ali to nije tema, stvar je u tome što je moja dužina stopala 28,5 cm (broj 44) a širina ne preko 95 mm, ako i toliko (mereno u radnji na odgovarajućoj napravi). Uz uzano stopalo ide i odgovarajući uzan zglob ("cuff"), što je otežavajuća okolnost za ultimativni zahtev da se peta u cipeli ne sme podizati - mada u postojećim cipelama nisam primetio da imam taj problem. Da ne zaboravim da dodam visinu od ~193 cm i ne naročito veliku težinu za tu visinu (što me čini netipičnim pripadnikom ovog foruma, ako smem da primetim ).

    Znam za preporuku da u mojoj situaciji treba obratiti pažnju na firmu Lange, jer on orijentisana na uže kalupe, premda mi se čini da je to priličan mit, jer na sajtu tog proizvođača ono što bih ja probao je u širini 100 mm, u svakom slučaju ne manje od 98. Osim toga, nabavka Lange cipela u Srbiji je u domenu teorije jer ta marka na tržištu nije zastupljena.

    Moje pitanje je da li je rešenje za ovu situaciju nabavka pancerica u kojima se uložak kastomizuje shodno obliku noge, u onim mašinama što pod temperaturom formiraju unutrašnjost cipele, da ne kažem lajner. Po ugledu na Fišerov sistem, ili neki sličan. Otvoren sam za različite inicijative.

  10. #340
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    ...Znam za preporuku da u mojoj situaciji treba obratiti pažnju na firmu Lange, jer on orijentisana na uže kalupe, premda mi se čini da je to priličan mit...
    Samo da se podsjetim da je 102 mm kod Langea značajno uže od Salomonovih 100 mm: https://www.skijanje.rs/forum/showth...8iti-milimetri

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    ...... jer na sajtu tog proizvođača ono što bih ja probao je u širini 100 mm, u svakom slučaju ne manje od 98...
    Lange je za ovu sezonu napravio dosta sitnih izmjena u pravcu "optimizacije" troškova, pa zanemari njihov sajt, već gledaj prošlosezonske modele, kao npr. Lange RX 120 LV ili RX 100 LV. Ovaj drugi model se sada može naći za ispod 200€ (po potrebi šaljem link porukom; svoje sadašnje pancerice sam kupio od te trgovine). Kod oba spomenuta modela je širina 97 mm. Ključ je u oznaci LV (Low Volume). Još ako je tih 97 manje nego kod drugih proizvođača, kao u primjeru gore navedenom, tvojoj sreći ne bi trebalo biti kraja.
    Ostaje problem gdje probati te modele prije kupovine...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •