Strana 32 od 45 PrvaPrva ... 22303132333442 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 311 do 320 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #311
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ovo nije optimalna skija za tebe. Jeste upotrebljiva na stazi, ali samo na mekanoj stazi je u svom elementu.
    Zbog bočnog profila, kao i zbog naglašenog rokera, u zavoju na utabanoj stazi će se dužina skije u kontaktu sa snijegom drastično skratiti.
    Uzmi neki klasičan model za stazu.


  2. #312
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Hvala Stekane, kratko i jasno

  3. #313
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Vreme za kupovinu novih skija pa dosao po savet. Trenutno se cetvoroumim pa reko da mi pomognete da se bar petoumim ako ne I vise ��

    Elem, stara skija iz potpisa, skijao sa zadovoljstvom nekih 7 sezona. Od toga bas uzivao 2 kad sam bio u dobroj kondiciji. S obzirom na godine I konidiciju, reko da batalim metal u skijama I uzmem nesto neznije.
    Visok 186, blizu 100kg, jake noge ali bez kondicije, tehnika po mom 7/10, spustam se svuda bez problema ali mrzim guzvu na stazi jer previse pazim da ne pokupim nekoga pa me to baca u sed a onda sve ode u … Skijanje na Kopaoniku, ove skije ce verovatno ostati u Srbiji, bar jos nekoliko godina nadam se.


    Gledajuci komentare, razne testove I tako dalje, izbor mi se nekako sveo na dve opcije. Ili da uzmem ekvivalent moje skije samo nivo nize (Salomon XDR 80 ST C u 180cm ili Nordica GT 76 CA, isto 180cm) ili da odem na malo tanju skiju (Rossignol React R6 u 177cm, K2 Konic 76 isto 177cm).


    Trenutno me ove tanje malo vise privlace, verovatno cisto zbog promene. Nema sanse da probam ove skije bilo gde, tako da je kupovina cisto po iskustvima drugih.

    Bilo koji savet je dobrodosao.

  4. #314
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Pošto piše da se ne daju saveti posle kupovine, onda da pitam pre.
    U potrazi sam za novim ski cipelama, pa me zanima sta mislite o cipeli Head Vector 110 RS i Head cipelama generalno?
    https://www.markonisport.rs/sr/proiz...-110-red-black
    Za sada mislim da mi ona najbolje odgovara, probao Hedove modele sa grafenom lyt, vector evo, probao Nordiku i Dalbello Panterru i DS sve osim ovih su mi pravile bol u nogama. Dobra stavka je i sto mogu jos malo da ih prolagodim grejanjem u rerni. Hvala unapred.

  5. #315
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako ti dobro leže na nozi, to je to. Nadam se da si probao pravu MP veličinu, ne veću od 1 cm od dužine tvog stopala. Poželjno veličinu koja je baš identična dužini stopala.
    Nemoj slučajno da se uzdaš u rernu ako te negdje žulja ili pritišće. Unutrašnja cipela će se jednako prilagoditi nozi i bez rerne. A rerna nosi rizik pregrijavanja i odljepljivanja dijelova unutrašnje cipele (druga riječ: raspadanje).
    Da bi bio siguran u izbor, potraži i probaj modele drugih proizvođača (Lange, Salomon, Atomic, Tecnica...).

  6. #316
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    ... spustam se svuda bez problema ali mrzim guzvu na stazi jer previse pazim da ne pokupim nekoga pa me to baca u sed a onda sve ode u …
    @Misk0, na osnovu ove rečenice mislim da su ti pancerice veći problem od skija. Koliki prednji nagib imaju? Možeš li u njima uspravno stajati?

  7. #317
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    @Misk0, na osnovu ove rečenice mislim da su ti pancerice veći problem od skija. Koliki prednji nagib imaju? Možeš li u njima uspravno stajati?
    Salomon X Pro 100. Kako mislis uspravno, sve pancerice su pod uglom

  8. #318
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Skije
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pozdrav svima, doslo je vreme da se uzmu prve skije


    Trebala bi mi mala pomoc oko odabira skija, pa cu napisati sve informacije sto mislim da su potrebne za odabir.


    Trazio sam malo po forumu, procitao par saveta, naisao na neke stvari koje su mi pomogle da bar znam sta mi treba.
    Nisam neki strucnjak, uglovi i oblina skija, vrsta snega, materijali itd. pa bih nekog zamolio da kaze misljenje.


    Neke vazne informacije:


    181 cm visok, 90 kg, 29 god, fizicka sprema sasvim ok, 2-3 nedelje lakseg treninga pred skijanje.


    Skijam poslednjih 7 sezona (svake sezone oko 7 dana aktivnog skijanja iz jednom jednog ili 2 puta, tako da nisam los, ali nisam ni sjajan, ima losijih ali i vidno boljih. Odlucio sam da svake sezone uzimam instruktora 2-3 sata da se poboljsa malo tehnika)
    Kupljene pancerice i koriscene prvi put:


    https://planetbike.rs/zimski-sportov...-white-11.html


    Prvi dan sam se porpilicno tesko navikao, bolele noge dosta, do sad nisam ulazio iznad 90 flex, ali se privikla noga posle 2 dana, malo razgazio ulozak. Konacno da mogu da kontrolisem skije kako zelim, mozda sam cak i mogao 120 flex, ali nije ni ovako lose.


    Sto se tice stila skijanja, volim malo brzu voznju sa blazim skretanjima, recimo da idem ka nekom carvingu, veleslalom ili slicno.
    Nesto ovako npr:


    https://www.youtube.com/watch?v=9A6FTw9LSUE


    Zbog toga sam nasao da mi treba malo duza skija, stabilnija, da mogu mozda tehnikom da nadoknadim to sto nije kratka i lako upravljiva.
    Najvise volim, kao i vecina ujutru da skijam, dok su staze sveze i ociscene. Nisam preferirao nikad freeride ni dubok sneg (staze u losijem stanju).
    Ove godine sam skijao na fischeru:


    https://www.snow-online.com/ski/fisc...n-x-2017.htmlp


    Nisam nezadovoljan skijama, ali prosle godine sam imao neke atomic koje su bile teze i znatno brze, mislim i duze, te su mi se malo vise svidele na stazi.
    Cenovni rang, recimo do nekih 500e, mislim da moze dobra skija da se uzme.
    Gledao sam Atomic Redster S9, cuo sam dosta puta da je odlicna skija, one su dosta skuplje, vidim ima bas dosta Atomic modela, ne znam sta znace te oznake, u sustini ne mora ni da bude Atomic skija, bitno je samo da odgovara.

  9. #319
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Ako sam dobro razumeo, obelezim duzinu noge na papiru, izmerim i onda bi velicina pancerice trebala da bude ili iste duzine ili do 1 cm duza?

  10. #320
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Balavac Pogledati poruku
    Ako sam dobro razumeo, obelezim duzinu noge na papiru, izmerim i onda bi velicina pancerice trebala da bude ili iste duzine ili do 1 cm duza?
    Da. Ili petu uz verikalnu površinu (okvir vrata = štok), pa označiš vrh prstiju na podu grafitnom olovkom te izmjeriš rastojanje. Usput, svaka trgovina ski opreme treba da ima spravu za mjerenje dužine stopala.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •