Strana 31 od 45 PrvaPrva ... 21293031323341 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 301 do 310 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #301
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gnjurac Pogledati poruku
    ...Na oglasima ima mnogo polovnih skija, ali ne znam šta da mislim o njima, da li je ok kupiti polovnu skiju?
    Kao što @niipheus napisa, odgovor je: jeste. Ali kao što to uvijek biva u životu, postoji ono "ali": OK je kupiti polovnu skiju, ali da je ispravna i da nije iz rentala.

    Šta i kako gledati na polovnoj skiji?
    Mo mome, treba gledati:
    - ima li na skijama naljepnica sa bar kodom ili sa oznakama rentala. Ovdje može da pravi zabunu činjenica da na zapadu servisi vole da na klijentove skije stave svoju naljepnicu da se zna da su skije kod njih servisirane. Takve naljepnice su "obične" naljepnice koje se lako skidaju. Naljepnice rentala često imaju oznaku kategorije skije u rentalu (VIP, Top, Permium...) i dosta su kvalitetnije izređene, deblje i vrlo teško se skidaju (obično ostane trag jakog ljepila). Bar kod im služi za evidenciju.
    - debljina rubnika (sa obje strane) je ključna stvar. Kao referenca za poređenje je originalna debljina rubnika koja se može vidjeti na samom vrhu skije na dijelu koji mašine za oštrenje na dohvataju. Ako je debljina rubnika duž skije osjetno manja od referentne debljine, ta skija je vjerovatno dušu ispustila. To ne znači da se na njoj ne može skijati, već da karakteristike više nisu kakve su bile i da prostora za dalje servisiranje (oštrenje) više nema dovoljno. U skladu sa tim treba biti i cijena.
    - istrošenost veza u djelu koji je u kontaktu sa pancericom: istrošenost čeljusti koja drži petu pancerice, kao i površina na kojima peta stoji, uključujući i kočnicu.
    - opšte stanje skija: oštećenja, ogrebotine, stanje vrha skije (od sudaranja skija u vožnji)... Posebno obratiti pažnju po dužini svih rubnika gledano sa strane: ima li tragova da je rubnik bio izvaljen, pa vraćan nazad.
    - pogledati obje skije uzdužno: da skija nije gdje savijena.

    Možda sam šta propustio, ali i ovo bi trebalo biti dovoljno.

  2. #302
    Junior Member
    Datum registracije
    17.09.2019
    Skije / Bord
    Atomic redster x9 wb
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Hvala na tako opširnom odgovoru, obratiću pažnju na te stvari!

    Koje je vaše mišljenje o Nordica gt80 speedmachine 168cm? Nisam siguran da li je to skija za mene? Želeo bih skiju za stazu koja je zabavna za vožnju i koja će me terati da napredujem. Pored nje gledao sam i volkl race tiger i fischer rc4.

  3. #303
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gnjurac Pogledati poruku
    ...Koje je vaše mišljenje o Nordica gt80 speedmachine 168cm? ... Pored nje gledao sam i volkl race tiger i fischer rc4.
    GT80 SpeedMachine je top model iz GT serije i bojim se da bi ti bio krupan zalogaj (pretpostavljam pretvrda za opuštano skijanje). Možda griješim.
    Nordica GT80 (bez ovog SpeedMachine) bi ti bila odlična skija. Dužina 168 cm ti je OK. Dugo mjerkam GT84, ali nikako da ih uhvatim povoljno.

    Čuvaj se "Volkl Race Tiger" i "Fischer RC4". Ta dva pojma uključuju ogroman broj modela od odličnih rekreativnih skija do onih koje mogu voziti samo takmičari. Pored tih oznaka su bitne i dodatne oznake. Ako nisi siguran koji je model u pitanju, zaobiđi ga.

  4. #304
    Junior Member
    Datum registracije
    17.09.2019
    Skije / Bord
    Atomic redster x9 wb
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Svakako bih voleo da testiram neku od tih skija pre kupovine, sada mi je cilj da prikupim info koje tacno skije da testiram, trebao sam naponenutinaponenuti ranije da sam prosle god vozio elan amphibio 16, svidela mi se skija jedino je bila nestabilna "na pravcu"
    Ako taj elan moze da posluzi kao merilo, iz vaseg iskustva gde se nalazi ta skija u odnosu na gore pomenute, ili da mi predlozite neku slicnu skiju.

  5. #305
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Svaka rekreativna skija je nestabilna "na pravcu", jer ima radijus manji od 18 m. Veći radijus i već dužina = stabilnija. Manji radijus i kraća = lakše skreće. Treba naći kompromis, a to je potpuno individualno.

    U vezi modela za preporuku, to je vrlo teško i takođe individualno. Modela je tonu, ali koji su tebi dostupni? Ovaj GT80 definitivno stavi pri vrhu svoje liste. Amphibio 16 je odličan, ali ja preferiram malo univerzalnije (šire) skije.

    Kako god, gledaj radijus 15 - 16 m, struk 73 - 84, da je skija bliža vrhu ponude proizvođača. Sam proizvođač nije bitan. Titanijum, broj slojeva i slično, zanemari. Ima vrhunskih skija bez metala. Kod onog marketinškog "dva sloja su bolja od jednog" se uvijek treba zapitati o kojoj debljini pričamo. Da li su dva sloja debljine 0,4 mm bolja od jednog debljine 1 mm? I da li uopšte za određenu namjenu skija treba metal u skiji?

  6. #306
    Junior Member
    Datum registracije
    17.09.2019
    Skije / Bord
    Atomic redster x9 wb
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Hvala na svim savetima! Trenutno mi je jedina dostupna skija taj gt80, ali ja ne zurim sa kupovinom, opcija je i da ovu sezonu probam razlicite modele pa da na prolece kupim..

  7. #307
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Koliko sam upucen, zenska referentna velicina je 255, a muska 265. Koja je decija referentna?

  8. #308
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Sta mislite, kako se ova skija ponasa na stazi? Ima je za sitne pare...

    https://www.decathlon.co.uk/rossigno...d_8530488.html

    U principu ne silazim sa staze, rekreativac sam, 70kg i 45+, sa 7-10 dana godisnje na snegu. Da li da uzmem klasicnu piste skiju ili ovako nesto?

  9. #309
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Koliko vidim na sajtu Rosinjola, geometrija skije je 119-92-109, što po mom mišljenju znači da između ove skije i klasičen on-pist skije ima još prostora.

    Radijus je 23 metra na skiji od 140 cm. Ako ne silaziš sa staze, kako kažeš, možda ove karakteristike za tebe nisu preporuka.

    Ono što me međutim zbunjuje, to je što je proizvođač deklariše kao skiju za napredne početnike i srednje skijaše. Tako da to bih razmotrio, zašto je stavljena u tako nisku klasu.

  10. #310
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Da, trebalo bi da je to neka klasa, lower intermediate. Ne treba meni skija vise klase... cenim da sam iznad proseka po znanju, ali lagan sam, lose kondicije i skijam sa klincima od 7-8godina. Ne bih da se patim...

    Nisam nikad vozio skiju slicne geometrije. Kontao sam da ako je univerzalnija skija, za losije uslove na stazi (ali i dalje na stazi) da pazarim nju. Ako je bas freeride skija, zaobisao bih je.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •