Strana 28 od 45 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 271 do 280 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #271
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Skijaš, trebalo bi da flex 120 ne budu mekane cipele , ne znam da li si uzimao u obzir da je to na "sobnoj" temperaturi? Cipele na minusu uvek budu tvrđe nego u sobi...

    I inače, ključno je da ti cipela dobro drži petu, da ti "leži" dobro na nozi, tj. da je udobna, flex da li je 110 ili 130 nije toliko bitan, sve to preko 100 je OK, osim ako nisi pretežak.

    Što se tiče ExpoZima to niko ne zna sada šta će biti (ni uvoznici), oni dobijaju veći deo robe tek na jesen pred sam sajam.

    Ja da uzimam, uzeo bi sada, sada mogu da se dobiju popusti pošto se bliži kraj sezone a izbor je veći nego na jesen (pre nego što dobiju novu robu)..

  2. #272
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Sada imaš odlične popuste, jedino što te može malo poremetiti je da nije baš izbor brojeva kao na početku sezone, ali su zato cene jako primamljive.


  3. #273
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Skije
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Zaboravih to da napisem, 181 cm visine i recimo da variram od 85-90 kg.
    Fizicki znam da budem ok spreman, ali i ne, zavisi od obaveza, mada pred skijanje uvek par nedelja na po koji trening odem.

    U pravu si skroz za minus i tvrdocu po minusu, skroz sam smetnuo sa uma to.

    Danas sam probao Nordica Speedmachine 120, nigde me nije zuljala, skakutao sam malo, hodao i sedeo u njima nekih pola sata, ali kao da su mi blago utrnule noge.
    Doduse bas blago, cim sam ih izuo posle 2 minuta su se skroz oporavile, tako da je moguce da je zbog tvrdoce. Kada sam probao Atomic i Rossignol o kojima sam pisao, osecao sam blagu bol u predelu risa,
    dok kod Dalbello cipele nisam osetio nista, bas mi je legla.

    Hvala za savete u vezi sa ExpoZim-om, znace mi bas dosta, onda cu pazariti nesto ovih dana.

    Moguce da ce bas ta Dalbello Pantera 120 da mi bude buduca cipela ako nigde na nadjem da nisu to sto se od njih ocekuje, mada i po recenzijama raznim vidim da su dobre

  4. #274
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Probao se i to čudo i.SL RD:
    Dužina je bila idealna, a uslovi testiranja baš suprotno. Što mi i jeste bio cilj.

    Skija u odnosu na svoju civilnu varijantu ima drugačiju geometriju, težinu, tvrdoću, izgled...
    Drugim riječima nema baš neke veze sa imenjakom.

    Geometrija:
    Tehnički detalji koji se mogu pročitati i na internetu su da je da je RD model uži. U struku svega 1mm, ali na krajevima oko 1cm što pravi osjetnu razliku u brzini, najviše pri izlazu iz zavoja.

    Ono što se osjeti odmah pri uklapanju skije je težina. Nije to nešto strašno, ali jeste osjetno. Razlog dodatne mase krije se ne u titalalu, kersu, grafenu (glupostima koje se navode na reklami) nego u debljoj dasci.

    HEAD iz nekog razloga nerado ustupa ovu smiju na testiranje pa je do mene došla skoro nova. Kantne (rubnici) vjerujem da su na fabričkim podešavanjima i da nisu prošle nulti servis i bilo kakvu pripremu jer se na plohama i dalje vidi ona tekstura nove skije.

    Jahorina je oko 13 sati bila prilično zguljena sa otkrivenim ledenim pločama ispod dvosjeda koje sam i namjerno "gađao". Ovo su mi prve skije koje na takvoj podlozi ne otklizavaju, ali baš ne otklizavaju. Čak ni na velikim strminama. Ostaju upravljive, ali jako povećavaju brzinu.
    Na uređenim dijelovima bez leda, skija uopšte nije teška za voziti. Tu se razlika u odnosu na obični i.SL osjeti samo u brzini vožnje.

    Idealna skija, ali...
    I baš kada se upitam zašto sam vjerovao u priče da ovo nije skija za cjelodnevno skijanje... stiže i donji dio Ogorjelice. Mekan, razrovan, hupseri...
    Sva amortizacija je bukvalno na koljenima. Skijanje postaje jako zahtjevno i fizički, a još i više time što se jako mora paziti koji "put" izabrati. Svaka neravnina je skok, a kada se veže nekoliko takvih kontrola nestaje. Uz gužvu na stazi moguće je samo pokupiti nekoga ili u boljoj varijanti sam završiti na piiiii....
    Sjeckanje, kočenje repovima, momentalan prelazak na "stari stil" i lagano do ravnice pred šestosjeda

    Na kraju, ako imate uslove dobre i tvrde staze cijeli dan, i ako baš volite slalom i kraće carving zavoje, ova skija se bez problema može voziti cijeli dan.
    Podrazumjeva se da ste napredni skijaš i da bez oklijevanja idete na crne staze.

    Čak i u ovim uslovima opravdanost kupovine, ako niste takmičar, je upitna. Skija pravi razliku samo na crnim stazama i to na zalađenim dijelovima. Sve drugo jednako se može odskijati i na običnom i.SL modelu. Vježbanje same carving tehnike opet je lakše na običnoj slalom skiji jer širi repovi ograničavaju brzinu, a lakša konstrukcija i manja tvrdoća zahtevaju nešto manji pritisak od strane skijaša.

    Ono što mi se svidjelo na RD modelu, a što HEAD nije stavio na slabiji model je zaštita na vrhovima. Ružna jeste, ali takmičarima ona štiti skije od udaraca u kapije, a civilima je od velike koristi u gužvama ispred žice.

  5. #275
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Skije
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Uzeo konacno pancerice
    Probacu ih tek sledece godine (ako ne odem iznenada u naredne 2 nedelje sto nije nemoguce, mada sam bio vec 2 puta)
    Posle isprobanih desetak modela, konacno nasao nesto sto mi odgovara.
    Dimenzije stopala manje nego pancerice:
    28.2 cm duzina
    105 mm sirina

    Pancerice:
    27 cm duzina
    102 mm sirina

    Nordica Sportmachine 110 cena sasvim dobra, tako da sam izuzetno zadovoljan jer mi odlicno lezi na nozi, nigde ne pritiska, skakutao, pritiska, kretao se u njima bar pola sata i kao da ih nisam ni nosio.
    Jedino sam se tako osecao u Dalbello Panterra 120, ali one mi delovale jako mekano i nisam nesto bio odusevljen.

  6. #276
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Nakon kupljenih pancerica (Nordica Speedmachine 100) red je došao da se kupe i skije, pošto sam do sada koristio samo one iz rente, i to modele iz osnovne ponude. Ovo mi je treća sezona (imam nekih 30ak dana skijanja), visok sam 175cm a težak oko 75kg. Skijam 95% vremena na stazama, uglavnom crvenim, mada bude po koji izlet i na plave (da malo vežbam tehniku) i crne (da proverim kako se snalazim). Što se tiče znanja, rekao bih da sam osrednje dobar skijaš ali i da tu ima još dosta mesta za poboljšanje tehnike.

    Koje skije biste mi preporučili a da mogu da se kupe u radnjama u Novom Sadu ili Beogradu? Bio sam na Kopaoniku prošli vikend kad je bio elan test vikend, ali kad god sam bio do štanda nisu imali ništa za mene :/

  7. #277
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Ima li neko iskustva ili je korisnik Head Raptor pancerica? Konkretno model 120.
    Mislim da mogu dobiti povoljnu cijenu za njih, pa bih možda i zamjenio vremešne Dalbelo Proton 11.

  8. #278
    Junior Member
    Datum registracije
    05.03.2019
    Poruke
    3

    Podrazumevano


    Evo druže ja.
    Pitaj šta te interesuje?

  9. #279
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    A danas sam je probao malo duži period u radnji. Uska mi je.
    Ne mnogo, ali mi se ne kupuju nove, pa odmah nose na fitovanje.
    Mislim da ću morati ići na VECTOR model.

    Hvala u svakom slučaju.

  10. #280
    Junior Member
    Datum registracije
    05.03.2019
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Head Raptor 120 RS je "race" čizma, odlična za agresivno skijanje. Tako je reklamiraju, a takav sam osećaj imao i na stazi. Ako voliš da brzo menjaš pravce, praviš kratke zaokrete, onda je ovo čizma za tebe (visoko responzivna). Naravno, to ne znači da nije dobra za opušteniji način skijanja. Cenim da to zavisi od udobnosti što je opet individualna stvar. Mene ove moje ne žuljaju, pašu mi u milimetar, salivene kao da su specijalno praveljene po meri mojih stopala Bez problema sam celu sezonu skijao u njima i zadovoljan sam. Last je 96mm, što je dosta usko i može da pravi problem osobama sa širim stopalima ali to se oseti čim ih probaš (kao što si ti odmah osetio). Čizme su generalno udobne iako čvrsto stežu sa svih strana. Svaki pokret se brzo prenosi na skije.
    Ove moje su bele boje (nisam siguran da postoje u drugoj boji) pa se brzo uprljaju i vidi se svaki trag na njima.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •