Strana 10 od 45 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #91
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    @Bitterman Dobro došao u klub . Ja sam merio isto u Beosportu i meni je stopalo dužine 26,8 cm i širine 110 mm. Za širokko stopalo j e teško da se nadje tvrdja pancerica sa jačim fleksom. Meke početničke mogu da se nadju. Pošto imam malo i težinu a i iskustvo i znanje meni je potrebna neka tvrdja pancerica ali za šire stopalo ali to ima samo par modela. Imao sam jedne Fischer koje su bile 120-130 flex ali su bile uske za moje stopalo tako da kad ih obujem i izadjem na stazu posle nekog vremena počnu da mi trnu prsti jer nemam cirkulaciju. Dva puta ako sam ih obuo. Kad sam ih probao u prodavnici nisam imao tih problema ali zato kad se ta plastika ohladi i stegne to je užas. I ako sam imao pancerice ja sam morao par puta da iznajmim dok nisam kupio druge koje su mi odgovarale a te Fischer sam prodao.
    Ove apex postoje već par godina. Ja sam negde postavljao link od njihovog sajta. Mislim da su više za freeride gde obično ide mekša pancerica.
    Za Fischer Vacuum ne znam šta da ti kažem. Probao sam u Skoplju krajem prošle sezone nekei Vacuum Full Fit model koji je sad već od pre 2 godine ako se ne varam i bio je najširi Vacuum Full Fit tj. 103 mm. Jedva sam ih zakopčao. Jedva sam čekao da ih skinem. Onaj prodavac mi kaže: ma nema frke to će sa vakumom da se prilagodi tvojoj nozi i da se raširi. Mislim se u sebi gde će da se raširi kad sam jedva preklopio plastiku da zatvorim pancericu.
    Evo ti par sajtova gde možes da širinu, flex ... :

    http://www.skinet.com/ski/gear/boots

    http://www.evo.com/shop/ski/boots.aspx

    http://www.skis.com/ski-boots/102,de...?start=0&sz=24

    pa možda nadješ par modela koji bi ti možda odgovarali. Posle toga treba da nadješ te modele kod ili gde si već planirao da gledaš i da ih probaš.

  2. #92
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Nadjoh i ove na sličnom fazonu kao apex:

    www.dahusports.com

  3. #93
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    35
    Poruke
    156

    Podrazumevano

    @ibane
    Video sam da i ti mucis muku sa pancericama.
    Precesljao sam manje-vise sve sajtove i review-e.
    Kupovacu u Beogradu, tako da mi je izbor suzen. Sacekacu da vidim hoce li stizati Tecnica HVL modeli, ako ne, mislim da sam osudjen na XPro Salomon. Mada, za taj Salomon sam citao ranija iskustva i nije redak slucaj da su ljudi sa dosta sirim stopalom od cipele bili zadovoljni. Plus imam i jake listove od fudbala. Mislim da ce taj 360 custom shell biti pun pogodak. Znaci, rerna pa na noge lagane. 😀

  4. #94
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    @Bane

    Ja imam stopalo kao vas dvojica (i šire), fischer vakuum /određeni modeli/ mogu da se prošire dovoljno da nam ufituju stopala. Bez problema.

    Ono na šta treba obratiti pažnju je flex, jer kao što sam već pisao ja sam uzeo Hybrid 12+, pošto se vakumiraju, to veze nema sa fleksom 120...

  5. #95
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    ... Ove apex postoje već par godina. Ja sam negde postavljao link od njihovog sajta. Mislim da su više za freeride gde obično ide mekša pancerica...
    Pa i ne baš, jesu drugačije konstrukcije ali svakako je potrebna tvrdoća, tj. da jako dobro drži nogu - pošto su opterećenja dosta veća u freeride skijanju...

    Poslednje cipele su me dobro služile ali se posle 5 godina (dosta) skijanja uložak "razglavio", i dalje je udobna ali ne drži više dobro nogu. Pa sam pre 15 tak dana uzeo u BG Freeride cipelu (Tecnica Cochise Pro 130), kako je vansezona imaju 50% popusta

    Jeste prilagođena, ali i tvrda (flex 130), šetao sam se pola sata u njima i dobro leže, videćemo kako će ići kada smrzne

    Ja inače imam uže stopalo, i nemam problema sa fit-om generalno, vama ovaj model ne pomaže pošto je ovo samo za uže stopalo, nego je više odgovor na tezu da su freeride cipele generalno mekše.....

  6. #96
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa sam pre 15 tak dana uzeo u BG Freeride cipelu (Tecnica Cochise Pro 130), kako je vansezona imaju 50% popusta
    EXTRA!!!
    Pikirao sam tu cipelu kad je izasla i probao sam je u radnji i na sajmu i bila je jedina koja mi pashe ono bash! Dve godine nisu menjali dizajn ali ove godine je izasao drugaciji model 130 Pro, izbacili su onu Kopchu na strapu i stavili regularnu(i malo je unapredili).
    Moram ih kontaktirati ukoliko taj popust josh uvek traje. Inache koristim Tecnica Diablo magnesium 110 flex a pre toga sam Tecnica Icon X furao(imao sam jedan izlet u medjuvremenu sa salomon Xwave) tako da tecnica mi prilicno prija. Primetio sam da mi je na Diablo MP 30 dok mi na Cochise Pro odgovara ulozak u velicini 29.5. Retko nalecem na proizvodnjache sa tim medju brojem.

  7. #97
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Video sam da novi modeli imaju klasične 4 kopče, ja sam naravno uzeo stariji model sa strap kopčom koja je u prodavnici na popustu

    Inače nosim 30.5 ali sam sada uzeo 30 za Cochise pošto je takav "kalup"..

  8. #98
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa i ne baš, jesu drugačije konstrukcije ali svakako je potrebna tvrdoća, tj. da jako dobro drži nogu - pošto su opterećenja dosta veća u freeride skijanju....
    Ne znam zasto ali sam imao takav utisak da su pancerice za freeride mekse.

  9. #99
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    @Bane

    Ja imam stopalo kao vas dvojica (i šire), fischer vakuum /određeni modeli/ mogu da se prošire dovoljno da nam ufituju stopala. Bez problema.

    Ono na šta treba obratiti pažnju je flex, jer kao što sam već pisao ja sam uzeo Hybrid 12+, pošto se vakumiraju, to veze nema sa fleksom 120...
    Jel mnogo mekse? Negde sam citao da su ove vakum dosta hladne tj. da je stopalu hladno. Kakav je tvoj utisak? Koliko si platio Hybrid 12+ ?

  10. #100
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Supruga ima par godina Fischer Vacuum, kaže da je fit super ali joj je hladno za noge (posle kupovine sam video na diskusijama da je to normalna pojava za Vacuum cipele).

    Mislim da je slično kao i sa drugim race cipelama sa tanjim uloškom
    (brat ima neke head race cipele i kaže da je u njima mnogo hladnije za stopala nego u prethodnim koje je imao, skoro stalno koristi na skijanju one jednokratne grejače prstiju)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •