Strana 17 od 45 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #161
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zarkovicbogdan19 Pogledati poruku
    Misljanje o ovim pancericama?
    Vozim skiju Nordica FirreArrow 74EDT
    Savršena pancerica ako savršeno odgovara na tvoje stopalo. Ako pak ne odgovara tvom stopalu, tada je to vrlo loša pancerica. Skije nemaju nikakvog uticaja na izbor pancerica, već samo kako se noga osjeća u pancerici.

    Odgovaraju tankom stopalu. Flex nije prevelik, posebno imajući u vidu da se radi o Nordikinom flexu koji je nešto mekši od drugih. Kako se radi o trgovačkoj verziji takmičarske pancerice, za očekivati je lošije štite od hladnoće u odnosu na "obične" modele. Dobermann je sinonim za vrhunske performanse, ne za udobnost. Nemoj uzeti prevelike, što se češće događa kod ovakvih (uskih) modela. Ako ti je veličina pancerice (MP oznaka) za više od 1 cm veća od dužine stopala, tad nešto nije u redu.

  2. #162
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Probao pre par dana na kratko NordicaSpeedmachine i 120 i 130, MP 275, lepo lezu, stezu i drze nogu, nigde ne “udara”. Otisao veceras drugi put u radnju sa namerom da odradim ozbiljnu probu i uzmem ako odgovara, medjutim posle 20-ak min, pocinjem da osecam neprijatnost, trnce i odumiranje u stopalu. Posle 35 min nisam vise mogao da izdrzim i morao sam da je izujem. Isto se desava i sa 120 i sa 130. Duzina noge 275, sirina recimo 101mm.


    Sirina Speedmachina je navodno 100mm (na referentnoj duzini), na mojoj duzini bi trebalo da je i malo sira. Trenutna pancerica (Fischer Progressor 120) je takodje siroka 100mm i sa njom nemam ovakvih problema. Medjutim, nemam drugog objasnjenja sem da mi je preuska. Da li imate neku ideju?

    Svakako se necu zaletati, vec imam jedne cipele sa falinkom, koje zelim da promenim. Naime, trenutne pance menjam jer cesto ulazi malo snega, sto rezultira mokrim i hladnim nogama.

  3. #163
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Možda ti pomogne https://dryguy.com/product/Boot_Glove
    ja sam imao isti problem kao i ti sa tvojim sadasnjim ski cipelama i nabavio ovu stvar.
    Sneg, led ne ulazi i ne topi se pa i ne kvasi unutrašnjost. I noga ostaje suva i topla. Isprobao ove godine 5 dana i funkcioniše.

  4. #164
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladimir Pogledati poruku
    Probao pre par dana na kratko NordicaSpeedmachine i 120 i 130, MP 275, lepo lezu, stezu i drze nogu, nigde ne “udara”. Otisao veceras drugi put u radnju sa namerom da odradim ozbiljnu probu i uzmem ako odgovara, medjutim posle 20-ak min, pocinjem da osecam neprijatnost, trnce i odumiranje u stopalu. Posle 35 min nisam vise mogao da izdrzim i morao sam da je izujem. Isto se desava i sa 120 i sa 130. Duzina noge 275, sirina recimo 101mm.


    Sirina Speedmachina je navodno 100mm (na referentnoj duzini), na mojoj duzini bi trebalo da je i malo sira. Trenutna pancerica (Fischer Progressor 120) je takodje siroka 100mm i sa njom nemam ovakvih problema. Medjutim, nemam drugog objasnjenja sem da mi je preuska. Da li imate neku ideju?

    Svakako se necu zaletati, vec imam jedne cipele sa falinkom, koje zelim da promenim. Naime, trenutne pance menjam jer cesto ulazi malo snega, sto rezultira mokrim i hladnim nogama.
    Kao da sam ja napisao post,potpuno identična situacija . Fischer Progressor 120 i mokre noge u njima,široko stopalo...

  5. #165
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Proveri da li je skoljka dovoljno siroka. Ubaci stopalo unutra, odmakni petu 5mm od kraja i privuci palac da udari u plastiku. Razvuci rukama i baci pogled, spoljna strana stopala bi trebala da ima 2-3mm lufta do skoljke.

  6. #166
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    @niipheus Skidao sam liner i probao i bez njega. Po mom slobodnom sudu, bilo je taman dovoljno prostora. Koliko vidim po netu, ovaj osecaj je najscesce posledica uske cipele, ali nesto mi ne stima jer Fisher nominalno ima istu sirinu a nemam ovaj problem. Dodatno je kod Speedmachina donji ulozak (footbed) delovao nekako bas tvrdo (tj tanko pa se oseca tvrdoca podloge), za razliku od ostatka linera koji deluje udobno. Imam polu-ravne tabane, pa sam verovatno osetljiviji na neudobne uloske.

    Izmericu jos jednom detaljno nogu. Slucajno naleteh na seriju odlicnih i korisnih videa na temu panci (tzv bootorial), pa koga zanima toplo preporucujem https://patriotfootbeds.com/blogs/bootorials Odavno ne naleteh na ovako konkretne i lepo objasnjene savete.

    @ikar Bootglove sam narucio preko neta i stiglo je pre 10-ak dana ali ih jos nisam isprobao. Deluje malo neprakticno, pogotovo ako cesto opustas i zatezes kopce, ali probacu. Za sada sam ovo resavao sa dosta bebi pudera, dobrim carapama i grejacima za pance.

    Kupujem definitivno novu pancu, ali sam sve blizi tome da pancu kupim negde van zemlje, pod budnim okom strucnjaka.

  7. #167
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Jesi radio ikad "pečenje" uložaka? Ja sam prije par godina kupio Dobermann 130. Stopala su mi 108 i 112mm, panca je 98mm nominalno, pri dužini od 285mm kontao sam da nema šanse, i prije pečenja nisam mogao da izdržim više od 2-3 minuta. Poslije toga mi je pasala kao salivena, s tim da sam još uzeo bootdoc uložak. Vrlo sam zahvalan prodavcu kojem se toliko žurilo da je proda da je pristao da ih ispeče bez obaveze kupovine

  8. #168
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Tačnije, bootdoc je uložak, a pekao sam liner (sa uloškom unutra)

  9. #169
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Nisam nikada "pekao" ulozak. Patriots footbed imaju odlican DIY heat molding tutorial https://www.youtube.com/watch?v=1-uGZw9h7jk . Btw, cini mi se da je ulozak trebalo izvaditi pre zagrevanja, ali ako je sve proslo kako treba, verovatno i nije bitno.

    Ne znam gde si kupovao pancu, ali mi ne deluje da je realno da naletim na nekoga ko bi pristao da to uradi pre kupovine, a sem toga po Beogradu tesko da imaju uredjaj i znanja da urade bilo sta na panci (cast izuzecima). Sa druge strane, ne mogu da uzmem cipelu i nadam se da heat molding moze da resi stvar.

  10. #170
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Kupio u Söldenu, naletio krajem sezone. "Aparatura" nije nešto posebno, samo rerna u kojoj ispeku liner. Ne mogu da se sjetim tačne procedure, ali na kraju ide sve u pancu, uključujući uložak ispod stopala i nalijepljena proširenja oko prstiju i skočnog zgloba.

    Spominjem zato što sam imao slično iskustvo sa drugim parom pancerica (Dalbello Proton) koje sam morao skinuti nakon 2 sata vožnje, a poslije pečenja su mi sjedale odlično. Tako da sam postao vjernik u pečenje ali razumljivo je da nećeš da rizikuješ.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •