Strana 36 od 45 PrvaPrva ... 263435363738 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 351 do 360 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #351
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Pozdrav svima...
    Dilema ukratko ide ovako..
    Već nekih 6 sezona skijam na fischer progressoru 8+.. To je mislim skija iz 2011-te ili 2012-te godine..
    Ove godine sam rešio da menjam, da uzmem nešto novije, pa imam naravno dilemu

    Prvo, sa ovim trenutnim sam generalno zadovoljan, ali nekako se nisam "srodio" sa tom skijom.. Problema imam i sa karvingom, ali i sa kratkim zavojima da budem iskren..
    Skija koju trenutno vozim je 174cm, ja sam visok 190 i imam oko 83-85 kg...
    U sebi razmišljam da sam možda ja prelagan za takav tip skije i da moram puno jače da radim sa njom, što mi generalno i nije neka ideja, jer skijam da uživam..

    Dilema je ukratko sledeća..
    1. opcija jedan je u progressoru f18 koji je sada pristojne pare u intersportu. Kod ove opcije me brine da neću dobiti ništa sem lepše skije

    2. da li preći korak unazad i uzeti nešto još mekše, i naravno ako imate predlog šta... Ovde brand nije ključan naravno..

    Mislio sam da ću ove godine već skijati bar dva puta, pa je ideja bila da iznajmim nešto što se može kupiti i probam, ali kako snega nema, nisam ni išao do sada... A porodično zimovanje se bliži, pa mi đavo ne da mira

    Svaki predlog je dobrodošao..

    ps
    prancerice su dalbello flex 90, koje sam uzeo prošle godine, i nisam heo tvrđe, da ne preteram.. Verujem da nisam..

  2. #352
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Možda je najbolje je da ovu sezonu potrošiš na isprobavanje kandidata iz rente, pa se za sledeću opremi.


  3. #353
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nisi napisao koliko imaš skijaških dana (okvirno) i kako sebe ocenjuješ kao skijaša (ovo je uvek subjektivno) na skali 1-10?

    Sve od toga ide dalje, odmah da ti kažem da sa flexom 90 sigurno nisi preterao, ako ti je udobna cipela sa flexom 130 to je OK i ako si početnik, ali o tome imaš dosta na drugim temama.

    U suštini si sam sebi odgovorio, moraš da probaš neke druge skije, i da si oduševljen svojim sadašnjim skijama moraš probati druge skije, i da ideš i u ekstreme, samo tako ćeš videti šta sve postoji (i iznenaditi kako postoje dosta bolje ali i dosta lošije skije). Možemo da ti pišemo mnogo na tu temu ali "džaba" ako to tebi ne odgovara.

    Lično sam probao skije koje su ljudi hvalili i vidim da je meni bezveze, tako da to mnogo zavisi od iskustva, stila skijanja i ličnih preferencija, ali kao što sam i rekao samo proba - ne moraš mnogo skija, samo da vidiš koja ti "kategorija" najviše leži - ja mogu da kupim skije "na slepo", čitajući specifikacije / geometriju znam koja ce mi skija 95% odgovarati... Tako da ako pronađeš skiju koja ti se dopada - tačnije kategoriju, možeš uvek pronaći još dosta drugih koje su skoro identične.. Naravno preporuka je da udek kupiš novu skiju ako si u mogućnosti.

  4. #354
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Skijaških dana godišnje imam sigurno 10+ možda bliže i 15...
    Na skali od 1-10 recimo 6-7 bih bio zadovoljan.. Ako su oni koji padaju dok stoje u mestu 0 i oni drugi koji voze karving 100km/h 10

    Izgleda da ću zadržati plan da ipak nešto izrentiram gore, nego je to uvek lakše i opuštenije u periodu van raspusta, za koji sam to i planirao..
    Sada kada idemo svi porodično, to mi je cinjanje i ne bih da se "iznerviram" zbog skija na koje nisam navikao, dok skijam sa klincima..

    tako da će izgleda odmor proći na starim, a onda kada budem išao na vikende, rent pa da vidimo...
    Hvala svakako..

  5. #355
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vlastem Pogledati poruku
    Već nekih 6 sezona skijam na fischer progressoru 8+... ...ali nekako se nisam "srodio" sa tom skijom.. Problema imam i sa karvingom, ali i sa kratkim zavojima da budem iskren...
    A jesi li siguran da su ti skije pripremljene za skijanje (servisirane) kako treba? Klizna ploha mora biti upeglana voskom i rubnici oštri od vrha do dna. Ako u servisu nakon oštrenja rubnika zatupe 15-tak cm na vrhu i repu kako se radilo prije 30+ godina, od karvinga nema ništa. Ne isključujem da neki stariji serviseri to rade i danas. Takođe, oštrenje rubnika iz ruke odokativnom metodom golom turpijom nije oštrenje, već uništavanje skija.

    Zamjenom za Progressor F18 mislim da ne bi dobio skoro ništa. Noviji model je širi par milimetara, ali se ne bih iznenadio i da je i malo mekši. U vrijeme kada je Progressor 8 bio aktuelan, Progressori su bili ono šta su danas The Curv modeli.

  6. #356
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    2. da li preći korak unazad i uzeti nešto još mekše, i naravno ako imate predlog šta... Ovde brand nije ključan naravno..
    To i jeste korak unazad, mozda ti je skija teska, tvrde skije nikako ne znaci i teske skije. Pogledaj sta Stekan koristi (skije za osobu koja provodi dane i dane u stolici ispred kompjutera) ili sto bi on rekao finesse, a on ih menja prilicno cesto.
    Mnogo cesto ljudi ne znaju sta ocekivati od skije i onda ne dobiju ono 'lezet' pa okrive skiju. Kada rascistis 'sa sobom' onda
    ja mogu da kupim skije "na slepo", čitajući specifikacije / geometriju znam koja ce mi skija 95% odgovarati...
    je pravo resenje.
    Poslusaj Stekana, iservisiraj kako treba, naglasi serviseru i opet probaj, mozda nije do skije, najcesce nije do skije...
    Izmenio/la wlad; 25.12.2020 u 21:39. Razlog: ispravka

  7. #357
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    @stekan
    U Beogradu mislim da vecina servisa tupi rubnike na vrhu. Planetbike, Beosport (da ne grešim dušu, kod njih sam ostavljao skije pretprošle sezone), salto...


  8. #358
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    U Beogradu mislim da vecina servisa tupi rubnike na vrhu....
    Uh! Zar i servisi koji imaju automatske mašine sa keramičkim diskovima? Kad skija iziđe iz mašine naoštrena, oni je "dorade"? Stresem se od pomisli na to! Užas!

    Da ne bude zabune, nije riječ o zatupljenju dijela rubnika na uzdignutom vrhu skije gdje rubnik nema kontakt sa snijegom. To se može zatupiti (npr. da se skija ne usijeca u drugu skiju tokom skijanja). Dio rubnika koji dolazi u kontakt sa stazom MORA biti oštar od vrha do dna.

  9. #359
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Čisto sumnjam da nakon mašinskog (automatskog) servisiranja dorađuju manuelno bilo šta.


  10. #360
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Potvrdjujem, zatupljuju nakon masinskog servisa. Zato im uvek naglasavam ugao i da ne zatupljuju kad nosim na servisiranje

    Ipak, mislim da nije bas da od karvinga nema nista ukoliko se zatupljuju vrhovi/repovi. Sve zavisi od toga kako i koliko. Kod mene su dva razloga zasto ne zatupljujem: ne zelim da ostavim majstoru za kog nisam siguran da zna ista o tjuningu (iako dobro servisira) da cacka po rubovima i odokativno tupi, a i zbog toga sto mi to trenutno ne treba

    Pravilno zatupljen vrh/rep moze da pomogne u omeksavanju tranzicije postavljanja skije na rubove, a tako odradjeno moze doneti dosta povoljnije ponasanje skije

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •