Strana 35 od 45 PrvaPrva ... 253334353637 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 341 do 350 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #341
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Vidi mozda i Technica Cochise 130 ili neki drugi njihov model (imaju isto LV opcije). Ja imam isto uzu nogu i ova mi je idealna, noga se uopste ne pomera sem prstica koje mogu da savijem kad se ohlade. Ima da se uzme kod nas. Jedino sto me je zuljala sa strane na tabanu pa sam uradio bootfitting u Austriji i od tad je odlicno. Zakopcam je na pocetku dana i to je to, a ranije sam morao da otpustam kopce posle 2-3 staze. Cak mi taj bootfitter Austrijski nista nije hteo da uzme, a namestao je svaku cipelu po 1-2h, kaze gde god imas Technica dilera to je dzabe.

  2. #342
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Sto se tice Lange opcija u Srbiji, od ove godine nije problem. Poceli da ih drze u prodavnici na Kopu, zajedno sa Dynastar skijama. Kako se zovu pojma nemam, niti sam ih igde nasao na mrezama, ali znam da su gore. Bili na sajmu ove godine, to je ista firma koja je prosle godine drzala Fischer. Imaju samo RS program sto se tice cipela, ali s obzirom da je njihova RS i RX serija ista cipela sto se tice samog oblika skoljke, mozes steci dobar utisak o tome da li bi ti te serije odgovarale.

    Drugo sto bih mogao da ti preporucim ako je Beograd bliza/laksa varijanta jeste Rossignol. Njihova Hero serija je identicna cipela Lange RS seriji, tako da mozes i probom neke od njihovih modela steci dobar utisak o tome da li bi ti odgovarala. Bas prosle sezone sam probao Hero 110, nisam uzeo samo zbog fleksa, trazio sam jaci. Sve te cipele su 97mm sirine.

    Trecu opciju koju bih mogao da preporucim i ona je definitivno najuza jeste Head Raptor serija koju takodje mozes naci u Beogradu. To je cipela 96mm sirine, ali je osetno uza i u svim ostalim delovima cipele od Lange/Rossi varijanti, pogotovo ris.

    Sto se tice fitovanja, mislim da se na to ne treba oslanjati u tvom slucaju jer je stopalo usko i cipela se ne moze suzavati tako da ti nalazenje dovoljno uske cipele ne gine. Takodje proba sa stopalom samo u skoljci kako bi se videlo koliko ima lufta obavezno, cekiraj yt za tutorijal.

    Ako ne nadjes nista dovoljno usko kod nas, pravac EU po neki 'plug' pa da je obruse po meri

  3. #343
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Drugari, hvala na uputstvima. Od koristi je.

    Bio sam na Kopu baš pre neki dan, ali ne videh ni Lange ni Dynastar. To bih upamito da sam niašao. Biće da baš tu radnju nisam potrefio, premda je "Lange Srbija" i na internetu totalno nevidljiv.

    Dobro je znati da postoje i druge cipele užeg kalupa koje se mogu potražiti, pa ako na kraju bude i malo šire nego što je idealno, šta da se radi, obuću deblje čarape, što bi rekle babe, .

    P.S. @niipheus, za taj Hero i za Raptor, treba li naglašavati da se traži LV ili su te serije po difoltu uske?
    Izmenio/la plageton; 12.02.2020 u 11:06.

  4. #344
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Za Raptor modele nema sta da naglasavas, svi su 96 sirine. Za Rossi/Lange, naglasi da hoces 97, a proverices na 2 mesta da li su ti i doneli bas te: na unutrasnjoj strani cipele i na kutiji. Na ta dva mesta imas upisanu velicinu, flex i sirinu. Preporucio bih ti da premeris sam velicinu stopala kako bi sa sigurnoscu znao da stvarno treba da gadjas tako uske modele. Zasto sam, pa zato sto su meni npr sad na sajmu merili sirinu i utvrdili da je 95 iako ja znam provereno da je 105 sirine. Mozda si dobio pogresnu meru negde pa se okreces uskim modelima bespotrebno.

    Sto se tice Lange na Kopu, uzeh sad racun od cipela da pogledam. Ski oprema/renta se nalazi u hotelu Grand. Stajalo mi je negde u glavi da je neki hotel u pitanju, ali sam morao potvrditi.

  5. #345
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Štapovi...
    Alu ili Karbon?
    Razlika mi je oko 30€

  6. #346
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Moja preporuka za kompozitne.

  7. #347
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Pozdrav, da li imate preporuku za neku od prodavnica u Novom Sadu gde radi neki iskusan bootfiter koji bi mi pomogao pri izboru pancerica? Ako nemate za Novi Sad, onda i Beograd dolazi u obzir. Skijam dve godine u pancericama iz rentala pa bih hteo za sledecu sezonu da se ponovim...

    Drugo pitanje je da li bi mi pancerice flexa 100+ bile previse? Visok sam 183cm i tezak 83kg, u ok fizickoj kondiciji (25 godina). Imam u nogama 17 dana skijanja, ne pluzem, vecinom paralelno, na Jahorini sam spustao sve staze osim Olimpika, na Kopaoniku sve sem Gvozdca... sigurno se osecam na crvenim stazama, na crnim onako, mogu da spustim, al se jos uvek nisam oslobodio i doterao tehniku da bi i na njima bio potpuno siguran. Rekao bih za sebe da sam otprilike na nekom srednjem nivou, po kategorizaciji sa ovog sajta https://www.ski.rs/boot-fitting/ recimo nivo 6-7. Iz rentala sam skijao u dalobello pancericama, ali su me jednom clanci boleli od njih, a drugi put sam imao plav otok na cevanici sa unutrasnje strane, pa je i to razlog vise za kupovinu svojih...

    Hvala unapred

  8. #348
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Ne bi ti bile previše ali je bitno da nađeš model koji ti je udoban. Ako je pancerica udobna onda nema pretvrde pancerice.
    Izmenio/la wlad; 04.03.2020 u 15:14. Razlog: nema potrebe da se citira cela poruka koja je neposredno pre..

  9. #349
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Kakvo je mišljenje o elan amphibio seriji? Vidim da je dosta zastupljena na tržištu a ne pronalazim na forumu mišljenja o toj seriji. Konkretno se nudi u radnji elan amphibio 84 XTI F ELX12, cena oko 350 E. Šta bi se moglo smatrati odgovarajućom paralelom kod drugih proizvođača (makar cene bila i veća)?



  10. #350
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Kakvo je mišljenje o elan amphibio seriji?...... Konkretno se nudi u radnji elan amphibio 84 XTI F ELX12.....
    Možemo pričati o konkretnom modelu, jer Amphibio serija, kao i svaka druga serija skija, sadrži skije koje se međusobno manje, više ili mnogo razlikuju. Amphibio ovlaš uvrnuti vrh i rep (neki to zovu i tehnologijom) je kao i svaka druga tehnologija u skijaškom marketingu: može bit da radi, ali ne mora da znači. Bez obzira na to, skije su odlične. Bile su odlične i sa Waveflexom kojeg više nema.

    Nemam lično iskustvo sa Elan Amphibio 84 XTI, ali verzija za 2019 je na realskiers.com ocijenjena izuzetno dobro, a u opisu su naveli da spada u "finese" kategoriju (druga kategorija je "power") i da je toplo preporučuju učiteljima skijanja i za časove, a i za skijanje nakon časova.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •