Strana 25 od 45 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 241 do 250 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #241
    Super Member vujo032carving avatar
    Datum registracije
    09.11.2011
    Godina
    60
    Poruke
    213

    Podrazumevano

    Dobio sam ove Kneissl daske u zameni.
    kneossl free cross.jpg
    Sviđaju mi se, ali nisam uspeo na netu da nađem nešto o njima.

    Na njima pišše Kneissl Free cross, a moj drugar mi kaže da je to allmountain skija.

    Ja inače vozim skiju od 155 cm. pa me zanima da li skije ovog tipa treba da budu duže?
    Meni ove skije nekako deluju "trapavo", za uređenu stazu.
    Onako laički, mislim da su one stabilnije, ali sporije.

    Ja npr. volim da poteram agresivnije po Zmajevcu,
    pa me zanima vaše mišljenje/savet, da li one mogu za to, ili su za dublji sneg, i neke akrobacije.

    Da li su one dobre kada je loša staza, sa hupserima i sl.

    Pozdrav, i hvala svima koji su i do sada bili ljubazni da mi odgovore.

  2. #242
    Super Member vujo032carving avatar
    Datum registracije
    09.11.2011
    Godina
    60
    Poruke
    213

    Podrazumevano

    Montirao sam vezove, sada izgledaju ovako:
    20190204_105157.jpg
    Na njima piše 113-80-113 R12

  3. #243
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Question Kupovina drugog malo šireg i dužeg para skija

    Generalije:
    * 46 god, 2m, 150kg (ne tako loše raspoređenih
    Umeće:
    * subjektivno 5/10, skijam od svoje pete godina sa velikom pauzom od skoro 20godina, aktivan poslednjih 7-8 godina sa 10+ dana u sezoni. Trebalo bi raditi i na tehnici pošto
    Kondicija:
    * treniram 3-5 puta sedmično u teretani - mogu da skijama 3-4 sata u kontinuitetu

    Glavna destinacija mi je Kopaonik. Skijam sve crvene staze bez problema. Crne i ne baš.
    Kombinacija mase, tehnike i snage nije u skladu sa mojim željama.

    Tu mislim da mi postojeća skija (Rossignol Pursuit 11 Ca 170cm) prilično odmaže jer čim staza nije 100% tvrda i uređena počnem ozbiljno da propadam i gubim upravljivost

    Zato sam hteo da nabavim nešto šire pošto na Kopu nije za očekivati sređene staze ceo dan naročito u martu.

    U poslednjih par godina sam na onim testiranjima koje organizje PB i BS uspeo da izvozam dosta raznih malo širih modela (Atomic Vantage 80-90, Elan Apmhibio 84 i 88, plus neke od Nordica i Salomon ali sam zaboravio modele). Od svega mi je najbolje "legla" Elan Amphibio 84. Već u prvim zavojima sam oseti kako me bolje "drži" na površini. Naravno 88ca je bila još bolja, ali meni u dosta Na tim testiranjima su imali najdužu 176cm, ali bih ja sada išao na najdužu koja sam našao, tj 182cm.

    Na kraju i pitanja:
    - Da li pametno razmišljam, tj. da li će druge skije pomoći onako kako ja to zamišljam?
    - Da li batalim opremu i uložim vreme i novac u poboljšanje tehnike i kondicije?

    Unapred hvala na pomoći. U mom neposrednom okruženju i nemam baš koga da pitam.

  4. #244
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Eto dobrog Atomica

  5. #245
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Imas 88cu u duzini 184 u prodavnici.

  6. #246
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Osećaj (na kraćoj) 88ci je da ja to slabo upravljam, plus nisam raspoložen da dam tollko novca trenutno.

  7. #247
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2019
    Lokacija
    Kosjeric
    Skije / Bord
    Atomic
    Godina
    37
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Ima li ko misljenje o fischer rc pro 120x? S obzirom da na netu ima slabo sta, pretpostavljam da je model samo za intersport. Ostala jos samo jedna velicina i odgovara mi. Mada me malo plasi da nije veliki flex 120, s obzirom da skijam tek dve god. (172cm 72kg).Ali probao sam i taman mi legla, udobna, jedino malo u prstima nije neki komfor ali racunam pustice par milimetara vremenom ili u vacuumu.
    Izmenio/la dejan.moka; 23.02.2019 u 12:25.

  8. #248
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan.moka Pogledati poruku
    Ima li ko misljenje o fischer rc pro 120x? S obzirom da na netu ima slabo sta, pretpostavljam da je model samo za intersport. Ostala jos samo jedna velicina i odgovara mi. Mada me malo plasi da nije veliki flex 120, s obzirom da skijam tek dve god. (172cm 72kg).Ali probao sam i taman mi legla, udobna, jedino malo u prstima nije neki komfor ali racunam pustice par milimetara vremenom ili u vacuumu.
    Ako je udobna i nigdje te ne udara onda flex ne treba da te plaši, one sa manjim flex-om su za one koji ne mogu da si priušte bolju tj. skuplju pancericu.

  9. #249
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan.moka Pogledati poruku
    Ima li ko misljenje o fischer rc pro 120x? S obzirom da na netu ima slabo sta, pretpostavljam da je model samo za intersport. Ostala jos samo jedna velicina i odgovara mi. Mada me malo plasi da nije veliki flex 120, s obzirom da skijam tek dve god. (172cm 72kg).Ali probao sam i taman mi legla, udobna, jedino malo u prstima nije neki komfor ali racunam pustice par milimetara vremenom ili u vacuumu.
    Ja sam bio ubeđen da vakuum samo steže, ne i širi cipelu, čisto proveri pre nego što potrosis pare. Pazi i ako su ti hladne noge, ljudi su se žalili da nisu preterano tople.

  10. #250
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2019
    Lokacija
    Kosjeric
    Skije / Bord
    Atomic
    Godina
    37
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Ja sam bio ubeđen da vakuum samo steže, ne i širi cipelu
    Koliko videh ako se stavi neki umetak na tako kriticnim mestima za vreme vakuma dobije se koji milimetar

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •