Strana 19 od 45 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #181
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Mogao si procitati predhodne postove u onoj temi. Sve 3 skije pripadaju race segnemntu tako da neces moci skijati ceo dan bez umora, sta vise te skije pravo lice prikazuju samo na tvrdoj stazi i ledu, sto znaci do 12sati prepodne, posle je mucenje kad puknu staze, potpuno drugi osecaj od skije koju trenutno vozis. U pitanju su komercijalne verzije takmicarskih fis skija, sto znaci da imaju geometriju kao fis skije, ali su mozda malo mekse ili lakse i imaju obicne vezove, ali su to ipak najjaci modeli koji se mogu naci u prodavnicama. Hero short turn tj st je vrhunska skija, laka, fleksibilna i srednje tvrda, radi se u titanal i racing varijanti(ista skija,ali razlicita ploca+vez), dok je carbon malo omeksana verzija, ali nista losija. Volkl malo tezi i tvrdji, vise za bivse takmicare ili nekoga ko se tim bavio- vrhunska skija ali samo za odlicnog skijasa...Head kog si ti naveo je isto vrhunska skija i u rangu sa hero st carbon, ona je isto laganija za voznju, posto taj head ima i jacu varijantu i.sl koja je tvrda i teska skija, tenk. Verovatno bi te manje umarao ST carbon 166cm r13 ili i.slr 165cm r12, ovo ostalo je vec malo zahtevnije. Volkl sc je prava mera al on je izmedju slaloma i veleslaloma posto mu je r14.

  2. #182
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Većina rekreativaca na stazama skija veleslalomske zavoje, a iznenadili bi se kakve geometrije imaju te skije.
    Wiki kaže: For the 2012–13 season, the FIS increased the sidecut radius to 35 m (115 ft) and the minimal length to 195 cm (76.8 in). (https://en.wikipedia.org/wiki/Giant_slalom)
    I širina struka je rasla kroz godine, pa je tu negdje oko 65.

    Ja pripadam grupi koja misli, odnosno svima bi preporučio da probaju širu (80-90) i dužu (čak u visini skijaša) skiju radiusa čak i preko 18.

  3. #183
    Junior Member
    Datum registracije
    08.02.2005
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    @bezbi:
    Hvala na odgovoru. Jasno mi je šta hoćeš da kažeš u vezi skija za koje sam pitao.
    Iskreno, ja sam zadovoljan sa Elan SL Amphibio skijama ali sam hteo da probam nešto drugo, pa sam iz tog razloga postavio pitanje. Nisam imao problema sa Elanom na stazama sa razbijenim snegom...verovatno se neke skije sa širim strukom tu bolje snalaze ali za sada ne bih još uzimao drugu skiju. Možda kada probam na nekom testu pa vidim iz prve ruke kako to izgleda.

    Zanima me tvoje mišljenje o Head i.slr skiji i šta bih eventualno dobio u odnosu na Elan koji trenutno vozim? Jedna napomena - Elan koji imam je dužine 160cm (nažalost kada sam kupovao nije bilo u ponudi dužine 165cm), a ovaj Head je u dužini od 165cm. Pretpostavljam da bih sa dužom skijom dobio na stabilnosti uz manju "okretnost" skije. Head je sada na dobrom popustu...video sam i u intersportu i Head i.shape pro SW TI, pretpostavljam da je i.slr jači model. Nekako sam "skeptičan" prema skijama iz intersporta jer vidim da imaju neke modele koji se prave samo za njih, tj. nema ih u ponudi kod ostalih prodavaca.

    Zaboravio sam da napišem da sam visok 177cm i težak 83kg. Nivo skijaškog znanja je 7/10 objektivno

    @milang: kao što sam gore napisao, čekam neki test pa da probam skije sa širim strukom, baš me zanima doživljaj vožnje takvih skija iz prve ruke.

  4. #184
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Malo razgledam cipele pa mi se pricinila jedna stvar, ali moram da vidim i sta ovde ljudi kazu.

    Rossi WC i Lange RS su ista cipela (isti kalup)?

    Nadjoh na stranom forumu jednu poprilicno svezu temu u kojoj su misljenja podeljena, neko navodi da su sve njihove WC/Race cipele iste sa razlicitom plastikom eventualno, neko se ne slaze.

    Meni se takodje cini da su ovo iste cipele (naravno osim plastike, to ne mogu nikako utvrditi), oblik, nagib, sirina (97/100), kopce, pa cak i branik prve kopce kao i tekstura odozdo su identicni na ove dve cipele. Znam da je to ista firma, ali nisam siguran 100%.

  5. #185
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Malo razgledam cipele pa mi se pricinila jedna stvar, ali moram da vidim i sta ovde ljudi kazu.

    Rossi WC i Lange RS su ista cipela (isti kalup)?

    Nadjoh na stranom forumu jednu poprilicno svezu temu u kojoj su misljenja podeljena, neko navodi da su sve njihove WC/Race cipele iste sa razlicitom plastikom eventualno, neko se ne slaze.

    Meni se takodje cini da su ovo iste cipele (naravno osim plastike, to ne mogu nikako utvrditi), oblik, nagib, sirina (97/100), kopce, pa cak i branik prve kopce kao i tekstura odozdo su identicni na ove dve cipele. Znam da je to ista firma, ali nisam siguran 100%.
    Za modele iz 2011 pišu da su identični: https://www.skimag.com/gear/rossigno...al-wc-130-2011

  6. #186
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Isti je cak i plasticni umetak ispod ulozka pancerice..

  7. #187
    Junior Member
    Datum registracije
    07.01.2016
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Da li neko ima iskustva sa ovim modelom skija - Nordica Dobermann Spitfire Ti (http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/43831/)? Da li bi to bio dobar izbor za nekog ko 80-90% vremena provodi na plavim/crvenim stazama, 186cm/85kg, u odlicnoj fizickoj kondiciji, otprilike u kategoriji "intermediate" skijasa (10-15 dana celodnevnog skijanja po sezoni)? Pretpostavljam da bi velicina 174cm bila ok (malo brza voznja, veci zaokreti)? Vec imam jedne all mountain skije, pa ne razmatram tu varijantu. U opisu pise da ima slalom vrh i gs telo - taj deo mi nije najjasniji. Slalomska/veleslalomska/zavisi od duzine skija? Je l' ovo race skija (ne bih preterano tvrdu skiju, vidim da postoji i nesto skuplji Pro model sa dva sloja titanala)? Hvala na misljenju/sugestijama!
    Izmenio/la Starbuxx; 13.02.2018 u 09:39. Razlog: Typo

  8. #188
    Super Member vujo032carving avatar
    Datum registracije
    09.11.2011
    Godina
    60
    Poruke
    213

    Podrazumevano

    Zamolio bih vas za savet, u vezi ova dva para skija:
    Prilog 16561
    Oba para su već u mom vlasništvu, pa bih jedne zadržao, ali ne znam koje.

    Jedne su Atomic Race 12, a druge Atomic Redster GS
    Oba para su 151 cm.

    Imam 53 godine, sada već napredni skijaš, skijam sve staze na Kopu bez problema,
    i volim brzu i agresivnu vožnju.
    Pored ovih skija, ostavio bih i neke malo duže, lakše/mekše, jer mi ponekad dođe da uživam u dugim zavojima, i vozim laganicu, ali me sada zanima kod ova dva para, koja je razlika?

    Hvala unapred-pozdrav-Vujo

  9. #189
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    151 cm ???? Nemoj zadržati nijedne. Duže su samo desetak cm od mojih štapova.
    Što se modela tiče, tu ti ne bih mogao puno pomoći. Race modeli su mi odavno van radara. Vidim na desnim skijama oznaku GS, što bi trebalo značiti da imaju veći radijus od ovih lijevo.
    To što voliš brzu vožnju znači da trebaš duže skije. Doduše, svi mi vozimo do svog maksimuma brzine i to smatramo brzim skijanjem. Nekad davno mi je 30 km/h bilo izuzetno brzo ("ne može brže, jurimo 30"), a sada je to nešto preko 90. I opet mi ne pada na pamet uzimati Race modele.

    P.S. Vujo, obrisah prvi od dva ista posta koji si stavio i sad vidim da sam "ubio" sliku. Sorry, nije namjerno. Ako ti nije teško, ponovi je u novom postu.

  10. #190
    Super Member vujo032carving avatar
    Datum registracije
    09.11.2011
    Godina
    60
    Poruke
    213

    Podrazumevano

    Druže, ja sam svega visok 168 cm , tako da mi dođu ispod nosa.

    dva atomica.jpg11084053_10206470789314941_921696807467593258_o.jpg17039362_10212590342859955_8581020522126425115_o.jpg

    Ne znam otkud dupliran post, to mora da je sajt nešto.

    Pogledaću kasnije za Radijus, da uporedim,vidiš to mi nije palo na pamet

    A koliko dugačke misliš da bi meni odgovarale, i koje modele da jurim?

    hvala još jednom-pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •