Strana 45 od 45 PrvaPrva ... 35434445
Rezultati 441 do 443 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #441
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Moj drugar ima oba modela i variomatic i taj sa magnetom. Kaze da magnet drzi ok i nije mu se desilo nikada da se odvoji a sto se vidljivosti tice u losijim uslovima kaze da ipak je bolje kad skine S3 nego sto se vidi kada nosi variomatic...zadovoljan je sa oba modela.
    Ja imam Dragon i mogu da menjam sociva ali nikada do sada nisam nosio oba. Obicno pre izlaska na stazu odlucim sta mi treba. Sociva su tvrda ali tripujem da cu ih polomiti a u onoj torbi za naochare sve je kabasto...


  2. #442
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Stevo, kad kažeš da si zadovoljan, da li to znači da i promena zatamnjenja radi dovoljno brzo? Na primer, kad iz osuncanog dela staze uletis u hladovinu, da li staklo brzo odreaguje na smanjenu količinu svetla? Ili ja pogrešno kontam nešto oko variomatic stakla?
    Ne, promjena zatamnjenja nije brza. Ako je staklo zatamnjeno i uletiš u hladovinu, staklo i dalje ostaje tamno. Jednako kao da imaš dodatno "Take Off" staklo. Nisam mjerio koliko vremena je potrebno za promjenu.
    Ali, skijao noćno skijanje pod slabim reflektorima ili skijao po sunčanom danu, nikad nisam pomislio da mi je staklo ili pretamno ili presvijetlo.

  3. #443
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Kupih ove godine nove naočare, nekako su mi, od onoga što se prodaje u srb najviše pasovale (I bukvalno jer nosim i dioptrijske) Dainese naočare. Imaju izmenljivo staklo ali na žleb, ne magnet.
    Nedostatak je što su stakla s1 i s2 (mada je s2 odlično odradio posao nedavno bas po suncu bez oblačka).
    Razmatrao sam ranije taj variomatic ali model koji ima kod nas ne naleze lepo na moje naočare i nisam bio siguran kakav je efekat promene zatamnjenja.
    Stevo, kad kažeš da si zadovoljan, da li to znači da i promena zatamnjenja radi dovoljno brzo? Na primer, kad iz osuncanog dela staze uletis u hladovinu, da li staklo brzo odreaguje na smanjenu količinu svetla? Ili ja pogrešno kontam nešto oko variomatic stakla?
    Uhvatih i ja na popustu te dainese, najbolje mi isle uz kacigu i takodje moje naocare fino prekrile, samo sto odabrah s3 i s1 stakla. Nesto su mi s2 bila presvetla, videcemo oce li mi s3 biti pretamna 😂 za svaki slucaj imam i stare izgrebane s2 ako bas bude muke…

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •