Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 75

Tema: beskonačne diskusije (kop vs fr)

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sonesone Pogledati poruku
    pa opet ti je smestaj 95-100e...nema sta da te ubedjujem,cinjenice da za prosecno skijanje u fra ti za sve treba 400e,ja za te pare skijam vec par godina,a za kop 350e,a sam kazes da se ne mogu skijalista porediti....
    A gde ti to skijas i preko koje agencije ides?

  2. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    Ja imam vikendicu u vikend naselju koja ima 5 lezajeva. Uglavnom je izdajem za 40eu dnevno, podeljeno sa 5 osoba i dobijes 8 e ukoliko se ne varam!!!!
    Moj drugar ima potpuno nov objekat, sa parnim grejanjem, novo sve dakle, 10eu po osobi pa mozes da biras trokrevetnu, cetvorokrevetnu ili kakvu vec sobu.

    I da, ovvde niko ne poredi Kop sa FRA, naravno da je skijanje tamo znatno kvalitetnije, mi smo diskutovali o cenama!

    Poz
    Ovo gore je sala, naravno, ali, reci mi gde je tvoja vikendica? Ukoliko je u Treski ili Brzecu, racunaj svaki dan pakovanje skija, ciscenje snega sa auta, gorivo do gore, prezuvanje cipela/pancerica, lopatari/reket, vikendom ni lopatari ne pomazu da se nadje parking, garaza 7 eura, pa opet nazad i svaki dan tako...pola dana ti prodje u maltretiranju. Da ne pricam losu organizaciju, pa staze koje ne rade jer se tako navilo nekom tamo pisarcicu koji je izracunao da nema dovoljno skijasa pa pogasio pola ili vecinu staza jer duva vetar ili je pretoplo a topovi ne rade i svi ostali glupi izgovori. Zar ne mislis da ako si dosao na odmor i za to placas da sve to ne bi trebao da dozivljavas?
    nisam bio u FRA ali kako sam cuo - organizacija za 10, apartmani su ski in ski out, staze odlicno pripremljene, ima ih bruka, sneg zagarantovan - pravi odmor nema da mislis ni na sta...jedina muka sto nema organizovan avio prevoz nego mora da se taljiga 30h do tamo pa jos toliko nazad...
    U svakom slucaju, cene na kopu mozda i jesu nize, ali zivce koje pogubis i sta dobijes za te pare, mislim da je kop skuplji sa one nematerijalne strane...
    Izmenio/la lector; 16.12.2010 u 01:27.

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lector Pogledati poruku
    Ovo gore je sala, naravno, ali, reci mi gde je tvoja vikendica? Ukoliko je u Treski ili Brzecu, racunaj svaki dan pakovanje skija, ciscenje snega sa auta, gorivo do gore, prezuvanje cipela/pancerica, lopatari/reket, vikendom ni lopatari ne pomazu da se nadje parking, garaza 7 eura, pa opet nazad i svaki dan tako...pola dana ti prodje u maltretiranju. Da ne pricam losu organizaciju, pa staze koje ne rade jer se tako navilo nekom tamo pisarcicu koji je izracunao da nema dovoljno skijasa pa pogasio pola ili vecinu staza jer duva vetar ili je pretoplo a topovi ne rade i svi ostali glupi izgovori. Zar ne mislis da ako si dosao na odmor i za to placas da sve to ne bi trebao da dozivljavas?
    nisam bio u FRA ali kako sam cuo - organizacija za 10, apartmani su ski in ski out, staze odlicno pripremljene, ima ih bruka, sneg zagarantovan - pravi odmor nema da mislis ni na sta...jedina muka sto nema organizovan avio prevoz nego mora da se taljiga 30h do tamo pa jos toliko nazad...
    U svakom slucaju, cene na kopu mozda i jesu nize, ali zivce koje pogubis i sta dobijes za te pare, mislim da je kop skuplji sa one nematerijalne strane...
    Ja se ne ljutim niti vredjam, sala je sala
    Nije moja kuca na Tresci, ali jeste bas tu gde se skrece sa glavnog puta prema Tresci, fakticki se nalazi u delu vikend naselja koji je najblizi centru :-)
    Slazem se da nije uzivancija paliti kola svaki dan i vozikati se gore = dole. Iskreno i ja bih pre platio vise i isa u FRA, ali ovde zivim i radim, tako da mi skijanje na Kopu za dz :-)
    Poz

  4. #24
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    A gde ti to skijas i preko koje agencije ides?
    ja skijam u isoli2000 i auron,ove godine,cena aranzmana je 250e (ski pas,prevoz,smestaj)plus 13e osiguranje,boravisna taksa 6e,sve ukupno 270e. prosle dve godine sam bio u tri doline,sve to je kostalo 310e,jer se placala viza i ipak su tri doline malo skuplje....ali u udnosu na kop i jedno i drugo su skuplji za 40-50e,i smesten si u centru,izadjes iz sobe i na stazi si... ali bukvalno. agencija i udruzenja ima koliko hoces i cene su uglavnom iste... skibus,puzzle,eurojet....

  5. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    Ja se ne ljutim niti vredjam, sala je sala
    Nije moja kuca na Tresci, ali jeste bas tu gde se skrece sa glavnog puta prema Tresci, fakticki se nalazi u delu vikend naselja koji je najblizi centru :-)
    Slazem se da nije uzivancija paliti kola svaki dan i vozikati se gore = dole. Iskreno i ja bih pre platio vise i isa u FRA, ali ovde zivim i radim, tako da mi skijanje na Kopu za dz :-)
    Poz
    tebi je dz....tako kazi. ali nama ostalima iz srbije je mala finansiska razlika izmedju kopa i francuske.cak je i nema,ali razlika u skijalistu... neverovatna.

  6. #26
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sonesone Pogledati poruku
    ja skijam u isoli2000 i auron,ove godine,cena aranzmana je 250e (ski pas,prevoz,smestaj)plus 13e osiguranje,boravisna taksa 6e,sve ukupno 270e. prosle dve godine sam bio u tri doline,sve to je kostalo 310e,jer se placala viza i ipak su tri doline malo skuplje....ali u udnosu na kop i jedno i drugo su skuplji za 40-50e,i smesten si u centru,izadjes iz sobe i na stazi si... ali bukvalno. agencija i udruzenja ima koliko hoces i cene su uglavnom iste... skibus,puzzle,eurojet....

    Upravo tako provereno više puta sa Ski Manijacima. Dodao bih još da smeštaj nije ni približno loš kao što neki hoće da ga predstave. Apartmani su za 4 osobe toplo čisto i sve radi u odnosu na Konake i Jat bar za 2 stepenika više. Da, još da kažem gde god smo bili smešteni posteljina ulazi u cenu.

    Jedina loša strana tog aranžmana je što put traje 20-22 sata autobusom ali uz dobro društvo se i to prevaziđe.

    Naravno skijam i na Kopu naš je blizu je ali je preskup za ono što nudi...

  7. #27
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Symon Pogledati poruku
    Upravo tako provereno više puta sa Ski Manijacima. Dodao bih još da smeštaj nije ni približno loš kao što neki hoće da ga predstave. Apartmani su za 4 osobe toplo čisto i sve radi u odnosu na Konake i Jat bar za 2 stepenika više. Da, još da kažem gde god smo bili smešteni posteljina ulazi u cenu.

    Jedina loša strana tog aranžmana je što put traje 20-22 sata autobusom ali uz dobro društvo se i to prevaziđe.

    Naravno skijam i na Kopu naš je blizu je ali je preskup za ono što nudi...
    Ma put je najmanji problem uz dobro drustvo narocito kad znas kakav beskraj uredjenih staza te ceka tamo.

  8. #28
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Koliko ja vidim i kao sto i mnogi potvrdjuju, cene sedmodnevnog skijanja su vrlo slicne. Samo vrlo je bitno da kad ides preko agencije u Fr za jednu cenu imas put i smestaj i prevoz, a na Kopu osim ako bas nemas neku kombinaciju (vikendicu) vrlo lako ti troskovi mogu da budu i vise para za to isto (hotel sa bazenom ili hotel na stazi). Dakle cene su tu negde, ili su cak i vise ako se nisi dobro organizovao.
    Izmenio/la sunCica; 16.12.2010 u 23:37.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Evo da rezimiramo kroz računicu kako ste spominjali to do sada.
    Iskreno se nadam da neću pokrenuti lavinu rasprave, želja mi je samo da predstavim računicu kop-fr prateći detalje pređašnjih postova bez mog komentara za i protiv.

    Spomenuta francuska smeštaj četvorokreveni App Mart je 260€ pa je to:
    Smestaj 259, taxa 7, peskir posteljina 12, Ski pas 0, Osiguranje 13, prevoz 0, Udruzenje 10, Total 301€ po glavi.

    Gore spomenuti kop jat app Mart, prevoz auto za četvoro je:
    Smestaj 58, taxa 8, peskir posteljina 0, Ski pas 83, Osiguranje O, prevoz 13, Udruzenje 0, Total 162€ po glavi.

    Razlika 139€ po glavi ili 556€ za četvoro pa i da izbaciomo one peškire -50€ to je 500€. Naravno napolju bolje staze bolje skijanje ali bolja su i dva vikenda za dvoje na kopu. Nekom ova razlika za četvoro nešto znači a nekom je to slabiji ručak u kafanici. Ovde nisam računao klopu i ostale toškove to moze da ide do nebesa.

    Kada se računa porodica od tri člana, onda se situcija komplikuje mora se doplatiti razlika za četvokrevetni app u francuskoj ali i za kop košta više prevoz i apartman po glavi trebalo bi se raspitati koja je doplata za nepopunjeni app što porodicama znači...

    Sve u svemu važno je ići na skijanje, ovde ili tamo to je samo stvar mogućnosti i izbora...

  10. #30
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od akole Pogledati poruku
    Evo da rezimiramo kroz računicu kako ste spominjali to do sada.
    Iskreno se nadam da neću pokrenuti lavinu rasprave, želja mi je samo da predstavim računicu kop-fr prateći detalje pređašnjih postova bez mog komentara za i protiv.

    Spomenuta francuska smeštaj četvorokreveni App Mart je 260€ pa je to:
    Smestaj 259, taxa 7, peskir posteljina 12, Ski pas 0, Osiguranje 13, prevoz 0, Udruzenje 10, Total 301€ po glavi.

    Gore spomenuti kop jat app Mart, prevoz auto za četvoro je:
    Smestaj 58, taxa 8, peskir posteljina 0, Ski pas 83, Osiguranje O, prevoz 13, Udruzenje 0, Total 162€ po glavi.

    Razlika 139€ po glavi ili 556€ za četvoro pa i da izbaciomo one peškire -50€ to je 500€. Naravno napolju bolje staze bolje skijanje ali bolja su i dva vikenda za dvoje na kopu. Nekom ova razlika za četvoro nešto znači a nekom je to slabiji ručak u kafanici. Ovde nisam računao klopu i ostale toškove to moze da ide do nebesa.

    Kada se računa porodica od tri člana, onda se situcija komplikuje mora se doplatiti razlika za četvokrevetni app u francuskoj ali i za kop košta više prevoz i apartman po glavi trebalo bi se raspitati koja je doplata za nepopunjeni app što porodicama znači...

    Sve u svemu važno je ići na skijanje, ovde ili tamo to je samo stvar mogućnosti i izbora...
    ja samo hocu da kazem da kop nije jeftiniji,nego je cak i skuplji....jos jednom.
    pricam za januar, francuska prevoz+skipas+smestaj=260e,boravisna taska+osiguranje=20e,sve zajedno 280e,nista vise se ne placa... kop u januaru skipas=90e,smestaj ja niasm video ispod 120e(u cenrtu ali mislim da nema ni za te prae),prevoz busom iz bg povratna 25e,osiguranje (a ne mora,ni za kop ni za fra)+ boravisna taksa=20e,sve ukupo 255e
    razlika 25e pa ko sta hoce... sta se dobije u francuskoj za razliku od 25e

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •