Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 75

Tema: beskonačne diskusije (kop vs fr)

  1. #51
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    ''Last edited by stekan; Today at 23:03. Reason: bila ispuštena riječ "neki" u prvoj rečenici''

    kakav azuran i pro-aktivan moderator; svaka cas'

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    30.11.2010
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    svaka cast za azurnost.
    samo, trebalo je dodati i u "...zasto sa jedne strane NEKI ljudi koji idu u francusku..."

  3. #53
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od baksuz Pogledati poruku
    gore kad sam pisao "ljudi koji..." trebalo je da napisem "neki ljudi koji..."

    morao sam ovako, posto je isteklo 5 minuta pa nisam mogao da editujem prvi post
    Stekan je samo postupio po njegovom uputstvu . A quote je šala na NEKOG člana foruma .

  4. #54
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Čo'ek se uči dok je živ. Ja sam samo jedan mlad i neiskusan član foruma kojem su dodjeljena moderatorska prava.

  5. #55
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Nemam pojma kako, ali ovde svako ima neku svoju račinicu. Po mojoj mene bi Fr trebalo manje ili isto da košta kao Kop. Ne znam kako će biti pisaću o tome kad stignem.

    Za isti period ja bih na Kopu morala da platim za npr. Jat 390 ili ze neki drugi smeštaj u centru od 250 do 350 + za ski pas za 12 dana 14850din + prevoz 2000din. Znači Kop bi me bez taksi (bez snalaženja tipa ski pass 10/s i smeštaj, jer ako ćemo tako mogu da spavam u kolima pa da me izađe mnogo jeftinije) koštao oko 450 - 550. Fr za isti period sa prevozom, sa smeštajem i sa pasom me košta 480, postoji tu naravno razlika u taksama. Pa još kad uračunaš i neku razliku u ceni klope i eventualno večernjeg izlaska sve ti to izađe manje više isto, makar mene.

    Kop uopšte nije jeftin, sad to što se ljudi koji se informišu i vikendaši i lokalci snalaze i što ako se potrudiš može da ispadne značajno povoljnije skijanje na Kopu je posebna priča.

    Kvalitet skijališta naravno ne treba porediti.
    Izmenio/la sunCica; 18.12.2010 u 09:43.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #56
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    ^^^ Cek hoces da kazes da bi ti na kopu u jat apartmanima iznajmila cetvorokrevetni apartman i onda sama boravila u njemu ???

    NE znam zasto svi porede cenu cetvorokrevetnog apartmana na kopu i cenu licnog smestaja u francuskoj. Da li shvatate da je ovde cena smestaja za cetiri osobe, a tamo je cena smestaja jedne osobe u sestokrevetnom/cetvorokrevetnom apartmanu?

  7. #57
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Jok podelila sam cenu sa 4.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #58
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    @sunCica: Ne znam o kom terminu govoris, pretpostavljam da je rec o januaru, ali mi nije najjasnija cena od 390 EUR za JAT??? Najskuplji su prvi dani januara, cena cetvorokrevetnog app je 60000 sto je 15000/os pa puta dve nedelje to je 30000 sto je oko 285 EUR. I nemoj da zaboravis da ides, koliko shvatam, na dve nedelje sto je jako bitno zbog cene prevoza do FR koja je do 90% skijalista oko 100 EUR. Upravo ta cena je po meni razlog sto su cene smestaja na Kopu skupe. Vlasnici znaju da je put do Kopa kraci pet puta i jeftiniji za oko 85 EUR pa otprilike za tu sumu i drze visim cene smestaja. Ti placas dve nedelje ali u ceni druge nedelje nema stavke od 100 EUR za put sto poprilicno "opegla" razliku u ceni izmedju Kopa i FR.

  9. #59
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Jos jedna prednost kop-a je vremenski period raspoloziv za skijanje. Pretpostavljam da vecina zaposlenih uzima nedelju dana odmora od petka do ponedeljka sledece nedelje tj. 9 dana ukupno. Regularno na kop-u skijas 7 dana i to se poredi sa 6 dana preko. Kop medjutim moze lako da izadje 8 za malo vise para, i to je ~30% vise vremena na snegu nego u fra. 6x1.33=8 dana.

    Prednosti kop-a: blize, jeftinije 100-150e, mogucost skijanja 8 pa cak i 9 dana, 30, ili 50% vise u odnosu na francusku.
    Mane kop-a: mogucnost da snega ne bude dovoljno, broj i kvalitet staza. off road i snow park su mnogo ispod standarda u fra.

    Prednosti francuske: staze, snega uvek ima (bar tamo gde sam ja isao) parkovi, off road sve sto ima veze sa snegom je mnogo bolje ..
    Mane francuske: Skuplje 100-150e, put traje 20h+, 6 dana skijanja max.

    Napomena: u fancuskoj su dosta u upotrebi gondole, kod kojih koliko je dobro sto te vetar ne siba, i tesko da moze da ti ispadne kapa rukavice stap toliko je lose jer se na iste obicno ulazi preko stepenica, a to znaci skidanje pentranje smaranje pa silazenje, obuvanje.. izgubi se vremenski u odnosu na isklopivi x-sed.
    Space Shuttle Ski

  10. #60
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nisam mjerodavan da komentarišem Kop, jer tamo sam bio posljednji put prije 13 godina, ali generalno su zapadna skijališta mnogo bolja za dobre skijaše koji voze brzo i imaju kondiciju: širina, dužina i uređenost staza, nema gužve na stazi ni za lift. Kad takav skijaš baci na papir broj odskijanih kilometara u jedinici vremena, matematika je jasna.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •