Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: Mavrovo-aktuelnosti

Hibridni pregled

  1. #1
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano Mavrovo-aktuelnosti

    Mislim da Mavrovo (iako mi nije bas mnogo po ceif) zasluzuje poseban theard
    i za pocetak sezona pocije 18.12. kao sto javljaju na njihov redizajnirani sajt
    http://www.skimavrovo.com/ratrac-club_mk.html
    snega ima nesto ali ne znam na visinu izmedzu 1200 i 1500 dali ga ima dovoljno, no najavljuju da ce padati sutra i u subotu na dan otvaranja, pa ce ga mozda biti

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2009
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer
    Godina
    40
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Imalo skijanje i na Mavrovo vikendov, vo sabotata bilo besplatno, a vo nedela bilo 500 den.

  3. #3
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano Mavrovo - ski mapa

    Da li postoji neka novija aktuelna ski mapa mavrova od ove?

    Inace na GE mapi sam obelezio polozaj zicara na osnovu ove postojece ski mape. Da li je on uredu? Da li sve ove zice i dalje postoje i dali su u funkciji?
    Priložene slike Priložene slike

  4. #4
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ha, nisam ni pretpostavljao kako to izgleda na google mapi.
    No moj skroman osecaj orientacije kaze da to je to sto se tice zicara, ali liftovi malo ostupaju u uglovima protezanja ili duzini i to ne svi,2-3.
    Nadam se da cu sutra imati malo vremena da obelezim drugom bojom moje glediste situacije

  5. #5
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Iako sam obecao da cu malo posrediti adminovu mapu ucrtanu na google, nisam uradio i to mi ostaje kao mala obavezica.

    No, bio danas u Mavrovo ili ski centar Zare Lazarevski kako mu je pravo ime i onako
    kao prv utizak od ove godine mogu da kazem da ski centar ZL (Mavrovo) je ski centar sa svim nisanima, a Popova Sapka (izvinite svi nostalgicari o Popovoj Sapci) je samo jedno obicno skijaliste. Napominjem da ne staje zbor o Sar Planini, koja ima stvarno ogroman potencijal, vec o onome sta zamisljamo kao uredzeni prostor za bavljenje delatnosti usluge na snegu.
    Vise sa kojom slikom naknadno.

  6. #6
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Evo danas Ponedeljak da malo sumiram utisak od subote.
    Kada dodzete u Mavrovo jos u startu (donji deo zicare) imate utisak da ste dosli u ski centar,okruzenje, razglas, razne reklamne panoe, ogromna tabla sa cenovnikom, tri saltera za prodaja karata (koi su usput elektronski) pa nema ni reda, itd.
    Tacnije na Mavrovo nema reda nigde. Na stazama puno ljudi skija (sto znaci da je puno ljudi) a na zicarama i ski liftovima reda nema, pa nema i potrebe od redara da uvode red. Na ski liftovima svi radnici ljubazni kao i na zicarama i tu su da ti se nadzu za bilo sta. Iskreno da kazem prijatno iznenadzen. Nema vike, galame, gazenje preko skija, jednostavno svi kul i uzivaju na snegu.
    E sad, vreme i nije bilo bas 100% naklonjeno, tacnije gornji deo skicentra gde su sve sidra bila je mnogo gusta magla, ali nisam primetio da se neko bas bunio ili da mu je bas smetalo. Zbog toga i ono malo fotografije je sa staze izmedzu dva dvoseda. Inace jedan dvosed nije radio, mada nije ni bilo potrebe, a pricao jece sa covekom koi kaze da pre dve nedelje radili oba.
    Negde oko 70% staza je pokriveno razglasom tako da nemate potrebu nositi slusalice u uvo jer vas radio Antena5 bas dobro razonodi.
    Isto tako na Mavrovo ima i rasvetla za nocno skijanje i ima nocnog skijanja, mada ja nisam bas ljubitelj nocnog.
    Snega ima i to bas dosta. Nisam bas primetio da su se pretrgli u tabanju staza jer je sneg bio gas mek (sto i nije bilo lose), ali se primetilo da ispod mekog snega su ledene ploce posebno na dve donje staze ispod zicara, sto je posebno doslo do izrazaja kada su staze popustile od napliva skijaca i svakako bordera, koih na Mavrovo ima dosta.
    Sve u svemu iznaskijali se i vratili se kuci zadovaljni, sto nije slucaj sa Popovom Sapkom.
    Na Mavrovo mi je ovo 4-5 put a na Sapku nebrojano, i postavlja se pitanje zasto onda idem na Sapku a ne Mavrovo. Verovatno jer mi je blize (PS=70km, M=100km), jeftinija karta (PS=800den, M=1100den radnim vikendom a radnim danom 900den), ali ako se uzme u obzir svi faktori onda je ipak bolje otici u Mavrovo i vratiti se zadovoljan nego...
    E sad Mavrovo ne pruza te uslove freeride kao Sapka, ali dali je to Sapka ili Sara to je druga diskusija
    Priložene slike Priložene slike

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Koliko vidim sa ski mape, vecina staza se nalazi iznad ove tri zicare koje krecu iz podnozja. Sve je to lepo, ali ne vidim nista drugo osim crnih staza za silazenje nazad. Mozda mapa ne prikazuje najbolje situaciju, ali me zivo interesuje kako se pocetnici spustaju nazad ka hotelima? Po crnim stazama?
    ...vrhunac budalastine je kada te rodjeni otac ubedjuje da si postao od majmuna...

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Tacno je da se vecina staza nalazi na gornjem delu, ali su sve one u duzini mozda i krace nego te dve donje crne ispod zicara. E sad pocetnici ili na skijama ili zicarom. A nije nikakvo iznenadzenje videti da ljudi silaze zicarom bas zbog toga, a i gore su bitna zbivanja u dva bacila (ski bar) , tacnije mesta gde trebas biti vidzen a i vedeti nekoga.

    P.S.
    Tacno je budalastina kada te rodzeni otac ubedzuje da si postao od majmuna (kada te on napravio), ali Papa je pre par godina zvanicno priznao darvinovu teoriju evolucije pa...

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru Trendo. Troumim se ove godine oko Mavrova, Popove Sapke i Banskog s tim sto vodim cerke (7 i 6 godina) koje sam naucio da skijaju plave staze na Kopaoniku.
    Bansko mi je komplikovano zbog logistike oko klinki (kad se umore, pripiski, prikaki) treba sici do Banskog pa se zbog toga dvoumim oko Mavrova i Popove Sapke. Sta je bolje za klinke pocetnice (lakse i uredjenije staze) i sta je bolje od ta dva po pitanju ulozeni novac / kvalitet.
    Mozes li ti ili neko drugi da me posavetuje?

    P.S. Znam da je Kopaonik idealan po svim kriterijumima, ali ajd rekoh da malo promenimo.
    ...vrhunac budalastine je kada te rodjeni otac ubedjuje da si postao od majmuna...

  10. #10
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lector Pogledati poruku
    Hvala na odgovoru Trendo. Troumim se ove godine oko Mavrova, Popove Sapke i Banskog s tim sto vodim cerke (7 i 6 godina) koje sam naucio da skijaju plave staze na Kopaoniku.
    Bansko mi je komplikovano zbog logistike oko klinki (kad se umore, pripiski, prikaki) treba sici do Banskog pa se zbog toga dvoumim oko Mavrova i Popove Sapke. Sta je bolje za klinke pocetnice (lakse i uredjenije staze) i sta je bolje od ta dva po pitanju ulozeni novac / kvalitet.
    Mozes li ti ili neko drugi da me posavetuje?

    P.S. Znam da je Kopaonik idealan po svim kriterijumima, ali ajd rekoh da malo promenimo.
    Nema razloga da se izbegavas Bansko zbog mogucih potreba za fizioloskim potrebama

    Ima tamo dosta kafica sa wc-ima,tako da to ne bi trebalo da vam predstavlja problem...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •