Strana 5 od 21 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 202

Tema: ugao ostrenja

  1. #41
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Normalno da ne ostrim novu skiju. To sam samo pitao da znam kad sledeci put budem nosio na ostrenje sta da trazim posto od sad samo rucno ostrenje dolazi u obzir
    veoma se slazem sa tobom(za rucno ostrenja)! jeste da ce skija malo manje trajati al ce furati fazon allllll the way down the slopeeeeeeeeeee!

  2. #42
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    I sta bi, covek iako mu to nisam platio i ako sam mu 10 puta naglasio da ne ostri on je ipak naostrio i to pod pravim uglom , upropasti mi 1 + 88.
    To sam naravno shvatio kada mi je majstor u Ciklodromu posle skijanja sredjivao skije i rekao da mi je promenjen ugao i on mi je opet vratio na 1 i 88 sto naravno tanji rubnik.
    To za 88 i ajde (pritom je morao dobro da skine rub), ali kako je to majstor u FR vratio donji ugao sa 1 na 0?? Jedino ako je podlogu išlajfovao / skinuo - tako je jedino mogao da vrati ugao sa 1 -> 0. Ili to majstor iz Ciklodroma malo dramatizuje stvari (znaš onu majstorsku: k'o ti je ovo oštrio?!?!?!? upropastio je skiju ).

  3. #43
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja sam imao isto neprijatno u Val Claretu, nakon 5 ponavljanja da ne zatupljuju rubove na vrhu/repu pogodite kakvu sam skiju dobio. Na kraju sam se jos morao svadjati sa idiotom kako treba ili ne treba da se ostre skije...

  4. #44
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    To za 88 i ajde (pritom je morao dobro da skine rub), ali kako je to majstor u FR vratio donji ugao sa 1 na 0?? Jedino ako je podlogu išlajfovao / skinuo - tako je jedino mogao da vrati ugao sa 1 -> 0. Ili to majstor iz Ciklodroma malo dramatizuje stvari (znaš onu majstorsku: k'o ti je ovo oštrio?!?!?!? upropastio je skiju ).
    wlad,
    u pravu si , samo ja nisam bio precizan. FRA serviser je ostrio pod pravim uglom , ali mi naravno nije promenio ugao i prepravio na prav celom duzinom svih rubnika vec je na par mesta zatupio ili kako god vec ostetio ostrenjem pod pogresnim uglom.
    Sto je svakako dodatno stanjilo rubnike redovnim servisom. Ali nema veze, daske su skoro ispunile svoj radni vek tako da nije toliko strasno, jos sezonu, mozda dve da izdrze pa nabavljam ako Bog da nove.
    Pozdrav

  5. #45
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    A mozda je to bila francuska sobarica maskirana u ski servisera?
    Nije, ona je samo primila skije na servis, sto je mozda i bila greska u startu.

  6. #46
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Inace kada sam video kako su prvi put zakrpili crko bi od smeha da nisu bile moje skije pa sam im odmah reklamirao i dao ostav da to popune ko ljudi da se ne brukaju.
    Al eto, tako mi i treba kada me mrzi sam da sredjujem svoje skije.
    Omatorelo se valjda.
    Pozdrav

  7. #47
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    43
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    svaka race daska iz najaceg programa bilo kog proizvodjaca moze da izdrzi do 100 redovnih ostrenja bez obzira na ugao. Naravno uslov je da rubnici ne trpe ostecenja od kamena (kakav je slucaj kod nas) pa se cesce moraju provlaciti grubljom turpijom cime se smanjuje vek i kvalitet rubnika. Vecina servisa u evropi na tuning servisu osim podloge radi bazni ugao (0 stepeni) i ugao rubnika (88-90) osim ako se drugacije ne zahteva. Samo u svetskom kupu i FIS takmicenjima se menja bazni ugao (0,5-1,0) i ugao rubnika (85-87). Svi ostali 99,9% skijasa moze uzivati na 88 i skijati po najzaledjenijim stazama. Imajte u vidu da sto je vise skija na manjem uglu to zahteva brzu i precizniju promenu pravca pa cesto vrhunski naostrena skija predstavlja problem obicnim skijasima (bezi u zavoju).

  8. #48
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Evo šta piše na zvaničnom Fischer sajtu za kantne:

    Are Fischer skis ready for use when I buy them?

    ALPINE: Yes, you can use them straight away. The edges are ground to approx. 0.8 degrees on the base and 3 degrees on the side.

  9. #49
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Evo šta piše na zvaničnom Fischer sajtu za kantne:
    e, jesi lud, a i ja
    Čim mi stigle nove K2 oma sam pisao direktno K2 service u USA i dobio odgovor da su fabrički naoštrene za vožnju i da su:'' factory bevels are 1 degree base and 1,5 degrees side bevel''
    Bilo je tu još par pitanja čisto malo da ih izludim, ali nisam uspeo, na sve odgovaraju ljubazno


  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    e, jesi lud, a i ja
    He..he.. Bitno je da nismo najluđi, ima ovde i luđih

    Najviše bih voleo da mogu da dam skije u neki servis i da me ništa dalje ne zanima, ali kako se tu i tamo desi poneko loše iskustvo sa servisiranjem mora čovek da se uputi kako bi na stazi stvarno uživao.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •