Strana 14 od 21 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 202

Tema: ugao ostrenja

  1. #131
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Danas sam odneo skije u Salto i saznao nesto novo od Dzonihna-da je moj Fischer 900 fabricki imao rubnike na 90 stepeni. To me bas iznenadilo jer sam mislio da bocni ugao fabricki dolazi na 87-88 kod Fichera... mislim da smo i pricali o tome negde na pocetku teme. Uglavnom,dogovorili smo da odrade ugao na 88 stepeni,kako ce i u budece biti ostreno. Inace,Dzoni je super lik. Dobili smo i popust za servis

  2. #132
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    upravo tako, i moj fischer 9+(predhodnica 900tke) je bio fabricki na 90, i primetio sam da mi rep leve skije malo bezi, u razgovoru sa Goranom(isto Salto M) saznao da je bas u tom uglu problem, oborili na cini mi se 88 i problem resen, mnogo vozljivija skija...

  3. #133
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Šta "kažu" uglovi na novijim "Head" skijama?

  4. #134
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja koliko znam, sve skije bi fabricki trebalo da izlaze na 90 stepeni a proizvodjaci daju PREPORUCENI bocni ugao za koji smatraju da ce skije dati najbolje performanse. Zamislite dodje skija fabricki naostrena na 88 a vi hocete da bude 90 stepeni, i prvi put kad novu skiju donesete u servis i kazete hocu 90 a sad je 88, odmah ste ubili pola zivota kantni... Ja sam juce guglao i nigde nisam nasao ZVANICNO da skije iz fabrike izlaze naostrene na neki ugao vec samo preporuceni uglovi za ostrenje...

  5. #135
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ja koliko znam, sve skije bi fabricki trebalo da izlaze na 90 stepeni...
    "Može bit, a i ne mora...".
    Stariji i iskusniji možda nešto više i provjerenije znaju, ponegdje primijetih informacije koje ne nose predznak "recommended" već stvarne uglove novih skija.

  6. #136
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ima smisla da prave takmičarske skije dolaze sa 90 stepeni, jer dolaze u ruke serviserima. Skije iz trgovine dolaze u ruke kupcima, tj. rekreativcima koji ni ne znaju za tamo neke uglove. Takve skije bi trebalo da su spremne za stazu.

  7. #137
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Pa zasto mislis da sa 90 stepeni nije spremna za stazu? Ona kad izadje iz fabrike je ostra kao zilet, a taj bocni ugao pomaze u zavisnosti od stanja staza... Ja garantujem da vecina nece primetiti razliku da sad nekom uzmem 3 iste skije i sve tri naostrim na razlicit ugao a ne kazem na kojoj je koji, i dam da odvozaju... Primetice samo ako je na stazi ekstremni led, ali ako su normalni uslovi, prosecan skijas tesko... Ali 88 je neki ugao koji se najvise koristi i odgovara vecini rekreativnih skijasa i vecini uslova na stazama...

  8. #138
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Jel si probao iste skije koju su naoštrene na 88 i 90 stepeni? Ja probao nekoliko tvrdih modela i to je nebo i zemlja kada su dobro naoštrene skije. Kada su dobro naoštrebe skije na 88 stepeni toliko dobro drže na tvrdim stazama (kojih ima hrpa po Austrijskim i Italijanskim skijalištima koje ozbiljno pripremaju staze) na početku da ne možeš da izađeš iz karving zaokreta , 90 stepeni drži isto dobro ali ni približno dobro kao 88...

    Kada voziš po mehkim stazama ne moraš ni da oštriš rubove, moje offpiste skije se oštre samo jednom u sezoni i to u sklopu kompletnog servisa kada se reparira izubijana podloga - inače mi rubovi ne znače ništa .

  9. #139
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Pa zasto mislis da sa 90 stepeni nije spremna za stazu? Ona kad izadje iz fabrike je ostra kao zilet, a taj bocni ugao pomaze u zavisnosti od stanja staza... Ja garantujem da vecina nece primetiti razliku da sad nekom uzmem 3 iste skije i sve tri naostrim na razlicit ugao a ne kazem na kojoj je koji, i dam da odvozaju... Primetice samo ako je na stazi ekstremni led, ali ako su normalni uslovi, prosecan skijas tesko... Ali 88 je neki ugao koji se najvise koristi i odgovara vecini rekreativnih skijasa i vecini uslova na stazama...
    Ko je uopšte rekao da nije... Više je riječ o faktima.

  10. #140
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Jel si probao iste skije koju su naoštrene na 88 i 90 stepeni? Ja probao nekoliko tvrdih modela i to je nebo i zemlja kada su dobro naoštrene skije. Kada su dobro naoštrebe skije na 88 stepeni toliko dobro drže na tvrdim stazama (kojih ima hrpa po Austrijskim i Italijanskim skijalištima koje ozbiljno pripremaju staze) na početku da ne možeš da izađeš iz karving zaokreta , 90 stepeni drži isto dobro ali ni približno dobro kao 88...

    Kada voziš po mehkim stazama ne moraš ni da oštriš rubove, moje offpiste skije se oštre samo jednom u sezoni i to u sklopu kompletnog servisa kada se reparira izubijana podloga - inače mi rubovi ne znače ništa .
    Probao sve osim 87 stepeni

    Wlad, tebe ipak ne smatram prosecnim vec naprednim skijasem koji bi obzirom koliko dana snega ima, trebao da ima tehniku i da zna da vozi carving, i kao takvom, naravno da bi ti trebao da osetis razliku na tvrdoj stazi kada je skija naostrena na 88 i 90... Ali ja sam pricao samo o tome da skije i fabricki izlaze jako dobro naostrene, samo je ugao na 90 stepeni, barem bi tako trebalo da bude, pitao sam Gorana pre nego sam ovde postovao, a njemu svakako vise verujem... I kao takve, sasvim ce dobro drzati.

    Elem, poenta koju sam hteo da kazem je sledeca, kod nove skije nema potrebe odmah po kupovini obarati ugao na 88, jer je ona fabricki jako dobro naostrena i sigurno ce drzati, vec je preporuka da se samo navoskiraju a prilikom prvog servisa se ugao postavi na zeljeni. Kantna se trosi najvise prilikom promene baznog ugla, kada sa ostrijeg izvlacite na tuplji. Na primer, ako skije naostrene na 88 vratite na 90, skratili ste kantni zivot i to dosta. Zato je preporuka skije uvek nositi u isti servis i ostriti na isti ugao, i kao takva, kantna ce trajati koliko hocete Prolazi uvek isti trag masine, pod istim uglom i minimalno se ostecuje...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •