Strana 16 od 21 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 202

Tema: ugao ostrenja

  1. #151
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Zatupljivanje skije nama nikakve veze sa time Pejo. Skija se zatupljuje kod skijasa koji nemaju dobru i pravilnu tehniku skijanja i zatupljivanje na vrhu od mesta gde skija hvata podlogu, dakle na samoj krivini, pa jedno 5 cm prema sredini skije, takodje i jedno 5cm na repu. Razlog zatupljivanja je taj sto kada je skija naostrena celom duzinom, a skijas nema dobru tehniku, skija samim naginjanjem na kant, momentalno pocinje da hvata podlogu i kod nepravilne tehnike moze doci do preteranog zarubljivanja, odnosno skija konstantno nabacuje skijasa prema vrhu sto se kod loseg skijasa manifestuje kao da se skija stalno zabada u plocu i cima ga prema napred.
    Ne znam kako si mi naostrio skije ali prvi put u zivotu nisam imao problema sa odlaskom u sed. Za 8 dana ni jedna pauza na stazi da odmorim butine, sta god da si uradio hocu i za sledecu godinu

  2. #152
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    @dzoninho, prozivka je bila vise za ostrenje baznog ugla nego za zatuplivanje.

    Za zatuplivanje je manje vise sve poznato, i vec vodzena rasprava, pa ko kako zeli.
    Ja za carving iskljucivo od vrha do repa i ne samo moje nego i cerkine. Tacno je da na pocetku treba biti oprezan, ali kad se uvati sve je ok.

    Ali ostrenje bazno ugla ... malo ko radi, kad radi, zasto radi...
    Interesantna je bila raspravo o tome na linku koi sam postavio u prethodnom postu.

  3. #153
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano Razlicito ostrenje "leve i desne" strane

    Pre neku godinu sam sreo prijatelja iz detinjstva koji radi na nekom skijalistu u FRA. Godinama je po preko 60 dana u sezoni na snegu i kaze da je tehniku doveo do savrsenstva.
    Sam ostri svoje skije i to razlicito unutrasnju i spoljnu kantnu. Odredio je koja je leva, a koja desna skija i unutrasnje kantne ostri na 87, a spoljne na 89 stepeni. Koliko to ima smisla i da li vredi probati tako nesto ako si prosecan skijas?

  4. #154
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Različito oštrenje unutarnje i spoljne kantne mi teorijski nema nikakvog smisla, ali ne mogu da tvrdim jer nisam probao.

    Ali ako je čovek našao kombinaciju koja mu odgovara, onda super...

  5. #155
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Prvi put cujem ali zvuci interesantno. Odredjivanje leve i desne skije...interesantna teorija. Voleo bih probati
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #156
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Fakticki to znaci da u svakom levom zaokretu jedna od dve skije u zavisnosti koju stavi na koju nogu, da ce npr. spoljasnja skija bolje drzati na kanti, takodje i u desnom zaokretu druga skija-znaci sad opet spoljasnja ce bolje drzati. Ili ce u oba slucaja i u levom i u desnom zaokretu bolje drzati unutrasnja. U susutini ima logike, ali ako je toliko dobar skijas on ce obe skije isto opterecivati, pa ce i drzanje/isklizavanje biti isto na obe skije, pa ne razumem na kraju zasta mu to sluzi, al dobro.
    Nego momci da pitam, sezona je vec na kraju sto se mene tice, mozda jos neki dan. Posto sam uzeo novu rc4 skiju, doslo je vreme za prvo ostreenje. Skiju sam malo odozdo izgulio pa cu je sam napuniti plastikom gde treba i srediti sto se toga tice. Imam Swisov ostrac, koji ostri samo bocnu stranu. Sta mislite o ideji da nakon popunjavanja plastikom odnesem skiju na ravnanje odozdo, znaci baznu ugao da ostavim na 0 stepeni(sad je 0.5 ili 1 nisam siguran), a da ja kuci sa svojim ostracem naostim skiju kako treba, na 87 stepeni(toliki je fabricki na mojoj skiji). Za sebe se ne plasim, posao cu odraditi dobro, malo mi je frka za ove majstore. Bojim se da mi ne skinu mnogo odozdo, mozda da trazim nekoga ko skiju pritiska iz ruke a ne da je masina sama priteze odozgo? Takodje mi zao i ove stukture odozdo koju skija fabricki ima, a masina ce da je skine..

  7. #157
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    @trendo

    Masina radi i donji i bocni ugao... Zasto? Najbolje bih opet pokazao slikovito a zaista nisam u mogucnosti da sada crtam, slikam pa postujem a i kad procitam neke komentare, pitam se da li ima svrhe Jer sta mi serviseri znamo uopste

  8. #158
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    49
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    Juce sam odneo skije na servis u "salto m". Zamolio sam da se pri ostrenju kantni ne menja ugao i dobio odgovor da se sve ostre iskljucivo na 88 stepeni. Moze li objasnjenje?

  9. #159
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Po defaultu ostrimo na 88 stepani a po zahtevu moze i 87,65 ako neko zeli da se uradi ugao Naravno, ako ne znate na koji ugao je prethodno ostrena skija, potrebno je da tako kazete da bi mi znali da izmerimo...

  10. #160
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Nedavno oštrio skije u Austriji, pa sam napravio i po neku sličicu.
    Na ovoj mašini se podešavaju oba ugla za obe kantne jedne skije.
    IMG_4563.jpg
    IMG_4567.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •