Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 39

Tema: plocice ispod vezova

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    10.01.2006
    Godina
    36
    Poruke
    2

    Podrazumevano plocice ispod vezova

    procitao sam na internetu da je vrlo pozeljno staviti na karving skije neke plocice (metalne, plasticne...) ispod vezova tako da se lakse prenosi i rasporedjuje sila sa skijasa na skiju.
    moze li neko da mi kaze konkretnije za sta ovo sluzi, koliko kosta, kakve sve mogu biti te plocice...

  2. #2
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    lakse prenosi i rasporedjuje sila sa skijasa na skiju
    Upravo to!
    Mogu biti tvrdje(RACE) i mekse.
    U pocetku su sluzile skijasima sa povrijedjenim koljenima(deflex), a danas su neophodni za karving tehniku - podizu visinu cipele od skije,tako da moze da se napravi LUĐI karving zavoj, kako bocna strana ski cipele nebi dodirivala snijeznu povrsinu.
    Dakle, us pomoc njih (LIFTER,PLATE) moguce je pri vecim brzinama napraviti takav zaokret i bukvalno bokom dodirnuti snijeg!
    Neki proizvodjaci(ATOMIC) ih danas ugradjuju direktno na djon cipele.

  3. #3
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    KOstaju..............
    Hmmmmmm?????????????

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa da, lakše ti je . Ako se podigneš od skije to znači da ti je poluga duža tj. veći ti je momenat na skiji .

  5. #5
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Ja koliko sam gledao nisu ni malo jeftine, mada su vecine imale natpise race i ostale liftere cena . Sta mislite da li bi to moglo da se nadomesti sa drvenim ili nekim slicnim materijalom, znaci sam da ga napravim i postavim izmedju veza i daske?
    Space Shuttle Ski

  6. #6
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Plate ne sluzi samo da podigne ciplelu i poveca moment, vec i da ucvrsti skiju (na sredini) i najvaznije da obezbedi ravnomeran prenos sile sa cipele na skiju. Zato je potrebno da bude sto cvrsci.

  7. #7
    Znanje je moc!
    Datum registracije
    28.12.2005
    Godina
    53
    Poruke
    28

    Podrazumevano Za ne verovati

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Ja koliko sam gledao nisu ni malo jeftine, mada su vecine imale natpise race i ostale liftere cena . Sta mislite da li bi to moglo da se nadomesti sa drvenim ili nekim slicnim materijalom, znaci sam da ga napravim i postavim izmedju veza i daske?
    Ne mogu da verujem sta ce sve ljudima pasti na pamet!?

    Skupo je dati 20 evra, nego je bolje budziti skiju koja kosta 200 ili vise?

    Drugo, to sam i ne mozes da napravis, treba ti sablon za vez da bi znao gde se buse rupe na takvoj "hand made" ploci. Znaci moras u neki servis, oni ce prvo da umru od smeha, a onda da te oderu za takvu akrobaciju ako pristanu da to rade.

    I na kraju najvaznije, sto niko ne pominje, pocetnici pa ni iskusniji skijasi ne mogu tako lako da naprave pravi carving zaokret. Cela prica sa plocom za skijase pocetnike je malo bezveze.
    Kada odes kod nas na skijaliste, onda vidis da 98 posto ljudi skija klasicnim tehnikama (pre carvinga).

    Cao
    Izmenio/la Krca; 11.01.2006 u 14:14.
    Krca

    Znanje je moc!

  8. #8
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    @krca:
    misko je pitao da li moze zato sto ne zna, a ti bas i nisi morao da odgovorish sa
    Ne mogu da verujem sta ce sve ljudima pasti na pamet!?
    i sa
    A dozvoli, sa 11 dana snega "u nogama" sumnjam da si uopste sposoban da izvedes pravi carving zaokret.
    to sve vise zvuci kao prozivka a ne zelja da se objasni nekome nesto.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Plate ne sluzi samo da podigne ciplelu i poveca moment, vec i da ucvrsti skiju (na sredini) i najvaznije da obezbedi ravnomeran prenos sile sa cipele na skiju. Zato je potrebno da bude sto cvrsci.
    Ne verujem u to . Ako ti treba ravnomeran prenos onda uzmi fusion-like sistem i to je to. A što se tiče učvršćavanja isto tako, uzmi skiju koja ima integrisan plate (ja npr. to imam u svojoj skiji)..

  10. #10
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Plate ne sluzi samo da podigne ciplelu i poveca moment, vec i da ucvrsti skiju (na sredini) i najvaznije da obezbedi ravnomeran prenos sile sa cipele na skiju. Zato je potrebno da bude sto cvrsci.
    Pa koliko sam ja skapirao skija i ne treba da bude cvrsta nigde cak ni na sredini, zato je Salomon i izbacio Pilot™ vez, bas da bi skija mogla da se savija cak i kod Pancerice.

    http://www.skijanje.co.yu/Sponzori/Fitex/Pilot.htm
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •