Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 71

Tema: Sta gledati prilikom odabira pancerica

  1. #41
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Ivan Bgd: drago mi je da sam pomogao, čikica je super i ima sve što treba da ima. Što je najvažnije nije prevarant i neće da ti uvaljuje stvari koje ti ne trebaju (prodaje i cipele, ali neće da ih uvali nego pokušava da ti sredi tvoje - brat je hteo da zameni cipele ali nije zbog njegovog insistiranja).

    Mene je pitao da li mi je dobra cipela (pošto sam mu ja rekao da mi je perfect fit), kaže možda su ti velike, ja rek'o mislim da nije, a on odgovara: svi misle da im nije velika . Sazuje me, izvadi uložak, pa bos uđem u shell, meri on ovamo-onamo i kaže da su sjajna veličina. Onda me je metnuo na ono staklo, pa pregledao stopalo i predložio uloške - kaže osetićeš na stazi sigurno kako bolje drži (i jeste se osetilo - svaki deo stopala je podržan), i onda ide priča oko futbeda , ne traje dugo i to sve on odradi super .

    Usput sam video i da svima pokazuje kako da ispravno nazuje cipele, od početnika do super skijaša. Nije loše kada ti neko to pokaže čisto da imaš "rutinu", ja sam slično zakopčavao ali uvek žuriš na skijanje pa ne obraćaš previše pažnje, sitnice ali korisne...

  2. #42
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @wlad
    Koja je fora sa pravilnim obuvanjem pancerica?

  3. #43
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    ima i u Val Thorens-u dobra radnja sa servisom. ime radnje je Val Tho sport(Sport 2000). Kupio sam dole cipele lik koji me je usluzivao, propitao me kako skijam i odredio 3 modela koja bi mi odgovarala i nista drugo nije hteo da mi da. Kupio sam Tecnica diablo magnesium all mountain cipelu i prezadovoljan sam. mnogo su strucni, mere rade svasta pritom mi je dao par saveta za kanting cipela i skijanje uglavnom odlican je lik!
    rade sve i svasta sa cipelama u njihovom ski servisu.

  4. #44
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @chaghaboo: ništa spec, samo rutina. Ali evo ne mrzi me da kucam , prvo nazuješ naravno, zatim sedneš i kucneš/lupiš petom o pod 2-3 puta tako da peta ode skroz na kraj cipele. Zatim spustiš "jezik" na svoje mesto i čičak traku provučeš i zategneš tako da drži jezik fiksiran. Potom redom od prve do poslednje kopče zakopčavaš cipelu (prva je najbliža prstima). I na kraju ponovo dotegneš traku i to je to .

    @Grimani: ovaj čikica je bootfitter a samo usput možeš i da uzmeš cipelu (novu), ali glavni posao mu je fitting.

  5. #45
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Ma crkle moje Atomic Tx11 (čitaj pukle posle 5 sezona).....ma nisam računao na to...treba danas da idem u Austriju, da kupim nove kod Kolletnigga..mamicu im njihovu....bit če opet muke ježove...Da bude muka još veća, juće su mi pukli i Leki WC štapovi, tako da trebam i nove štapove....

  6. #46
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Ma crkle moje Atomic Tx11 (čitaj pukle posle 5 sezona).....ma nisam računao na to...treba danas da idem u Austriju, da kupim nove kod Kolletnigga..mamicu im njihovu....bit če opet muke ježove...Da bude muka još veća, juće su mi pukli i Leki WC štapovi, tako da trebam i nove štapove....
    Pa kad kupuješ WC štapove ! Ja već 4. sezonu imam Scott-ove, kompozitne, i prezadovoljan sam. A platio ih nekih 25€. Čak sam sastrugao jedno milimetar materijala na jednom mestu, ali nisu pukle. Dotad sam svake sezone menjao štapove !

  7. #47
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Pa kad kupuješ WC štapove ! Ja već 4. sezonu imam Scott-ove, kompozitne, i prezadovoljan sam. A platio ih nekih 25€. Čak sam sastrugao jedno milimetar materijala na jednom mestu, ali nisu pukle. Dotad sam svake sezone menjao štapove !
    Ma kad ih dobijem za dobru cjenu...nema druge....Bolje da su mi sada pukli, nego u Italiji...

  8. #48
    Member
    Datum registracije
    17.03.2010
    Godina
    62
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Jedan slomio štapove,drugom popucale cipele,pa se pitam da li se ovdje radi samo o skijanju ili su u pitanju neki "survivor" borilački sportovi

  9. #49
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    @Ivan Bgd: drago mi je da sam pomogao, čikica je super i ima sve što treba da ima. Što je najvažnije nije prevarant i neće da ti uvaljuje stvari koje ti ne trebaju (prodaje i cipele, ali neće da ih uvali nego pokušava da ti sredi tvoje - brat je hteo da zameni cipele ali nije zbog njegovog insistiranja).

    Mene je pitao da li mi je dobra cipela (pošto sam mu ja rekao da mi je perfect fit), kaže možda su ti velike, ja rek'o mislim da nije, a on odgovara: svi misle da im nije velika . Sazuje me, izvadi uložak, pa bos uđem u shell, meri on ovamo-onamo i kaže da su sjajna veličina. Onda me je metnuo na ono staklo, pa pregledao stopalo i predložio uloške - kaže osetićeš na stazi sigurno kako bolje drži (i jeste se osetilo - svaki deo stopala je podržan), i onda ide priča oko futbeda , ne traje dugo i to sve on odradi super .

    Usput sam video i da svima pokazuje kako da ispravno nazuje cipele, od početnika do super skijaša. Nije loše kada ti neko to pokaže čisto da imaš "rutinu", ja sam slično zakopčavao ali uvek žuriš na skijanje pa ne obraćaš previše pažnje, sitnice ali korisne...
    wlad,
    sve isto i kod mene bilo i najvise me zbunilo to da bos udjem u skoljku pancerice bez lajnera. Pomislih ovaj je ili lud cikica ili me malo zajebava.
    Na kraju ispada da svaka sitnica koju je uradio ima svoj smisao.
    Inace da napomenem da je taj ulozak tj. footbed toliko skup zato sto je od carbon-a, fiberglasa i sta znam od cega jos.
    Cikica mi je napomenuo da se pancerice ili lajner sa tim uloskom u sebi nikako ne stavljaju na radijator ili neko grejno telo vec samo pored.
    Pazario sam i neke narandzaste ski carape X-nesto od 22-23 eur (najjeftinije) po preporuci i carape su extra, uvek suve!
    Kada posle skijanja skinem pancericu carapa suva ko barut, a lajner mokar totalno.
    Jos se cikica i tebe setio i sta ti je radio kada sam mu rekao da po tvojoj preporuci dolazim.(verovatno si bio i jedini iz Srbije)
    Inace nikako se ne cenkajte sa njim jer koliko para kaze toliko je i tacka.
    Mene je malo vise kostalo tj.85eur jer je i pete fiksirao sa nekim lepljivim uloscima sa spoljne strane lajnera.

  10. #50
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od branko61 Pogledati poruku
    Jedan slomio štapove,drugom popucale cipele,pa se pitam da li se ovdje radi samo o skijanju ili su u pitanju neki "survivor" borilački sportovi
    Nista dva nego je jedan....koji je vrlo loše sreće...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •