Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 115

Tema: Putno / Ski osiguranje

  1. #11
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Tako da ako si mislio na putnicko osiguranje onda otvori tekuci u intesi, uzmi master i dobices putnicko osiguranje na godinu za pocetak ako se ne varam. Posle daju i duze. S'tim sto se placa mesecno odrzavanje kartice koje je 200 din ali mi se isplati jer cesto putujem van zemje.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Uzeo sam najobicnije putnicko sa skijaskim dodatkom, kad odem u italiju uzimam ovaj multisport za 46 evra,

  3. #13
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Putnicko osiguranje je obavezno ali uz to treba da se uplati osiguranje od skijaskih povreda koje ide na +50% od cene putnickog osiguranja. Posto imam master u inresa-i dali su mi karticu - putnicko osiguranje koje vazi 2 godine od delta generali sa sumom do 35 000 eura. Ali kad sam isao na skijanje u inostranstvo bez obzira sto imam putnicko osiguranje ja sam "morao" da uplatim i osiguranje od skijaskih povreda jer da mi se ne daj boze nesto desilo na skijanju putnicko osiguranje ti to ne pokriva.
    Istina mnoga 'obicna'' putnicka osigurnja ne pokrivaju skijanje; to uvjek treba provjeriti u uslovima osigurnja.
    spominjao sam ovo par put i na to treba da se obrati paznja;
    kao sto standardno putnicko osigurnja naj cesce ne pokriva skijanjske povrede i ostale incidente na stazama, tako isto i standardno skijasko osigurnje ne pokriva offpist skijanje;
    spominjem ovo opet posto od prosle sezone vidim da izvjestan broj forumasa pocinje da istrazuje prostore van staze; super fotke i filmici, ali se nadam da su svjesni cinjenice da nisu osigurani kod eventualnih incidenata cak i ako imaju skijasko osiguranje; to je prvilo kod evropskih osiguravajucih drustava, (ne znam dal' domaca balkanska osiguranja ne prave razliku izmedju piste i van piste).
    Offpiste skijanje se takodje kod vecine osiguravajucih drustava ne moze doplatiti.
    Daleko naj bolje osiguranje (pi pi daleko bilo) je ono koje je zakljucijo Grazer Alpinisticko! Sto se tice bavljenja skijanjem to osiguranje pokriva 100% offpiste aktivnosti.
    Izmenio/la Sapa; 10.12.2010 u 08:38.

  4. #14
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Putno koje se dobija uz Intesinu master karticu (EuropAssistance) koristim već godinama, ali je problem sto njime nije pokriven rizik skijanja. Pise u dokumentu koji se dobija + proverio sa njima direktno. Ne može da se plati samo doplata nego mora novo putno + doplata za željeni period

    Ali zato, DDOR prodaje putno (Coris) kojim je pokriveno i skijanje bez doplate, takod a izađe jeftinije taman za tu razliku.

    Čuo sam i da SavaRe daje povoljne slove, ali nisam lično proverio

  5. #15
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Kod nas(u Hrvatskoj) je sasvim normalno da kad kupujes osiguranje da pokriva i skijaske povrede,pa mi je bilo cudno sto se u Srbiji mora naglasiti tj posebno doplatiti za skijanje.Malo sam se bio raspitao da li to stvarno tako i u praksi,posto sam citao da neka osiguranja prodaju,al da ne pokrivaju povrede.Kako uzimam od Allianza osiguranje pito sam osobu koja radi sa tim i a ujedno je i vlasnik jedne turisticke agencije,i dobio sam konkretan primjer.Na jednom od jednodnevnih izleta,jedna djevojka je prilikom skijanja-bordanja pala i pukla joj je slezena.Po nju je dosao helikopter,operisana je u Klagenfurtu u bolnici,u kojoj je ostala jos nekoliko dana i dovezena je kuci sa njihovim vozilom.To je sve pokrilo jednodnevno osiguranje koje je izvadjeno u Allianzu.Da se vratim na temu,ja sam izvadio godisnje osiguranje kod iste kuce i kostalo me nekih 70-75€,jer malo vise putujem,pa da se ne cimam svaki vikend,a i jeftinje me izadje ovako.

  6. #16
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche Pogledati poruku
    Kod nas(u Hrvatskoj) je sasvim normalno da kad kupujes osiguranje da pokriva i skijaske povrede,pa mi je bilo cudno sto se u Srbiji mora naglasiti tj posebno doplatiti za skijanje....izleta,jedna djevojka je prilikom skijanja-bordanja pala i pukla joj je slezena.Po nju je dosao helikopter,operisana je u Klagenfurtu u bolnic.....
    Pa to je zato sto je hrvatska izuzetno skijaska zemlja pa je skijanje automatski ukljuceno i u osiguranje od provala i elemntarnih nepogoda :P
    ko sto vec rekoh gore, osiguranje za skijanje nije standardan dio putnog osiguranja kod dosta osiguravajucih drustava (na zapadu); cesto je potrebno da se doplati zato.
    evo jednog koje smatram perfektnim;
    Such-, Bergungs- und Rettungskosten bis C 25.000,- je Person und Ereignis: Erstattet die Kosten bis zu
    c 25.000,- für Such-, Bergungs- und Rettungskosten bei Bergunfällen.
    Das Exklusivangebot für DAV-Mitglieder: Zusatzschutz auch außerhalb von Berg und Piste.

    Finanzielle Sicherheit im „Fall der Fälle“ auf allen privaten Reisen bis zu einer Reisedauer von max. 31 Tagen sowie bei allen Freizeit- und Sportaktivitäten – weltweit, ein ganzes Jahr lang.
    Prämie je Person:
    Einzel Jugendliche (bis 18 Jahre) € 34,--
    Einzel Erwachsene € 44,--
    Familie* € 79,--
    http://www.alpenverein.de/template_l...?tplpage_id=93

    ukratko; ovo je putno osiguranje njemackog alpinistickog saveza vazi za citavu godinu 'worldwide' i pokriva izmedju ostalog i sve aktivnosti na i van piste (pronalazenje, spasavanje i izvlacenje do ca 25.000 evra), a naravno i sve ostale troskove ljecenja i prevoza.
    ps
    a joj vujce al ti je primjer sa tom slezenom :(
    Izmenio/la Sapa; 10.12.2010 u 20:59.

  7. #17
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Ovo je bio samo konkretan primjer sto znam ,i da pacijent nije morao snositi troskove.Jer kolko cujem prodaju se osiguranja gdje sam snosis troskove ljecenja,pa ti kasnije refundiraju novce,kad se vratis kuci.

  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ima i toga. Iako je na mojoj polisi pisalo da mora osiguravajuca kuca da plati svaki trosak iznad 100e, ja sam ipak morao da platim pregled i rendgen 150e sto su mi kasnije refundirali.

  9. #19
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano Putno osiguranje za EU

    Dok sam vadio vize sve sam znao a sada sam sve zaboravio

    Razmišljam o putnom osiguranju za EU pred odlazak u Austriju na skijanje. Pre tri godine žena koja je išla sa nama zaradila je neku upalu da smo morali kod doktora, pre dve godine jedno dete upalu grla, prošle godine drugo dete od prijatelja gnojava angina. U sva tri slučaja pregledi doktora i lekovi su plaćeni između 65 i 75 evra.

    E sada koliko se sećam ova osiguranja pokrivaju valjda samo račune i usluge preko 100 evra, da li su samo usluge ili i lekovi i medicinski materijal... nemam pojma...

    Zvao sam call centar jedne od firmi koje osiguravaju ali operater nema pojma, kaže da dođem lično. Super.

    Računica preko interneta kaže da ako je OSIGURANA SUMA 10.000 evra onda je za tročlanu porodicu sa skijanjem za 6 dana iznos osiguranja 1.800 dinara. Ako je osigurana suma 35.000 evra onda je to 2.034 dinara. Koja je razlika osiguranja u ovim sumama?

    To mi dođe jako povoljno pogotovu što, nedaj bože, pokriva i nezgoda na skijanju i refundaciju ski pasa ako se prekine korišćenje.

    Jel zna neko bolje da objasni ili da se mlatim po agencijama sutra?

  10. #20
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa generalno su cene 1eur/dan + 50% za dodatno skijaško osiguranje (za 1 osobu). Takvo osiguranje pokriva obavezno osiguranje za EU (obavezna suma je nešto oko 30K eur - ne znam tačno) + ako se ne-daj-bože-neko-skrši-na-stazi. Nisam stričnjak - samo govorim koliko smo mi plaćali svaki put (uzmemo za 10tak dana osiguranje i to izađe po osobi oko 15eur). To da ti pokrivaš ispod 100eur sam negde pročitao/čuo da važi, sad kakvi su uslovi pojedinih osiguravajućih kuća ne znam..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •