Strana 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 105

Tema: Bjelašnica

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton
    Prosle godine sam hteo da jedan dan odem sa Jahorine da vidim tu Bjelassnicu (koju sam, btw., svojeruccno gradio uoci Olimpijade dok sam bio u vojsci), ali nije bilo organizovanog prevoza. Inace, budimo realni, to je politika - ne zele da uspostave tu liniju, a verujem da bi dnevno bilo bar dvadeset-trideset skijassa koji bi napravili izlet na jedan dan. Nesto nisam primetio ni da ima redovna linija Sarajevo-Jahorina a ako ima onda sigurno nije intenzivna.
    Sarajevo-Jahorina,jedanput dnevo.

  2. #32
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton
    Jahorina, Bjelassnica, Kopaonik, Zabljak, Popova Sapka, Borovec, Bansko, Pamporovo, Poiana Brasov... i velis, bas je Brezovica najbolja?
    Pazi u staroj jugi je bila najbolja to svi zivi kazu. naravno o ukusima se ne vredi raspravljati.
    Space Shuttle Ski

  3. #33
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Savetujem svima koji idu na 7-10 dana na Jahorinu, da jedan dan naprave izlet na Bjelašnicu. Tako će steći pravi utisak o stazama i planini.
    Meni se dopalo. Staze su o.k. a trosed ok.
    No proverite.

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Prosli vikend je na Bjelasnici bio mrak. Jako mnogo ljudi, suncano, staze dobro pripremljene, osim u donjem dijelu planine gdje je su staze bile prilicno sastrugane, pa su se formirale ledene ploce. Ne bi mi ni to smetalo kada bih imao bolje skije ili bar neke sa malo ostrijim rubnicima. Sve preporuke za heliodrom. Ko voli crne staze, ovu mora da proba. Nije se cekalo duze od 10 minuta ni na jednom liftu, mada sam imao utisak da je citav grad na Bjelasnici. Turista ima malo zato sto jos uvijek nema dovoljno smjestajnih kapaciteta ali se mnogo gradi i to planski i veoma organizovano (za razliku od Jahorine koja se razvija na Budvanski fazon). Gledao sam na TV-u da su cak i gasovod uradili. Motorne sanke se voze samo na stazama za motorne sanke sto je prijatno iznenadjenje (na Jahorini se lokalni dripci izivljavaju sa sankama na stazama za skijanje). Jedva cekam da proradi ski lft od medjustanice do vrha na kom se prije rata skijalo i u maju - raj za ski-manijake . Na toj stazi se rijetko skijalo radi jakog vjetra, ali bilo je i tih dana.

    Sto se prevoza tice - ni prije rata nije postojala linija Jahorina - Bjelasnica, ali ideja je dobra. Mozda jednog dana.

    Ono sa swatch satovima radi.

    Ljudi koje ja poznajem, a koji su skijali i na Brezovici i na Bjelasnici, tvrde da je Brezovica bolja.

  5. #35
    pop
    Guest

    Podrazumevano

    Postujem ja to da se o ukusima ne raspravlja,voleo sam ja Brezu i skijao na njoj stvarno mnogo ali ljudi od vrha pa do dna Bjelasnice ima skoro 1000 metara visinske razlike.Ko god gleda svetski kup zna da na primer Luberhorn staza u Wengenu gde se vozi legendarni spust ima slicnu visinsku razliku.Jednostavno takva staza vredi pravom skijasu kao npr. ceo Kopaonik.
    Sarajevski klub Zeljo je pre rata imao 3 skijasa na olimpijadi 80 i neke,tukli su na drzavnim prvenstvima cak i slovence,a trenirali su iskljucivo na Bjelasnici.Da kojim slucajem nije bilo rata Bjelasnica bi bila nezaobilazna stanica u svetskom kupu.Sta da se radi kad je malo pameti na ovim prostorima.

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop
    Sarajevski klub Zeljo je pre rata imao 3 skijasa na olimpijadi 80 i neke,tukli su na drzavnim prvenstvima cak i slovence,a trenirali su iskljucivo na Bjelasnici.Da kojim slucajem nije bilo rata Bjelasnica bi bila nezaobilazna stanica u svetskom kupu.Sta da se radi kad je malo pameti na ovim prostorima.
    Da, stavise jedini reprezentativac ex-Yu u spustu tokom 80-ih je bio Robert Brudar iz SK Zeljeznicar Sarajevo!

  7. #37
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    A PEGGY ?

  8. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ice
    ...bilo je i tih dana.

    Sto se prevoza tice - ni prije rata nije postojala linija Jahorina - Bjelasnica, ali ideja je dobra. Mozda jednog dana.

    Ono sa swatch satovima radi.

    Ljudi koje ja poznajem, a koji su skijali i na Brezovici i na Bjelasnici, tvrde da je Brezovica bolja.
    KOJE SA SWATCH SATOVIMA???u cemu je fora

  9. #39
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ivans
    KOJE SA SWATCH SATOVIMA???u cemu je fora
    Pretrazi malo forum bilo je reci o tome, fora je da neki swatch modeli imaju foru da ti sluze kao skipass.
    Space Shuttle Ski

  10. #40
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Taj model SWATCH sata se zove, ako se na varam : SNOW PASS.
    Ima instlairan mikro čip u sebi i umesto da nosiš magnetnu karticu (ski pass) u levom rukavu ... ski pass ti je "ukucan" u sat na ruci.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •