Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 105

Tema: Bjelašnica

  1. #21
    pop
    Guest

    Podrazumevano

    Svi skeptici treba da se spuste od vrha Bjelasnice pa do rajskog dola pa nek onda iskreno kazu ima li na Jahorini nesto slicno.Poskocine jesu dobra staza ali 3 kilometra i skoro 1000 metara visinske razlike odskacu od svega sto Jahorina pruza.To je najbolja staza u celoj bivsoj SFRJ.

  2. #22
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop
    Svi skeptici treba da se spuste od vrha Bjelasnice pa do rajskog dola pa nek onda iskreno kazu ima li na Jahorini nesto slicno.Poskocine jesu dobra staza ali 3 kilometra i skoro 1000 metara visinske razlike odskacu od svega sto Jahorina pruza.To je najbolja staza u celoj bivsoj SFRJ.
    Ja sam cuo jako lepe stvari vezane za Bjelasnicu ali mislim da od Brezovice nema boljeg skijalista na balkanu.

    p.s. Da nemas mozda neku sliku Bjelasnice pa da okacis ovde?
    Space Shuttle Ski

  3. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Evo kratki info za neupucene:
    Dakle, na Bjelasnici okosnicu cini trosjed, koji je znatno kraci nego prije rata kada se pruzao do vrha, sa jednom medjustanicom na nekih 600 metara nadmorske visine ispod vrha. Vjeciti problem su vjetrovi od medjustanice do vrha, tako da ja recimo niti jednom nisam trosjedom otisao do vrha u periodu 1984-1992:( !
    To je glavni razlog zasto je trosjed skracen, i vjerovatno ce jednog dana gondola voziti do vrha umjesto otvorene korpe.
    Zadnjih godina, kada sidjete sa trosjeda stotinjak metara nize polazi ski-lift Heliodrom koji ide do nekadasnje medjustanice, i sa njim se moze doci na vrh olimpijskog slaloma/veleslaloma i na dio olimpijskog spusta. Taj slalom/veleslalom je staza iz snova za expert skijase. Sve ove staze su na Bjelasnici crvene, mada bi u bilo kom drugom skijalistu bile crne! Trenutno se montira lift "Y", koji takodjer vodi do te staze. Pored toga, na raspolaganju je "X" koji je orijentisan na plave i donekle crvene staze i "Kolijevka" kojoj ime sve govori . Van funkcije je ski-lift "Kotlovi" koji vodi do vrha, kao i dvosjed na slalomu/veleslalomu. Taj dvosjed je koliko znam u planu obnove za 2006/07.
    BTW, ovdje mozete vidjeti regulacioni plan razvoja Bjelasnice u neradnih 4-5 godina: http://www.okisarajevo.com/images/mapa_bj.jpg

    Sto se transporta tice, apsolutno je nepotrebno ici preko Trebevica, pa je preporuka svakako ruta Jahorina - Pale - Sarajevo - Dobrinja - Krupac - Bjelasnica.
    Na kraju, poenta cijele price Jahorina-Bjelasnica nije u konkurenciji vec u tome sto se na udaljenosti od 50-ak km cestom nalaze dva odlicna skijalista, koja se izvanredno nadopunjuju, i sto neko ko dodje na bilo koju od te dvije planine, ili u grad ima odlican i raznovrstan izbor.
    Uvijek me cudi to da kada ljudi odu na skijanje u Austriju ili Italiju spremni su da se voze sat vremena autobusom do najblizeg skijalista, a na ovdje ocekuju da mogu sve dobiti izlaskom iz hotela?!

  4. #24
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano inskk hteo bi da te pitam

    koje zice rade u sezoni 2005/2006.

    kao i kolika je guzva na trosedu vikendom.
    do pisanja ....

  5. #25
    pop
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Ja sam cuo jako lepe stvari vezane za Bjelasnicu ali mislim da od Brezovice nema boljeg skijalista na balkanu.

    p.s. Da nemas mozda neku sliku Bjelasnice pa da okacis ovde?
    Skijao sam na Brezovici ali ipak je Bjelasnica nesto posebno.Ajde dobro da budem potpuno isken ja sam na Bjelasnici odrastao pa sam ipak pomalo pristrasan,ali staza od 3 kilometra koja nema skoro nijedan blag deo ostavlja utisak koji nisam doziveo ni na Brezi a ni Jahorini.Posalji mi mejl pa cu ti poslati neku sliku jer su prevelika za forum.

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Okači na www.flickr.com npr. ili sl. servis..

  7. #27
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Dabogda ja ponovo dozivio olimpijadu.

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Prosle godine sam hteo da jedan dan odem sa Jahorine da vidim tu Bjelassnicu (koju sam, btw., svojeruccno gradio uoci Olimpijade dok sam bio u vojsci), ali nije bilo organizovanog prevoza. Inace, budimo realni, to je politika - ne zele da uspostave tu liniju, a verujem da bi dnevno bilo bar dvadeset-trideset skijassa koji bi napravili izlet na jedan dan. Nesto nisam primetio ni da ima redovna linija Sarajevo-Jahorina a ako ima onda sigurno nije intenzivna.

  9. #29
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop
    Posalji mi mejl pa cu ti poslati neku sliku jer su prevelika za forum.
    miloskes@beotel.net

    posalji pa cu ih ja okaciti.
    Space Shuttle Ski

  10. #30
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Ja sam cuo jako lepe stvari vezane za Bjelasnicu ali mislim da od Brezovice nema boljeg skijalista na balkanu.
    Jahorina, Bjelassnica, Kopaonik, Zabljak, Popova Sapka, Borovec, Bansko, Pamporovo, Poiana Brasov... i velis, bas je Brezovica najbolja?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •