Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: skole skijanja

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2010
    Lokacija
    Dorcol
    Poruke
    12

    Podrazumevano skole skijanja

    Moja supruga i ja smo resili da naucimo da skijamo. Imamo prilike da provedemo nedelju dana na Zlatiboru i treba mi info ima li neke skole skijanja. Isto tako me zanima vrede li tamo tereni (bar za ucenje) i vrede li te skole ili je samo otimacina sto je cest slucaj na Zlatiboru.

    Hvala unapred.

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Sto se tice Tornika to je maleno skijaliste ono staza sto ima su odlicne ali ne vrede za pocetnike (koliko ja znam). Za bas pocetnike postoji bebi lift sa trakom na Torniku i staze na obudojevici (na vodama-centar Zlatibora) koje su blage doduse i kratke (200, 250m) sto je po meni dovoljno za prve korake pa se polako prebacite na Tornik. Sto se skola tice nemam pojma da li vrede. Ono sto znam je da je nekada davno postojao ski klub koji je solidno funkcionisao pa ako su ti ljudi iole aktivni onda je to dobro, mada predstavljam da ima dosta i profesora fiskulture koji umeju da rade taj posao. Verovatno nisam puno pomogao jer u onome sto sam pisao ima puno ali, jer bar 2 decenije nisam u toku sa lokalnim zbivanjima tako da se nadam da ce ti vise pomoci neko drugi ko vise zna. Mapu skijalista Tornik imas ovde na sajtu (ski centri), a i par snimaka na you tube.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2010
    Lokacija
    Dorcol
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Hvala, tako sam i mislio.

  4. #4
    Zlatiborac dundo avatar
    Datum registracije
    02.02.2007
    Lokacija
    Zlatibor
    Skije / Bord
    Atomic SL 12
    Godina
    41
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Za pocetnike Obudojevica u centru Zlatibora je idealna za ucenje. Staza je duga oko 250m i prosaran malim liftovima. Sto se Tornika tice tamo za sada nema ski skole a ne verujem i da ce je biti skoro jer su Skijalista srbije izbacile tender za istu sa simbolicnom pocetnom cenom za nadmetanje od tricavih 3000eur. Na Obudojevici ces susresti preko 10-ak ski skola ali mali deo instruktora poseduje bilo kakvu licencu. Moj ti je predlog da odvojis malo vremena i prosetas celom stazom i vidis kako rade pa da se tek onda odlucis za neko od skola. Ja radim u jednoj od tih skola i za vise informacija kontaktiraj me na ivan782@gmail.com

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2010
    Skije / Bord
    Salomon X-Wing Tornado
    Godina
    38
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Jedna ski skola je dobila licencu za obuku skijanja na Zlatiboru. Zanima me da li drze obuku na Obudojevici ili na Torniku?

  6. #6
    Zlatiborac dundo avatar
    Datum registracije
    02.02.2007
    Lokacija
    Zlatibor
    Skije / Bord
    Atomic SL 12
    Godina
    41
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Ja i kolega smo dobili licence za ski ucitelje u Crnoj Gori (ISIA licenca). Znam da je jos ucitelja sa Zlatibora pohadjalo isti kurs. Njabolje je da se raspitas za pojedinacne instruktore jer u vecini ski skola ima i licenciranih i nelicenciranih ucitelja.

  7. #7
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Ima li na Zlatiboru negde vidno istaknuta ponuda Skole nordijskog skijanja i mogucnost iznajmljivanja opreme za skijasko trcanje?

    Da li na Tic polju ima snega, i postoji li neka masina koja taba staze za trcanje i eventualno pravi spure?
    Da li su te staze na Tic polju obelezene, da ne dodje do lutanja?
    Da li moze neko polozaj tih staza da obelezi na Google earth mapi?

    Ako neko zna ....

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2010
    Lokacija
    Dorcol
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    hvala svima na informacijama, u medjuvremenu sam zavrsio na Kopaoniku, uzeo instruktora i naucio bar ono pocetno.

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2010
    Skije / Bord
    Salomon X-Wing Tornado
    Godina
    38
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Dundo,a da li postoji iko od instruktora na Torniku?

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2010
    Skije / Bord
    Salomon X-Wing Tornado
    Godina
    38
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Evo informacija o ski obuci, pa mozda nekome zatreba
    Postoji obuka na Torniku, cena casa je oko 2500din po osobi, za dve je nesto oko 1800din (nisam sigurna da li daju opremu), a kod jezera na Zlatiboru je 1000din 1h uz opremu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •