Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Ski staza u Beogradu (samo kao ideja)

  1. #1
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano Ski staza u Beogradu (samo kao ideja)

    Nešto sam raspredao sa prijateljima skijašima o tome kako mnogo manji gradovi od Beograda imaju bar jedan ski lift, i pričali o ideji investiranja u ski lift na nekom od beogradskih brda pa rekoh da pitam „ljude od struke“ da iznesu svoje stručno mišljenje.

    Ideja je pravljenje ski lifta tipa sidro koji bi opsluživao dve staze, npr, crvenu i plavu i koje bi bile pokrivene veštačkim snegom i reflektorima za noćno skijanje. Možda bi na Avali mogla da se napravi staza sa pristojnom visinskom razlikom (cc 300m), a i pristup putem je dobar.

    Ja lično mislim da je najveći problem nedovoljan broj dana u minusu za pravljenje kvalitetne podloge.

    Nemam ni ideju koliko bi mogao da košta ski lift (sidro).... nov ili možda polovan negde iz AUT, FRA ... isl. Koliko bi koštalo zemljište ili zakup istog, pa pravljenje staze.... i uopšte ... koliko je to novca potrebno za jednu ovakvu investiciju.

    U svakom slučaju ideja je zanimljiva, a zanima me šta mislite koliko to isplativa i posle koliko vremena. Ipak Beograd ima skoro 2 miliona stanovnika.... lepo bi bilo da imamo stazu da odemo da osetimo sneg pod nogama... da nas želja mine.

  2. #2
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Što se tiče finansija, morala bi se uraditi studija opravdanosti, da bi se bilo šta moglo reći o isplativosti . Po meni, jedan grad kakav je Beograd morao bi napraviti nešto slično pa makar bilo i u finansijskom minusu, jedino što bi bile stravične gužve .

  3. #3
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Gužve bi bile sigurno... ali verujem da bi radnim danima... na noćnom moglo da se skija.

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Skupo i sigurno neisplativo. Nesto mora da cita ski pass, ili nekoliko radnika koji ce da kontrolisu. Nesto mora i da utaba stazu. Da ne pricam i da osvetli za nocnu voznju. A da li bi bilo guzve? Pa bilo bi na stazi tog kapaciteta, da se otvori i u Majdanpeku, a kamo li u Beogradu. Koliko bi dana bilo moguce skijati? Pa ne vise od 15ak. 200 ski passova dnevno po 800 din za 15ak dana je oko 20 000 do 30 000 eur. Taman za troskove, ili mozda samo deo troskova.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2008
    Godina
    60
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    A da li bi se ovo isplatilo?
    Priložene slike Priložene slike

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    08.04.2012
    Godina
    47
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikolino Pogledati poruku
    Skupo i sigurno neisplativo. Nesto mora da cita ski pass, ili nekoliko radnika koji ce da kontrolisu. Nesto mora i da utaba stazu. Da ne pricam i da osvetli za nocnu voznju. A da li bi bilo guzve? Pa bilo bi na stazi tog kapaciteta, da se otvori i u Majdanpeku, a kamo li u Beogradu. Koliko bi dana bilo moguce skijati? Pa ne vise od 15ak. 200 ski passova dnevno po 800 din za 15ak dana je oko 20 000 do 30 000 eur. Taman za troskove, ili mozda samo deo troskova.
    ne bih se slozio sa nekim podacima u tvom postu . naravno to je samo moje misljenje .
    mislim da u beogradu sigurno ima vise od 15 dana skijanja . pricam o vestackom snegu . po meni svi dani koji bi bili sa temperaturom oko nule i ispod nule su dani kada moze da se skija . sa jednim cetverosedom kapacitet skijasa bi bio mnogo veci . naravno ako uzmemo u obzir beograd i dva miliona ljudi ,posecenost bi bila solidna . pa hajde ovako da racunamo .

    broj dana u sezoni za skijanje , oko 45 . od toga broj dana u vreme vikenda 15 . pa imamo 45-15=30 radnih dana . uz nocno skijanje , 30 *1000 skijsa = 30 000 ski pasova . 15 *2000 skijasa = 30 000 ski pasova . sve ukupno 60 000 ski pasova .
    cenu ski pasa odredi sam . po meni i 1000 din nije puno
    evo ja dodjoh do 600 000 eur . ali nek je istina i negde na pola . mislim da bi jedno takvo skijaliste "popilo vodu" .

  7. #7
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikolino Pogledati poruku
    Skupo i sigurno neisplativo. Nesto mora da cita ski pass, ili nekoliko radnika koji ce da kontrolisu. Nesto mora i da utaba stazu. Da ne pricam i da osvetli za nocnu voznju. A da li bi bilo guzve? Pa bilo bi na stazi tog kapaciteta, da se otvori i u Majdanpeku, a kamo li u Beogradu. Koliko bi dana bilo moguce skijati? Pa ne vise od 15ak. 200 ski passova dnevno po 800 din za 15ak dana je oko 20 000 do 30 000 eur. Taman za troskove, ili mozda samo deo troskova.
    Staza u Majdanpeku vec postoji, zove se Rajkovo i trenutno ne radi vec nekoliko sezona, imaju jedan lift tipa sidro i dve staze od kojih je jedna slalom FIS homologacije... izgradjena je oko 1987 ako se ne varam, nadji na forumu...

    Inace, postoje podloge koje sluze i za letnje skijanje, puna ih je Velika Britanija, recimo. Nadjite na jutjubu DRY SLOPE, @vrkemrke je lepo primetio...
    http://www.youtube.com/watch?v=m_gr7WdjJmc
    http://www.youtube.com/watch?v=NqGWZ6UU83k

    A evo i sta je, wiki:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_ski_slope

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Sećate se znaka na Košutnjaku skijanje 365 dana u godini? I tamo je bila neka podloga za letnje skijanje, čak je bilo i u Branku Kockici.

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    jeste, ja se secam, kad idem u skolu tramvajem, lepo se videla bela staza u sred proleca, ko da je sneg! Inace, tad je bila prica da su to neki englezi (?), a ima i logike, dosta takvih staza ima po Engleskoj, cak i letnja takmicenja odrzavaju! Sad je momenat (ovaj predizborni paket finansijske pomoci!) da se ulovi jedna takva podloga na svim skijalistima u Srbiji - ili bar na jednom, pa da se uziva cele godine - ja bi bio prvi gost!

    Dinkicu, citaj ovo pa radi nesto...!

  10. #10
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    raskomadali je cigani i napravili krovove na svojim improvizovanim kućicama u šumi....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •