Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 66

Tema: Turno skijanje

  1. #21
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Svaka čast!

    Vidim da ste iskoristili i planinski taxi

  2. #22
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Hvala

    Nigde bez taksija Neki mestani su izlazili do kuce prvi put ove godine pa su nas povezli oko 1km uzbrdo putem.

    Inace je u okolini priroda prelepa (ima i do toga sto smo mi uboli pravi momenat kada je u dolinama prolece, sve lista, korita reka su prepuna od snega koji se otapa, a vrhovi su i dalje pod snegom), vredi otici i u prolece/leto samo zbog setnje/rostiljanja/planinarenja. Sledeci dan smo iskoristili da se prosetamo.




    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Sjajno , ne znam sa koje ste vi strane prišli do Bogićevice (Tromeđe), ja sam jedne godine bio ugošten u blizini u katunu kod "Kofiljače" (Google Maps prikazuje neku bezveze lokaciju, taj lokalitet je blizu izvora "Ruža", na gmaps blizu "Treskavac"). Odatle smo onda (leti, avgust) išli i na (H)Ridsko jezero pored koga ste možda prošli (zavisi iz kog pravca ste išli)... (H)Ridsko jezero je na 1970m ali leti u avgustu može da se kupa bez problema u njemu (toplije je od dosta drugih planinskih jezera).

    P.S.
    Da li je ova ponornica vodopad Grlja? U tom kraju su impresivni i Ali-Pašini izvori..

    P.P.S.
    Tu postoji i jedan stari karavanski put koji je vodio od Bara preko Podgorice, Gusinja za Peć. Naravno delom prolazi kroz Albaniju. Navodno su ga sredili (tucanik) pa može da se ide njim džipom ali ne znam koji je status zbog prelaska granica (nisam išao), ali je to ubedljivo najkraći put PG-Gusenje-Plav..

  4. #24
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Vi momci iz grada morate malo cesce ici na takve ture da bi naucili da je april, april a ne januar pa nosite hlace ko za u januar .
    Verujem da ste se skuvali. Taj dan 21.04. je na planinama na oko 2000m oko podneva bilo oko 15stepena (bio, video, izmerio...i da vidi se Prokletije odakle sam stajao), sneg oko podne je bio tako vlazan da ako ste koristili mohar koze onda one upijaju mnogo vlage odozdo da se to pretvori u pravo mucenje, pa tezina te opreme koju nosite...itd.
    No vi ste mladi i snazni pa je lako vama , samo vi cesce na ture

  5. #25
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano Turno skijanje

    @wlad Da, to je vodopad Grlja, samo sto koliko znam nije ponornica, tu pocinje kanjon kojim je moguce spustiti se. Bili smo i do Alipasinih izvora, prelepo je.
    Da, kroz dolinu Ropojane (pored vodopada Grlja) ide taj stari karavanski put i mislim da je moguce proci, ali cini mi se da on ide kroz Theth u Albaniji. Najblizi put Plav-Pg prolazi pored Gusinja (skrece se desno pred Gusinjem) i prolazi kroz selo Tamare u Albaniji. Koliko znam prosle godine je zavrseno asfaltiranje skroz do Pg, a put ima ~100km. Google mape kazu da put traje 2h30min

    @trendo Moramo, jedina prepreka je sto zivimo u bg pa je najbliza destinacija za prolecni turing najmanje 5-6 sati udaljena (treba dosta organizacije, vremena i €)

    Nije nam temperatura bila problem uopste, sa shell pantalonama na kojim su otvoreni lufteri nismo se pregrevali.

    Bio je sneg vlazan, ali je bilo super za skijanje jer je nocu temperatura padala ispod nule pa je vlazan sloj bio samo na vrhu. Sneg je bio iznenadjujuce brz.

    Mene su najvise namucili zuljevi/pancerice. Definitivno moram da nabavim neke koje su dobre za celodnevni turing. Ove koje sad imam su odlicne za skijanje i krace ture. Sad gledam, ali cini mi se da je vrlo tesko naci nesto sto ce mi odgovarati za turiranje, a da ponovo mogu da skijam agresivno po ceo dan u njima (takodje ne pomaze sto imam ~110 kila). Ne znam kakvi su za ove namene Dalbello freeride modeli sa 3 kopce? Isto bih voleo da imaju pin inserte napred(je l ih je uopste moguce naknadno ugraditi/nabudziti?) jer planiram za sezonu-dve da nabavim salomon shift vezove.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #26
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Sa ugradjivanjem inserta problem bi mogao biti to sto nije isti standard za turne i alpske pancerice, ali mozda se moze nabudziti nesto... Pohvala za akciju u svakom slucaju, izgleda sjajno.

  7. #27
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Bio je sneg vlazan, ali je bilo super za skijanje jer je nocu temperatura padala ispod nule pa je vlazan sloj bio samo na vrhu. Sneg je bio iznenadjujuce brz.

    Mene su najvise namucili zuljevi/pancerice. Definitivno moram da nabavim neke koje su dobre za celodnevni turing. Ove koje sad imam su odlicne za skijanje i krace ture. Sad gledam, ali cini mi se da je vrlo tesko naci nesto sto ce mi odgovarati za turiranje, a da ponovo mogu da skijam agresivno po ceo dan u njima (takodje ne pomaze sto imam ~110 kila). Ne znam kakvi su za ove namene Dalbello freeride modeli sa 3 kopce? Isto bih voleo da imaju pin inserte napred(je l ih je uopste moguce naknadno ugraditi/nabudziti?) jer planiram za sezonu-dve da nabavim salomon shift vezove.
    Tacno je da je sneg vlazan, ali je nabijen pa skijas ko na glecer
    Nije moguce naknadno ugraditi inserte
    Zuljevi se resavaju nacelno tako sto se termo oblikue liner, naravno ako je moguce.
    Negde sam postirao kako smo mi kuci to uradili, mislim bootfiting tema, ali je bolje na masini
    vise o opremi cu napisati u odgovarajucu temu

  8. #28
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    03.02.2019 to je onaj vikend kada je duvao jak juzni vetar, mislili smo se gde cemo, a da ne budemo mnogo izlozeni na silinu vetra, i odluka je pala na planinu Karadzica u sredisnjem delu Makedonije. Polazna tacka selo Patiska reka na 40km od centra Skoplja na oko 960m n/v. Koristili smo zaklon sume i okolnih srtova i senku planine posto smo se dvizili iz pravca severa prema jugu. Za oko 5sata stigli do jednog sedla u blizini okolnih vrhova na visini od 2250m. Zbog jacine vetra nije bilo rezona penjati se na bilo koi vrh. Vise...

    https://onedrive.live.com/?authkey=%...9E350EF61EEDD3

    sledi nastavak...

  9. #29
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    09.02.2019 subota, prognoza za vreme odlicna. Odluka je pala na Baba planina i njen najvisi vrh Pelister 2601m, startna tocka selo Nize Pole (Iznad sela za kratko se nalazi i jedna mala staza gde mnogo mladih bitolcana prvi put naprave svoje skijaske korake i nalazi se na planini Neolica) pa desno prema Golemo ezero. Touring smo poceli odma sa asfaltnog puta i zavrzili nazad na asfaltni put.

    Capture.PNG

    vise o gps zapisu https://connect.garmin.com/modern/activity/3373903809

    vise o samoj turi

    https://onedrive.live.com/?authkey=%...9E350EF61EEDD3

    sledi nastavak...

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Bravo Trendo, svaka čast!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •