Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: Turno skijanje

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2009
    Godina
    48
    Poruke
    3

    Podrazumevano Turno skijanje

    Alpinisticki odsek Beograda (AOB) planira ove godine da organizuje kurs turno skijanja, najverovatnije krajem februara ili pocetkom marta, nekoliko predavanja u Beogradu i 5-7 dana na Durmitoru...
    Za sada je ovo sve sto znam, ali vise informacija ce biti na AOB forumu http://alpbg.super-forum.net/forum.htm

    pozdrav
    pera

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    eto Wlade, ne casi casa neg se upisuj!

  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    Zemun
    Godina
    48
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    eto Wlade, ne casi casa neg se upisuj!
    Wlade, namam pojma gde živiš ali ako si u mogućnosti mislim da je turno pravi izazov za prave skijaše. Mene mami i mislim da ću mu se odazvati. Krajnji cilj je turno po Alpima.

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Sapa zeza, pusti ga . Zna on da ja imam svu opremu i da odem ponekad na turu, nikada nešto preozbiljno gde bi spavao na planini ili sl. ali za mene dovoljno . Uglavnom kada završe žice kod nas, tamo u aprilu... Sa ocem na jutrenje .

    Ako bi išao još više na (turno) skijanje ne bi me više ni bilo kod kuće, kako sam krenuo .

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sapa zeza, pusti ga . Zna on da ja imam svu opremu i da odem ponekad na turu, nikada nešto preozbiljno gde bi spavao na planini ili sl. ali za mene dovoljno . Uglavnom kada završe žice kod nas, tamo u aprilu... Sa ocem na jutrenje .
    .
    Ma sto je naj gore ja se uopste ne zezam nego ozbiljno predlazem; kao jedan od rijetkih na ovom forumu imas svu opremu; vezove za penjanje, kozhe, 'sveto trojstvo' za bezbjednost, pa cak i taj ABSruksak. pa zar nije greota da takav materijal ne koristis, stices znanja i iskustva, i sto je naj vaznije uzivas u penjaju i istrazivanju terena!!! pa nisi tu silu opreme nabavijo da ti bude 'gadget', balast na ledjima.
    razumijem ja obaveze, ali kad vec planiras Bjelasicu u aprilu, zar ne bi bilo legendarno otici na Durmitor 5 dana i nauciti na takvom jednom kursu dobro hodati na kozhama? pretpostavljam da ekipa iz alpinistickog saveza daje upustva i o bezbjednosti, 'citanju terena', kartografiji?(mozda cak i pokazne vjezbe spasvanja i trazenja???) ej to je nesto famozno, znas onu krilaticu valjda od Black Diamonda 'It's all about down'? e pa da bi uzivao u spustanju dole, nalazijo nove terene na koje drugi ne dolaze, treba valjda usavrsiti tehniku penjanja i skontati mjere predostroznosti.
    ps
    evo naidjoh na na netu nov novcat Duke model 2009 za 250 evra, ali nemam sad para zato, a nabavijo bih bez razmisljanja.

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Mnogo je to za Duke , šalim se ali u paketu sa skijama možeš da ga dobiješ mnogo povoljnije. Bi ja išao nego sam isplanirao već veći deo sezone (skijaške), 'de ću više . Za ovo koliko ja idem u ture Duke je super, ali ako će čovek iole da ide dalje bolje je da ima baš opremu za turno skijanje (vez, a i laganije skije), moja glavna zamerka za Duke je da mora da se skida cipela sa skije da bi se blokirao/odblokirao turni mod veza (dok ovi baš-baš turni mogu štapom da se zaklj/otklj) - zašto? Pa dešava se npr. u šumama kada ideš da moraš da digneš skije, ili da se npr. okreneš za 180 stepeni - e kada je peta odblokirana i kada dižeš skije u vis to je dosta nezgodno (pošto skija šeta u vazduju gde hoće).......... Ali za ove "male" izlete je skroz OK. Skinovi su odlični. Na ture inače nosimo GPS, on beleži tracklog, tj. kuda smo išli - pa u povratku znamo gde treba da idemo da se vratimo do puta - pa posle i do auta, naravno znali bi i inače, ali ovako je opuštenije i možemo da se vraćamo potpuno drugom rutom što je lepo .

    A da treba ići i na neki trening, treba, ali ....

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    verovatno će odgovor biti negativan, ali ajde da ipak pitam:
    da li u Srbiji ima da se iznajmi turno ski oprema?

  8. #8
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Evo ja se vratih sa prvog turnog skijanja (spominjao sam u temi sa vezovima). Destinacija je bila Crna Gora, ali smo se dugo dvoumili između Prokletija (Bogićevica + Zla Kolata) i planina oko Kolašina. Na kraju smo izabrali Kolašin kao bazu i penjali Komove i Sinjajevinu. Od Prokletija smo odustali ovaj put jer je potrebno mnogo detaljnije isplanirati put i bolje se spremiti, ostavili smo ih za sledeću godinu. I Komovi i Sinjajevina su prilično ambiciozni za prvo putovanje, ali eto, imao sam vatreno krštenje
    Dan 1 - Komovi: http://riders.me/aprilsko-turiranje-...pizoda-komovi/

    Dan 2 - Sinja(je)vina: http://riders.me/aprilsko-turno-skij...a-sinjajevini/

    Što se tiče vezova(Salomon guardian 16), jeste bilo malo teže za penjanje ali nisam se pokajao ni u jednom trenutku, sigurnost nizbrdo na "no fall" terenu nema zamenu. Kad bih na nečemu štedeo težinu to bi bile pancerice, novi modeli su primenom novih materijala dosta lakši koliko znam.
    Sve u svemu odlično iskustvo, cg ima terena za dva života turnog skijanja, već u glavi imam neke rute koje bih voleo da odvozam u nekoj budućnosti (Zla Kolata na Prokletijama, Lukanje čelo- Moračke planine, Gradiški kuloar - Sinjajevina, ali sada nije bilo dovoljno snega, Lovćen, par kuloara na Durmitoru...)

    edit: evo jedan skrin sa kamerice, uopste nije bilo strmo
    Izmenio/la Tadija_91; 18.04.2016 u 15:42.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Stigao je i video

    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Tadija, bravo za akciju. Ovakve avanture bi trebalo u vidu reportaza da idu na tv a u cilju popularisanja skijanja, zdravog zivota i jos kojecega. Bilo bi super da gledamo svake subote ski patrolu sa razlicitih lokaliteta. Na forumu sam video dosta dobrog materijala za tako nesto. Ajde sad, ko ima konekcije pa da stisnemo da se tako nesto i napravi. Siguran sam da bi mnogi volonterski pomogli.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •