Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 55

Tema: Skijališta u Crnoj Gori

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    14.02.2006
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    http://www.skijanje.hr/magazin/clana...ojeci?id=22355

    nije biznis za zaljubljenike u skijanje i planine

  2. #32
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Po meni da bi ski centar odgovarao svima treba biti raznovrstan, kao sto je vec rekao Wlad, mislim na sve ski sadrzaje, s tim sto bi dodao da ski centar ne mora obavezno imati dosta kilometara staza nego da ima razlicitih duzina i nagiba. Za neko zadovoljavajuce skijaliste dovoljno je 20-25 km staza plus off staze. Staze sa razlicitim delovima nivelacije i 3-4 duze staze izmedju 2-3 km obavezno da bi mogli malo bolji skijasi da prepuste uzivanju a ne da posle 3 minuta voznje bude kraj staze pa ponovo na zicaru kao na Kopu. To inace i najvise zameram Kopu sto nema dugih staza. Krcmar je tu negde i jednina prava staza s obzirom da bele reke uglavnom ne rade. E sada sta bi bilo kad bi bilo, svi mi imamo neka svoja gledista

  3. #33
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    I dodao bi jos da u Crnoj Gori ima dosta potencijalnih skijalista bar po Stitovim slikama da je to negde u drugoj zemlji mislim da bi zima bila iste snage bukvalno kao i letnja sezona jer prirodni uslovi su fenomenalni

  4. #34
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od cazo22 Pogledati poruku
    nije biznis za zaljubljenike u skijanje i planine
    Potpuno se slažem, ali ako je u pitanju ski biznis . Mi bi verovatno vrlo loše vodili neki ski centar pošto bi se fokusirali na snežne radosti... Mada kada se pogleda primer US (kako su nastajali njihovi veliki centri) to ipak ide, ili je nekada išlo.

  5. #35
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Bjese mi u dzepu jakne ostao skipass sa Zabljaka od 2.januara i gledam serijski br, 1703. Ako to pomnozimo sa 15 eura, postavlja se pitanje moze li se dje bolje zaraditi obzirom da se gore nista ne ulaze?To pricam danas jednom drugu koji zna vlasnika Jezerina i veli da mu je ovaj rekao da ove godine ocekuje milion eura od skijalista!!!Da li je to moguce?

  6. #36
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sve je moguće, samo zavisi o čemu se priča . Ako je promet milion (a promet je daleko, daleko od profita) to znači da će prodati 50000 1dnevnih ski passova, tj. da će imati oko 10000 gostiju ove sezone koji će skijati po 5 dana.. E sad, koliki su troškovi, mogu biti i 999999 pa je profit 1eur . A mogu biti troškovi i 500000 pa profit će da bude 5000000, s' tim da je samo u novi 6sed uloženo oko 5mil eur pa samo za tu investiciju treba 10 godina da se vrati (a gde su ratrazi, buduće žice itd.).

    Sve ovo što sam pisao su puste pretpostavke i bezveze računice - ali je poenta da nas skijaše to ne treba posebno da interesuje (profit ili gubitak operatera skijališta).

  7. #37
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ja sam igrom slucaja ekonomista pa promet, profit i troskove razlikujem.Pričao sam sa ovim drugom o svemu i taj milion mi je tek kasnije kad sam došao doma zaparao uši,a pitaću ga čim ga vidim.Milion kad podijeliš sa 20€, to je 50000 ski passova.Sad je samo pitanje koliko skijaških dana će biti. E sad, nisu tu samo ski passovi nego i oprema i škola i restoran i parking i piće iće ii sve, sve izuzev vazduha koji jos ne naplaćuju. Hotel Bjanka je stalno pun, znam iz sopstvenog iskustva kad se trebaju da rezervišu mjesta za strance što dolaze u Pg pa hoće da pođu gore, za Lipku koja posluje u istom preduzeću ne znam mada predpostavljam da su i oni full, tako da će biti prije da očekuje promet mnogo veći od miliona. Troškovi su uvijek nešto što se predpostavlja ali mislim da će, bar po onom što sam na licu mjesta vidio i na lokalnim CG televizijama vidio, dobro proći.

  8. #38
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa sada ne znam na šta je on mislio, ali skijalište je obično jedna stvar, restorani drugo a hotel treće, to što je isti vlasnik je nešto četvrto. Ali mislim da od samog skijališta ne može očekivati profit. Od hotela da, ali to može svaki hotel u Kolašinu koji ponudi dobru uslugu. Restorani slično (osim što nema drugih na samom skijalištu)..

  9. #39
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Vlasnik skijalista i hotela Bjanka(5*) i Lipka(4*) i jos par nekretnina i lovačkog doma je Ćoćo Bećirović, firma Bepller & Jacobson i predpostavljam da je priča oko tog miliona oko svega što sam nabrojao.

  10. #40
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ExBaker Pogledati poruku
    ovaj rekao da ove godine ocekuje milion eura od skijalista!!!
    Zato sam ja dao komentar da je to teško (milion eura od skijališta - 50k ski passova + troškovi), ako to uključuje hotele i restorane to nemam pojma..
    (mada ni ovo nemam mnogo pojma )

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •