Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 93

Tema: Val Thorens u martu 2011 ???

  1. #11
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    A zasto sami ne bi rezervisali smestaj preko booking.com ili slicnih sajtova?

    Mozda jeste skuplje,ali pretpostavljam da ako neko zeli bolji smestaj,moze na taj nacin da ga nadje...

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Može, naravno, ali preko udruženja se dobije bolja cena za paket (prevoz, smeštaj, ski pass). Kada se ide u sopstvenoj organizaciji onda se bukira smeštaj preko neta i tu nema iznenađenja (dobiješ ono što si iznajmio), kada ideš grupno onda dobiješ apartman koji ti "zapadne" (pošto nisu svi apartmani isto opremljeni i sl.).

  3. #13
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    @Sapa
    Ne zaboravi da se govori o martu mesecu. Realno je da u Sen-Martenu ne bude snega a onda nista od ugodjaja i atmosfere.
    ne smijem da garantujem nisam nikad bio u samom selu, ali halo, mart mjesec i jos ako ide pocetkom (mislim m da taj Martin lezi zapad, sjeverozapad 1400mnv), pa trebalo bi da ga bude na kamare, skijanje do u selo je zagarantovano, a ako bude tako ojuzilo da ga nema dole u martu onda je i skijanje na 2000mnv skijanje u bljuzgi.

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Pa realno dosta zavisi od toga da li je početak ili kraj marta. Ali sve u svemu ja se ne bih previše nadao. Ako bi ga i bilo u selu, verovatno bi bio mokar. A gde je mokar sneg tu je i blato.

  5. #15
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Pa realno dosta zavisi od toga da li je početak ili kraj marta. Ali sve u svemu ja se ne bih previše nadao. Ako bi ga i bilo u selu, verovatno bi bio mokar. A gde je mokar sneg tu je i blato.
    potcjenjujes mart mjesec u alpima . ko sto negdje rekoh skijao sam nekoliko puta u aprilu, pa cak i polovinom aprila i na manjim nadmorskim visinama i kvalitet snjega je svaki put bio zadovoljavajuci. Mislim da u normalnim sezonama kraj marta u 3 doline u St Martinu ne treba brinuti za kvalitet snjega (svakako skijas od 2000mnv pa na vise, u selo se jedino spustis na kraju dana).
    PS
    I puka slucajnost, jutros mi u vozu, pod ruku dodju neke novine; na srednjojs trani reportaza o skijalistima i izmedju ostalih spomenut i St Martin . slucajnost ne postoji. eto ja ga preporucijo, a i novine; kao piktoresktno selo'' i puno originalniji izbor nego LM, VT isl.

  6. #16
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    sta znam, ja nesto i nisam bio zadovoljan kolicinom i kvalitetom snega u VT prosle sezone u martu (koliko se secam od 16-23 marta sam bio)... sta vise nisam ni uzimao veliki ski pass jer mi nije imalo smisla obzirom na kolicinu snega u LM i nize... nisam bas siguran, jer me i nije toliko interesovalo, ali mislim da dobar deo staza nije ni radio u LM i nize...

    sto se kvaliteta snega u VT tice, ujutru ledene staze samo tako, oko 12h su ok, popodne pomalo kasaste... mislim, nije to sve toliko strasno ali je daleko od perverzije od snega koju sam doziveo u januaru... kontam da sam ubo pogresnu smenu, jer je poslednja dva dana napadalo fino snega, tako da je sledeca smena sigurno bila dobra... u svakom slucaju cu verovatno ponovo u martu u VT...

    evo i jedne slicice na kojoj bi trebao da se vidi LM
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: jpg lm.jpg (46,0 KB, 407 pregleda)

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    MArt u Alpima...
    JA bio prosle godine u Les Deux Alpes i u, Alpes D Huez.

    Sve ispod 2000 metara, moguce je dobro skijanje samo prih par zica, a iznad 2500 do 3500 metara, fenomenalno po ceo dan.

    Ali i tu zavisi od orjentacije staze i frekvencije skijanja.

    Bo sam skijao cak i na 1100m, e to je blagi uzas, od kacamaka...


    Decembar mi je doneo mecave u 3d, videcemo da li ce ove godine vreme biti bolje u decembru
    Sitno ljudi!!!

  8. #18
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Teorija kaže da je na početku sezone bolje biti smešten u Les Menuires, a kasnija sezona u Val T.
    Razloga su 2:
    1. za dobro skijanje potrebna je manja količina snega u LM, nego u VT - jer je podloga u LM livada, a u VT kamenjar.
    2. na početku sezone VT je mnogo hladniji, jer je na višoj NV + je jedan deo u senci delom dana.

  9. #19
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    lep ste se vi ispisali...svaka cast...mi treba ovih dana da sednemo i da se izdogovaramo....
    a sto se tice snega ja sam prosle godine sredinom marta bio u Kitzbuhelu, skijaliste je od 800-2000 mnv...i bilo je snega bas dosta, jeste da popodne malo razmeksa ali ok...tako da sve zavisi od godine do godine...a ova zima kako je krenula u alpima, mislim da ce biti i u maju fino skijanje

  10. #20
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    E da...jel neko od vas koji su bili u VT bio i u La Folie Douce, to je neki ceffe club na nekoj od staza, i prave koliko sam video skroz dobre zurkice...

    http://www.youtube.com/watch?v=VwUmkJpIybM

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •