Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Rezultati 91 do 93 od 93

Tema: Val Thorens u martu 2011 ???

  1. #91
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    vise kvadrata za spavanje i obitavanje, bolja hrana, prijatnija apre ski atmosfera...'uzivanje u malim stvarima, ali onim koje zivot znace', i tako sam od sebe stignes do drugih zemalja; Svajcarske, Austrije...
    Bugarska

  2. #92
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    kod mene je obrnuto ja sam AU izgustirao,a smatrao sam je neprokosnovenom.FR ima neke svoje nedostatke mada za sada mi je fantasticna .ima i manjih ski centara izuzetno simpaticnih, za sada nije neka drasticna razlika u ceni,pa bih hteo o onom sto sam davno i sada citao,da to prvo obidjem.tek onda bih mogao da dam neko (subjektivno)poredjenje.za sada imao sam fantasticne app.ski-in ski-out,ta prostranstva fasciniraju,nisam primetio nikakve guzve,jedino priprema staza nije kao u AU.preferiram samo piste(bukvalno).sto se tice Svajcarske,jedne od rekih zemalja u kojoj nisam bio (cak ni u tranzitu)mislim da je jos skuplja nepoznanica. inace i tamo znam odakle bih prvo krenuo.

  3. #93
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano Val thorens 12-19.03.2011.

    Aranzman je bio preko Go2traveling.
    Put:
    Sastanak je zakazan za 13h pa dan kasnije pomeren za 16h(polazak je planiran za 17h)
    Zbog kasnjenja putnika, tj. poblema sa ubacivanjem stvari u autobus, krecemo sa zakasnjenjem od sat vremena. Vecu pauzu(oko 1h) pravimo u Albertvilu, radi odmora I kupovine u hipermarketu. U mesto stizemo u 18.40 tj. posle 24h i 40 min puta.

    U povratku smo kupili ljude u Tinju I Dizeru pa onda nas je zatekla guzva zbog tunela, te je saldo bio skoro 28h. Za to se treba dobro pripremiti...

    Skijanje Od 6 dana imali smo 3 dobra(dva suncana), 1 dan nije moglo da skija zbog tornada, 2 dva dana na misice zbog magle tj.vetra. Snega je bilo dovoljno, i u samom VT se dobro drzao. Staze su dugacke I kad spojite dve, dobijate spust duzine nekoliko Krcmara, a samo penjanje traje isto ili nesto krace. Skijanje, kad to vreme dozvoli, je pravo uzivanje. Toboggan(sankanje) je mnogo dobar trip, nemojte ga propustiti. Na stazu vas dize gondola Plecet. Staza je duga 6km, I spustate je 30-40min. Na par mesta ima kraceg tabananja. Na kraju spusta ocekuje vas meze I kuvano vino..fraj.

    O skijalistu:

    150 km odlicno povezanih staza. Izjednacen broj staza razlicitih tezina predstavlja odlican izbor i za pocetnike. Manji broj (6) crnih staza, moze biti zamerka boljih skijasa. 6 Gondola pokriva veliki deo skijalista. Sedesnice su starije generacije od onih na kopu ali normalno funkcionisu i krecu se prilicno brzo. Najveca prednost je duzina(i sirina) staza. Posle 10-15 min penjanja sledi spust od nekoliko kilometara....Na svakom vrhu odnosno raskrsnici se nalaze markeri tj putokazi, tako da snalazenje uz mapu ne predstavlja problem. Glavna zamerka je stanje staza pri vrhovima tj u levcima. Da li zbog losih vremenskih uslova ili mozda slabije azurnosti...hupseri nisu bili retka pojava. Kako je situacija sa vremenom u 3 doline bila kriticna, staze u VT su bile prilicno opterecene. Kada rade sve zice, cekanja ima ali nije strasno. Od 0 do 7,8 min. na zicama. Nesto duze se moze cekati red za Cime Caron gondolu(10-15min).

    Na centralnom delu skijalista nalaze se i tri tunela sa pokretnim trakama.

    O centru :

    VT iznad ocekivanja, veliki, moderan centar sa dosta vanskijaskih aktivnosti I dobrim nocnim provodom.
    Iako visespratne sve zgrade i hoteli su uradjeni sa stilom. Prodavnice sa ski i sportskom opremom, butici, suveniri...raj za potrosace.
    VT ima mnostvo fantasticnih restorana I barova(pabova). Nocni zivot pocinje u tim lokalima I traje do posle ponoci kada se seli u ogromnu diskoteku Malesia koja se nalazi ispod zemlje. . Apres barovi 360 i la Folie Douce su posebna prica. Krcate terase , ziva muzike(bez klavijatura), delirijum tremens...

    U samom centru se nalazi sportski centar sa bazenom(djakuzi, sauna, hamam) I ostalim sportskim terenima(stoni tenis, skvos...) Na dva min. odatle naci cete Bowling center u okviru koge je Sports bar. Pored kuglanja na raspolaganju su vam bilijar I ostale 'vasarske' igre. U Sports baru mozete gledati direktan prenos sportskih desavanja.
    Cene
    U mestu imate nekoliko marketa, od kojih je izgleda najjeftniji Spar u sportskom centru
    Cene po kaficima, pabovima i klubovimu su izjednacene.

    Pivo 0.5 = 5 eur
    0.25=2.5 eur
    koka kola 0.33=3.5eur
    espresso= 2eur

    Hrana:
    Moja je preporuka: ako vec planirate da unostite hranu u apartman ponesite je odavde. Market u Albertvilu kao i marketi u VT su osetno skuplji nego Rodic, Metro...
    Sirevi su zdaba u odnosu na Bg . Pakovanja od 24,26,30 flasica 0.25 piva su takodje jeftina, od 5-10 eur.

    Smestaj
    Sto se tice smestaja, zadovoljni smo bili lokacijom. Sam apartman je solidan ali premali za 6 osoba. Ostali koje smo znali, su imali konfornije apartmane tako da je smestaj u principu korektan.

    Svima koji budu razmisljali, preporucujem VT

    Ps. O agenciji I organizaciji sam postovao na

    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4981

    Opsitrniji izvestaj sa slikama ce biti objavljen medju SKI REPORTAZAMA

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •