Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 93

Tema: Val Thorens u martu 2011 ???

  1. #1
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano Val Thorens u martu 2011 ???

    Ovako,
    nas 6oro se dogovaramo za skijanje u Val Thorensu u martu sledece godine...mislim da smo napravili pravi izbor ski centra, malo sam procackao ovde po forumu, i video da nudi najbolje skijanje zbog visine, kao i da je nocni zivot sasvim ok...mada me vise privlace apres ski varijante, jel treba i da se spava da bi se kvalitetno skijalo...
    E sad, ineteresuje me kakva su iskustva sa skijanjem u martu, kapiram da zbog visine nema bojazni zbog nedostatka snega, nekako mi je mart najbolji, tad se kao malo i smiri zima, pa bude dosta sunca a i dan je duzi...da li su u martu guzve u Val Thorensu?
    I druga stvar, jos se nismo skroz odlucili preko koje agencije da idemo...pa bi i tu voleo da mi malo pomognete...mislim cene su manje vise kod svih slicne...

    Hvala Unapred...

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @ SnowBeliever
    Skijanje je isto kao i u januaru ili februaru, stim, sto si sam rekao, ima vise sunca, temperature u minusu i snega u izobilju. Sto se tice agencije situacija iz mog iskustva su sledece: ako ides preko ski busa ili ski manijaka racunaj na 6-krevetni apartman kao u Konacima na Kopu(relatino mali, velika dnevna sa 2 kreveta, mala spavaca i krevet na sprat), bar je ta dnevna soba pristojne velicine u odnosu na dnevnu u konacima, ako ide preko agencija onda ces imati lepse sobe i tesko da cete biti svi u istoj nego verovatno u 2 sobe, stoje po mom iskustvu bolja varijanta, jer po nasoj narodnoj "koliko ljudi toliko cudi" pa mora da bude puno razumevanja kada se 6. ljudi nalazi u jednoj sobi. I ako ides preko agencije onda je skuplje izmedju 60-100 eura pa ti vidi, Ukusi su razliciti ja sam licno za to da ako je doplata izmedju ski udruzenja i agencije( neka bude EURO JET agencija) pasto sam iskusio licno i jedno i drugo, oko 50-60 evra da se ide preko agencije a ako bude vise od toga da se ide preko ski udruzenja. Ipak se zbog novca neke stvari mogu i oprostiti
    Nadam se da sam ti nesto pomogao a bitno je da odes tamo da se dobro iskijas i vidis to sve i onda da uporedis sa svim pre gde si bio i skijao i tako sam odredis buduce pravce putovanja jer je licno iskustvo najbolje

  3. #3
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Hvala, naravno da si dosta pomogao...takvu sam nekakvu situaciju i ja zamisljao...Prosle godine sam bio u Kitzbuhelu, ali me nekako privlace ove vcece nadmorske visine :op... videcemo kakva ce kombinacija na kraju ispasti...

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Da kazem iskreno, potpuno sam isto prosao i preko agencije E.Jet, i preko udruzenja. Prosao sam sa tim micro jadnjikavim, pa i prljavim apartmanima.

    Godinu dana pre toga E.Jet je davao puno bolji smestaj, prosle godine jad i beda...

    JA nisam osetljiv na smestaj, ali agencija ti nije nikakva garancija...

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SnowBeliever Pogledati poruku
    Ovako,
    jel treba i da se spava da bi se kvalitetno skijalo...
    jedna od izreka (modifikovanih planinarskih) što se tiče izbora smeštaja:
    ski high, sleep low ( u originalu climb high, sleep low). VT se nikako ne uklapa u to.

  6. #6
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    da odlicna izreka...cuo sam za to...

  7. #7
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SnowBeliever Pogledati poruku
    da odlicna izreka...cuo sam za to...
    dakle zahebes sve gore pomenute ski-stanice i uzmes apartman u st. martin belleville na 1300,1400mnv, odozdo si uz jedno il dva presjedanja u samom srcu skijalista, a za ralziku od tih betonskih gromada na 1800 i vise mnv dole imas jedno pravo selo zbog radi ugodjaja i atmosfere.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    ^^ 1 objašnjenje.

  9. #9
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Poznato je da Francuska kuburi sa smestajem, ako hoces dobro skijanje na velikim visinam i sa izobiljem snega onda je to Francuska, a ako hoces smestaj i skijanje na manjim visinama onda je to Austrija. Moze i u Francuskoj da se nadje mnogo lep apartman al to kosta mnoooogo.

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bax Pogledati poruku
    Da kazem iskreno, potpuno sam isto prosao i preko agencije E.Jet, i preko udruzenja. Prosao sam sa tim micro jadnjikavim, pa i prljavim apartmanima.

    Godinu dana pre toga E.Jet je davao puno bolji smestaj, prosle godine jad i beda...

    JA nisam osetljiv na smestaj, ali agencija ti nije nikakva garancija...
    Da. Ne verujem da agencija ima u principu bolji smestaj nego ski-udruzenje. Bio sam preko agencije i smestaj je bio isti ako ne i losiji nego kada sam isao preko udruzenja.

    Dogodilo mi se da sam imao fantastican smestaj preko ski-udruzenja (Ski-trip), ali to je bila slucajnost, imao sam srece.

    U principu je bolje ici preko udruzenja jer te gledaju kao skijasa a ne kao turistu. Tako ja to vidim.

    @Sapa
    Ne zaboravi da se govori o martu mesecu. Realno je da u Sen-Martenu ne bude snega a onda nista od ugodjaja i atmosfere.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •