Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 89

Tema: Skije VS Bord

  1. #41
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    nisam bas bio neki pionir ni tada,
    a najmanje sam u cvijetu mladosti sada,
    al kako neko rece "godine su izmislili ljudi"

    Upropastismo thread nacisto sa

    pa da kazem nesto i o temi i ja sam potpuno indiferentan prema borderima sem na prelomnicama gde im mamu ma...inu, posto ogule sav sneg malo ispod iste, i ne samo na njima nego ih 75% ne zna to da radi (da borduje) cista sminka, samo "ljuste" sneg, i sede naokolo po stazama moras da vodis racuna da 'ig jelte ne povredis

    Nadam se da mi zagrizeni borderi nece uzeti za zlo !

  2. #42
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    na zalost, da su samo borderi, ne bi bilo strashno, na kopaoniku jedno 50% ljudi ne ume da se zaustavi na stazi, tj stane gde im padne na pamet umesto da sklone sa strane na relativno bezbedno mesto :(

  3. #43
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od andrijapajic Pogledati poruku
    na zalost, da su samo borderi, ne bi bilo strashno, na kopaoniku jedno 50% ljudi ne ume da se zaustavi na stazi, tj stane gde im padne na pamet umesto da sklone sa strane na relativno bezbedno mesto :(
    nema potrebe biti pretjerano kritican prema kopaonickim skijasima, ski nekultura ili bolje reci asocijalnost je na zalost globalan fenomen.

  4. #44
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ja i dalje mislim da mesate babe i zabe. Mislim da na svakoj podlozi postoji nesto na temu skija, i nesto na temu daske. Roleri/skejt, skije na vodi/wake, skije/daska, samo na talasima postoji daska za surf. Ovo sad pricam na pamet, ali cini mi se da se u vreme kada su se skije koristile iz cisto utilitarnih razloga, na havajima uveliko surfovalo radi razonode.


    Ja ne skijam isto zbog kolena. Jako veliku pauzu sam imao od malih nogu kada sam obozavao skijanje (s tim sto sam mozda sve ukupno imao 30ak dana, ako i toliko :()

    Ali onaj osecaj koji je ostao u secanju, mislim da nije mogao da se opise kao "voznja" odnosno, kako bi se uopste preveo izraz "riding" (jahanje?). Daska jednostavno jase, postoji cak i moderna daska koja moze da se kupi koja je jako nalik na snurfer. Nema vezove vec ogroman pad (ne znam kako ovo da prevedem) i slobodno se na njoj stoji. Ovo je na skijama nemoguce? Odnosno, vrlo zavise od povezane cipele, pa makar bila i mekana ili telemark.


    Snowboard je i nastao tako sto su surferi zalili za talasima, pa se snasli. Pri tom, nas zemljak je odgovoran za moderan snowboard, a prvo se spustao na plehovima koje je maznjavao iz kantine fakulteta.

    Ergo, jos jednom, mesaju se babe i zabe. Osim sto skijanje na vodi ima nekih dodirnih tacaka sa skijanjem, nista drugo ni ne lici na to, te je osecaj jedinstven. Kao sto nicim ne moze da se jase po talasima osim sa daskom, tako isto je i taj osecaj jedinstven na dasci za sneg. Zajednicko je samo to sto se oba voze po snegu, i sto neke firme prave stvari i za jedne i za druge.

  5. #45
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Ja i dalje mislim da mesate babe i zabe. Mislim da na svakoj podlozi postoji nesto na temu skija, i nesto na temu daske. Roleri/skejt, skije na vodi/wake, skije/daska, samo na talasima postoji daska za surf. Ovo sad pricam na pamet, ali cini mi se da se u vreme kada su se skije koristile iz cisto utilitarnih razloga, na havajima uveliko surfovalo radi razonode

    Ali onaj osecaj koji je ostao u secanju, mislim da nije mogao da se opise kao "voznja" odnosno, kako bi se uopste preveo izraz "riding" (jahanje?). Daska jednostavno jase, postoji cak i moderna daska koja moze da se kupi koja je jako nalik na snurfer. Nema vezove vec ogroman pad (ne znam kako ovo da prevedem) i slobodno se na njoj stoji. Ovo je na skijama nemoguce? Odnosno, vrlo zavise od povezane cipele, pa makar bila i mekana ili telemark


    Ergo, jos jednom, mesaju se babe i zabe. Osim sto skijanje na vodi ima nekih dodirnih tacaka sa skijanjem, nista drugo ni ne lici na to, te je osecaj jedinstven. Kao sto nicim ne moze da se jase po talasima osim sa daskom, tako isto je i taj osecaj jedinstven na dasci za sneg. Zajednicko je samo to sto se oba voze po snegu, i sto neke firme prave stvari i za jedne i za druge.
    da smo ovu diskusiju vodili prije jedno desetak godina jos bi mogao da ti priznam da si u pravu, u medjuvremenu se mnogo toga promjenilo nacin i svrha koristena su sve osim utilitarnog razloga; taj osjecaj jahanja vec odavno nije ekskluzivna privilegija za snowboard. da si ikad stao na siroku twintip skiju i zagazijo u duboki snjeg znao bi o cemu pricam, to je upravo taj osjecaj jahanja na snjegu, jer ove skije isplivavaju na povrsinu a ne rone, u ostalom pogledaj ovih par filmica koje sam nabrzinu pokupijo sa youtube, da li je ovo sredstvo za nuzno spustanje niz padinu ili je ultimativno sredstvo za jahanje i uzivanje pudera?

    http://www.youtube.com/watch?v=d2-3S...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=nns4GbZtOZE

    ps
    nije mi bila namjera da umanjim ugodjaj koji neko dozivaljava na snowboardu, htjedoh samo reci da moderna skija daje identican osjecaj surfanja; (a prednost skije je svakako prakticnost na razlicitim terenima)
    Izmenio/la Sapa; 30.11.2010 u 00:05.

  6. #46
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ne moze nikako da da identican osecaj ako stojis sa priljubljenim nogama u jednoj tacki i gledas napred. Pri tom, ovaj na drugom linku bas vidljivo ide hop-hop-hop-hop, mislim da je ovo na bordu drugacije, manje tehnicki i sirovije.

  7. #47
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    http://www.youtube.com/watch?v=s0Pw7vKtqpo


    Vidisa kakvi su pokreti i kako se sece - jase talas. To iz stava na skijama ne moze.
    Izmenio/la pailhead; 30.11.2010 u 06:00.

  8. #48
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Boli me uvo za jahanje....ja idem u subotu otvarat sezonu skijanja na Pohorju
    BTW Sapo dobar ti je spot u podpisu...Rode su meni najaća serija u poslednjih 20 godina...

  9. #49
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Poslednjih godina se znatno sužava mogućnost za vožnju board-a. Nedostatak prirodnog snega tera ljude da skijaju, pogotovo se to odnosi na Kop, Jahorinu i druga domaća skijališta !

    Board-anje po veštaku, ledu ili hupserima predstavlja mučenje i najboljem boarder-u .

  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ja sam uzeo magne traction reverse camber dasku, pa jedva cekam da proverim kako se ponasa po ledu

    A borderi ionako vise po parkovima.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •