Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 89

Tema: Skije VS Bord

  1. #21
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Po tome što vidim iz godine u godinu na Pohorju, pa i u Alta Badii je situacija slična.....mnogo je bivših bordera prešlo na neke široke daske.... BTW i moj klinac od ove godine iz Atomic GS 12 prešao na Dynastar 6th sense (free style skija)...da ne govorim,da smo morali zbog toga promjeniti njegovu garderobu (od kacige, jakne, hlača...da ne nabrajam više)....al neka je smo da dalje voli ovaj sport...
    Priložene slike Priložene slike

  2. #22
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    BTW i moj klinac od ove godine iz Atomic GS 12 prešao na Dynastar 6th sense (free style skija)...da ne govorim,da smo morali zbog toga promjeniti njegovu garderobu (od kacige, jakne, hlača...da ne nabrajam više)....al neka je smo da dalje voli ovaj sport...
    necu nista na ovo prokomentarisati, samo cu se nasmijati

    samo sam ceko kad ce da se desi pobuna u kuci Selnica ob Dravi

  3. #23
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Skiman, pogledaj tvoj broj postova!

  4. #24
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Pa dobro...evo prešao satanski broj postova...

  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    > geldam ovako, djetetu kao i u svakoj skoli treba dati 'klasicno obrazovanje'. svi oni
    > ...djeca su ko adolescenti i odrasli ljudi postali do zivota zahvalni na...

    Kopaonik, mart 2000: dobar dan, ja bih da naucim da vozim snowboard. - A jel skijas? -NE -Eeeee... ne moze to tako, prvo moras da na casove skijanja, lepo da naucis, pa onda mozes da probas i bord.
    i ovaj odgovor dobio sam na nekoliko (3-4-5) mesta. Pet dana sam se razvlacio po kopu bezveze, jer niko nije hteo da me stavi na snowboard. Ne moze to tako, prvo klasicno obrazovanje... Aha. Bullsh*t! Do 2008 mi nije palo na pamet da odem na planinu, jer nije bilo poente. Skije me ne zanimaju, a bord niko nece da mi pokaze. U medjuvremenu se i ono sto sam imao odece upropastilo, tako da vise nisam imao ni u cemu da odem, niti mi je to nesto znacilo.
    2008, srecnim spletom okolnosti, dobio sam u neku kompenzaicu zimovanje na kopaoniku, dugo sam se premisljao da li pristati na ovo, ali nekako sam prevalio. Posto nisam morao da placam smestaj, bilo je taman dovoljno novca za pantalone i jaknu, i odluku - snowboard ili nista. Kupio sam bord, vezove i cipele. naucicu da vozim snowboard, ili poginuti negde pri spustu. Srecom, u svlacionici hotela naisao sam na instruktora borda koji nije mislio da prvo moram da skijam, koji je odmah sa mnom izasao na stazu, i tada i kroz jos par casova naucio me osnovnim stvarima (da ne ubijem nekoga, da ne poginem, a ako uspem i da ne padam puno pri svemu tome, komplikovano za mene tada...) I tako, zaljubio sam se u sneg, od 2008 do sada proveo sam 60-70 dana na snegu. Zimovanja, vikendi... I dalje nisam stao na skije.

    E posle svega, mogu da kazem da se u mejduvremenu puno toga i promenilo. Ako je u nekom trenutku bord bio suvereni vladar offpiste i egzibicija, vise to nije uz moderne siroke, twintip i kojekakve skije. Kada vidim sta ljudi rade na istim, zastane mi dah, i konacno pada na pamet da bih neke takve skije rado probao Takodje, svasta bih rekao i uradio mamlazima koji mi 2000. nisu dali da probam bord, uskratili su me za jednu veliku sansu tada!
    Neko voli bord, neko skije, neko terenca ili hard rok a drugi voli sportski auto i hiphop muziku. Pomalo stvar ukusa i afiniteta, jedva da je za poredjenje. Moja preporuka bi bila: poceti sa onim sto ti s evise dopada, ali obavezno uz instruktora. A ako je u pitanju bord, nije lose imati i protektor za zadnjicu prvih dana

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Rifugio casale, od male ekipe koja je stalno bila tamo, dva vlasnika, dva tipa sto rade u selu, devojka vlasnika, i jos jedan momak sto radi kao kuvar, devojka koja je dolazila svaki vikend, svi voze bord. Skije vozi alpski vodic, i tip koji svira po restoranima u skijalistu. Ali kod vikendasa, bilo je uglavnom mnogo vise skijasa.


    Elem, ja mislim da ce upravo ta ekspanzija 90ih ili kada vec, da dovede do ponovne ekspanzije daske, kad sledeca generacija bordera bude proizvedena. I dalje gledam odnos godina ovde na forumu, vi skijasi gurate i do pet banki, i imate decu koja su zahvaljujuci vama zavrsila na skijama. Pa kad dodju odredjene godine, pocnu spusteni tregeri i drugacije skije, ali i dalje su skije. Ne verujem da ce neki tata border sina da tera na bilo sta drugo osim borda. A tata bordera nema puno, ako su nastajali 90ih i 2000ih
    Izmenio/la pailhead; 28.11.2010 u 23:09.

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Sve su to mali "uzorci", npr. kada sam bio na Dolomitima prošlog februara bordera nisi mogao da vidiš na stazi - ni 2% - ali nisam zbog toga pomislio da su nestali, nego pre će biti razlog da ih ni nema tamo mnogo - lepo vreme i super sređene staze - ima off-piste terena ali retko pada sneg i nije nikakav za van stazu. A zna se da borderi i nisu ljubitelji on-piste skijanja na tvrdim stazama. Verovatno skijaju u nekim drugim centrima.....

    Nagađanja šta će biti sa budućim generacima su već naučna fantastika, videćemo, a to je u krajnjoj liniji totalno nebitno pošto ne skijamo/bordamo zato što je sport u ekspanziji i zato što je IN, nego zato što to volimo .

    Bord je imao veliku ekspanziju pod marketingom "ekstremnog sporta", to je nešto splasnulo kada je shvaćeno da tu nema ništa ekstremno u sportu samom po sebi (kao i kod skijanja) tj. kada je došlo od silne ekspanzije do pojave velikog broja bordera koji su pola staze otklizavali (kao kada bi pola skijašta plužilo po stazama)..
    Izmenio/la wlad; 28.11.2010 u 23:49.

  8. #28
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    kod 95% bordera se radi o modnom trendu
    cast izuzetcima mislim da bi isti bili bolji na skijama ...
    ja se ne sjecam da sam ikada vidjeo bordera i bio zadivljen tehnikom bordanja
    dok dobrog skijasa po tehnici mozes poznati i na najblazoj stazi
    zamislite samo bordera na hupserima sta reci
    ali kad dobar skijas prodje mozes samo skinuti kapu...
    dok ja placam moja djeca nece na bord
    mogu da tolerisem svakoga na stazi ali ne mogu da doprinosim...
    npr. licno sam tolerantan prema homoseksualima i podrzavam sva njihova prava cak i poznajem neke ali bih licno bio razocaran do bola da moja dijeca krenu tim vodama
    slicno osjecam i prema bordu
    nebih da uvrijedim bilo koga i izvinjenje unaprijed

  9. #29
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    necu nista na ovo prokomentarisati, samo cu se nasmijati

    samo sam ceko kad ce da se desi pobuna u kuci Selnica ob Dravi
    Samo se ti smij.... A šta ču? I ja sam imao, istina da malo stariji, Elan Ballet skije.....što je u ono vreme bila neka "kao" freestyle skija-bila od 150 cm, fenomenalna za skakanje i praviti neki helikopter........ma neka je......samo da on voli da skija, i da uživa na snegu, a ne da po cele dane visi na facebooku....

  10. #30
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Samo se ti smij.... A šta ču? I ja sam imao, istina da malo stariji, Elan Ballet skije.....što je u ono vreme bila neka "kao" freestyle skija-bila od 150 cm, fenomenalna za skakanje i praviti neki helikopter........ma neka je......samo da on voli da skija, i da uživa na snegu, a ne da po cele dane visi na facebooku....
    Ehm...na ovo sam mislio...slikano tamo ja mislim neke 1980 ili 1981 na domačem skijalištu u selu gde sam živeo.... Za Sapu znam, da je ovo video...
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •