Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 89

Tema: Skije VS Bord

  1. #11
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Skijanje...u svakom pogledu...bordanje nije više in.....hvala bogu za to...

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Nije mi samo jasno po kom osnovu to tvrdite? Bord je popularniji nego ikad, zahvaljujuci mozda ponajvise kompaniji burton i plasiranju shaun white-a.

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    skijanje je na kvadrat sexije od bordanja, otprilike koliko je telemark sexiji od skijanja.

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Nije mi samo jasno po kom osnovu to tvrdite? Bord je popularniji nego ikad, zahvaljujuci mozda ponajvise kompaniji burton i plasiranju shaun white-a.
    Ja tvrdim na osnovu broja bordera na stazama u Austriji. Bar ih je 5 manje nego prije 5 sezona. Klinci sa jaknama i hlačama 3 broja većim (tregeri spušteni da vise) danas voze TT skije.

  5. #15
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    eh, kad se sjetim mog elaborata o buducnosti skijanja, na ovom forumu , pa klinci sa gacama i jaknama xxxl, vidljivim donjim vesom i malo kracim stapovima su vec odavno osvojili sjevernu ameriku, francusku...atomicu i austrijancima kao prestavnicima konzervativne struje je trebalo malo vise vremena da skontaju u cemu lezi buducnost (osim sto je oduvjek u podgorici). odustali su od konzervativnih normi tek kad ih je pocelo klepat po novcaniku.

    Nego cini mi se pailhead spomenu da snowboard daje vise slobode kako na stazi tako i van nje...upravo u tome jeste poenta, industrija skija razvojem freeski segmenta se ne samo spasla od propadanje nego je skijanu otvorila nove ne sagledive perspektive; siroke a pogotovo twintip skije; freeski, pa sama rijec kaze sloboda, sloboda sloboda (ali ne ona iz tuzle) i to ne samo kao reklamni moto nego kao fakat; te skije mogu sve (i puno vise) nego snowboard kako u dubokom snjegu tako i na stazi. pogledaj tehniku kojom se te skije voze; mozes u naprijed a bogami i u nazad, skokovi prepreke you name it, sve sto mozes i na bordu i vise.

    a da se vratimo na temu sa cim djete da pocne sa boardom ili sa skijama; ja to geldam ovako, djetetu kao i u svakoj skoli treba dati 'klasicno obrazovanje'. svi oni koje su roditelji tjerali da sviraju klasicne gitare, klavire i violine mrzili su u mladosti te instrumente (i roditelje), a kasnije kad su svi mahom presli sto na rock'roll sto na turbofolk, drnadjuci elektriku po raznoraznim garazama i domovima kulture, sva ta djeca su ko adolescenti i odrasli ljudi postali do zivota zahvalni na prislinom/mukotrpnom vjezabanju i idenju na solfedja.
    e tako ti je i sa magijom spustanja niz padinu; djete treba nauciti skijati, jer skijanje je klasika zimskog sporta, a ako postane buntovnik bez razloga i kao tinejdzer pocne pusiti, piti i voziti board ipak ce jednog dana biti zahvalan sto je prvo naucijo na dvije daske. ja licno znam gomilu ljudi koji su nekad presli na board zbog buntovnistva, osjecaja slobode jer su klasicne (tu ubrajam i carve) skije bile ogranicenih mogucnosti, osim pustog slajtanja cikcak sto u dugim sto u kratkim zavojima drugim mogucnosti nije bilo, a pojavom twin tip skija se ponovo vratili staroj ljubavi stajanja na dvije daske.

    sto se tice casova skijanja wlad rece bolje prvo djete poslati na privatne na casove (tipa jedno-dvoje), a kasnije djete slati na grupne lekcije. ja bi savjetovo potpuno obrnuto. djeca upravo naj bolje uce u grupi, jedni placu drugi se smiju, treci se smrzavaju, ali svi zajedno nekako proguraju svoj skijaski dan, igraju se i tako naj bezbolnije uce. i mada se nama ko roditeljima cini da sve to ide sporo i bezsmisleno, rezultati na kraju skisedmice su uglavnom zapanjujuce pozitivni. tako je bar bilo sa mojom cerom koja je prilicno senzibilan tip i koji je dvije godine uzastopno plakala prvi dan skolice, a drugi jedva cekala da je odvedem medju njenu raju. ja kad vidim malu djecu na privatnim casovima meni nekako dodje tuga, ko da ih nazor tjeraju da nesto nauce (e sad za casove violine mi je jasno da moras uciti jedan na jedan, al za skijanje to srecom nije neophodno).
    Izmenio/la Sapa; 27.11.2010 u 22:43.

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ja mislim da je snowboard i dalje u povoju, i da ceo taj mentalitet nema toliko veze cak ni sa snegom koliko sa surfom i skejtom. Na primer, roleri su skoro pa umrli, dok je skejt preuzeo cak i nacin oblacenja kod obicnih ljudi. Ne verujem da bi neko ko vozi skejt, otisao na skije, dok znam dosta ljudi koji voze rolere, pa su uzeli bord (sto mi je cak i malo cudno).

    U toku sezone, uzmi i prebroj te iste klince u nekom snowparku, pa vidi da li ima vise skijasa ili bordera. Ja mislim da ce biti vise bordera, ali nemam nikakvog osnova da to tvrdim, samo pretpostavka. Ovde gde sam bio prosle sezone, monte-rosa, definitivno ima vise skijasa, ali skijaliste je takvo. Vec u cervinia, snowpark je pun bordera, mogu samo da zamislim kako je u tinju ili les 2 alpes ili negde tako gde parkovi rade po celu godinu.

  7. #17
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    a mislim da je snowboard i dalje u povoju, i da ceo taj mentalitet nema toliko veze cak ni sa snegom koliko sa surfom i skejtom. Na primer, roleri su skoro pa umrli, dok je skejt preuzeo cak i nacin oblacenja kod obicnih ljudi. Ne verujem da bi neko ko vozi skejt, otisao na skije, dok znam dosta ljudi koji voze rolere, pa su uzeli bord (sto mi je cak i malo cudno).
    mislim da je snowboard vec odavno dosego svoj vrhunac, a da je freeski jos u povoju; sto se tice imidza; ovi moderni skijasi su vjesto preuzeli snowboarderski stil i razvili svoj vlastiti. takodje treba imatu u vidu da freeskijasi i boarderi vode politiku miroljubive koegzistencije; upravo zbog performansi twin tip skija, domen u kome se krecu i vjestine na koje se loze je identican, nema radikalnih razlika u filozofiji i dozivljavanju sporta pa je odnos bratski (ali na stetu boardera)
    Ja mislim da ce biti vise bordera, ali nemam nikakvog osnova da to tvrdim, samo pretpostavka. Ovde gde sam bio prosle sezone, monte-rosa, definitivno ima vise skijasa, ali skijaliste je takvo. Vec u cervinia, snowpark je pun bordera, mogu samo da zamislim kako je u tinju ili les 2 alpes ili negde tako gde parkovi rade po celu godinu.
    mislim da ce ih u parku biti bare-bare, a da ce u terenu skijasi biti vecinski.
    ne kazem da ce snowboard izumrijeti ili potpuno stagnirati, ali ona ekspanzija iz devetesetih do pocetka dvijehiljaditih je vec odavno splasnula. ma svak nek fura svoj fazon ali prvo nauciti skijati pa onda ostalo

  8. #18
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    60
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    ...cemu lezi buducnost (osim sto je oduvjek u podgorici). ....
    Bila je i u Titogradu, al ko se još toga seća...

  9. #19
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Ako ćemo pravo bila je u Titograd'

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Nije mi samo jasno po kom osnovu to tvrdite? Bord je popularniji nego ikad, zahvaljujuci mozda ponajvise kompaniji burton i plasiranju shaun white-a.
    Po tome što vidim iz godine u godinu na Pohorju.....mnogo je bivših bordera prešlo na neke široke daske....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •