Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 89

Tema: Skije VS Bord

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2010
    Godina
    43
    Poruke
    26

    Podrazumevano Skije VS Bord

    Treba mi savet i zanima me sta vi mislite. Imam cerku 2 razred i ove godine planiramo malo ozbiljnije da uci da skija ili vozi Bord! Sta vi mislite sta je bolje prvo uciti, naravno kad bude imala 15-16 godina da ce da vozi i jedno i drugo? I zena i ja vozimo samo skije, bord ne znamo!

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Nije mi jasna dilema. Roditelji skijaši razmišljaju o bordu! Loodilo!

    Ja sam svoje klince stavio na skije kad su imali oko 4 godine, a kad su imali 7 i 10 godina su prošli kroz školu borda. Plašio sam se da ne zavole bord više od skija, ali to se nije desilo.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2010
    Godina
    43
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Pa bas zato trazim savet od nekog neutralnog, interesuje me sta ce joj ici lakse, dali prvo skije pa bord ili obrnuto? Inace je skijala malo na ravnom i na onj bebi stazi, ali to nije nista i nije je interesovalo jer smo do sada uvek vodili babu, pa su bili zanimljiviji klisko i sankesa babom od skija. Naravno zeni i meni je odgovaralo jer smo mogli celi dan skijati. Ali sad ne bi vodili babu jer hocemo da nauci skijati da moze da ide s nama.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Jeste skuplja varijanta, ali jedini pravi način je dati djete u ski školu sa vršnjacima. Uz mamu ili tatu će uvijek biti: "meni se ne skija", "boli me ovo", "boli me ono"... Sa vršnjacima je uvijek interesantno i djete će se truditi da se pokaže među drugovima. I kad padne, trudiće se da odmah samo ustane, a sa roditeljima bi bilo i suza i kuknjave.

    Usput, bord više nije IN ni kod omladine. Sada su kod mladeži IN široke twin-tip skije.

  5. #5
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Ja sam, razumljivo, uvek pre za skije. Lično mislim da pružaju veću slobodu uživanja u svim uslovima. Prednost board-a je jednostavnija i udobnija oprema, ali s druge strane, veoma je neprijatno kad naiđeš na ravan deo staze ili ski lift.


  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Upravo je prednost borda - sloboda. Skije su tehnicki jako zahtevne, dok je bord, po mom misljenju, ono sto bi se reklo "more forgiving" (kako se to prevozi). Dakle prelaz sa razlicitog terena - led, dubok, staza, mislim da je teze na skijama. Ja sam ko klinac skijao i mnogo sam to voleo, ali sad vozim bord i mnogo ga vise volim. Ali generalno ne znam ko uopste moze da ti da objektivan savet. Po godinama, vi koji ste vec ovde pisali, niste ni imali bord kad ste pocinjali. Kontam da najbolji savet moze dati neko ko je malo stasao, a ko je i sam poceo na nacin na koji si ti opisao.

    Ali generalno, mislim da je kao skola, skijanje mnogo bolje razradjeno, pa mozda malo dete najbolje na to dati. Ovi klinci sto kidaju bord po kopoaniku, su uglavnom deca relativno mladih vordera.

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    ...Skije su tehnicki jako zahtevne, dok je bord, po mom misljenju, ono sto bi se reklo "more forgiving" (kako se to prevozi)...
    Ovo je suština. Bojim se da ako klinci prvo savladaju bord, prelazak na skije bi im mogao biti tehnički zahtjevan. Sa skija će se na bord lako prilagoditi.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    17.11.2010
    Godina
    43
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    U dilemi sam zato sto sam ja probao da vozim bord jedan dan na Kopu (los dan za skijanje, radilo samo Malo jezero), i mucio sam se ko Isus, mada mi je dobro islo, uspeo sam se popeti tanjirom do vrha, ali mi je bilo jako tesko naspram skija. I mislim da bi joj mozda bilo lakse da nauci prvo bord!
    Zena mi je prvi put isla na skijanje sa 22 godine i htela je da vozi bord, ali nije mogla da nauci nista jer nije imao ko da je uci , nismo uzeli casove (to je bila greska), i onda sam je nagovorio da stane na skije i naucio sam je za tri dana je proskijala (Sledece godine je odma uzela skije i proskijala je extra, vodio sam je cak i na Gvozdac), (sta znaci carving skije za pocetnike), a secam se sebe kako sam se mucio ko klinac sa ogromnim skijam od 2m. Zbog tog iskustva sam video da se skijanje sada lako savlada, lakse od borda (bar iz mog iskustva).

    I ne pitam sta je bolje i lepse voziti! Sigurno je da ce voziti i jedno i drugo pa ce viditi sama sta joj vise odgovara, tu se necu mesati!
    Interesuje me samo sta mislite, sta ce joj biti lakse prvo da nauci sa 8 godina!?
    Izmenio/la apatinus; 27.11.2010 u 10:37.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Skijanje može da nauči za 2 dana (proskija) i da se spušta niz mašinac i sl. - naravno uz instruktora, prosto se ne "isplati" da je sam učiš, instruktor će je za 2 dana naučiti i to bolje nego ti (zato što oni imaju milion puta više iskustva od nas). Uzmeš školu skijanja 6 dana po npr. 2 sata (ili jedan, zavisi koliko je pažnja drži) za to vreme vi skijate - posle skijate zajedno i to je to .

    Sad, da li skije ili board, to jedino može da ti kaže neko ko odlično skija i odlično boarduje, a po mom skromnom iskustvu takvim skoro i da nema
    (obično oni što su skijali - pa prešli na board u stvari i nisu baš najbolje skijali, i suprotno)

    Šta god da radi bitno je da je na planini, napolje po ceo dan, možda mala prednost skijanju samo zato što su kod nas škole skijanja bolje razrađene, ima više instruktora itd. Preporučujem ti da uzmeš individualne časove za dete - za prvih 6 dana, posle su OK grupe.

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Snowboard je zakon!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •