Strana 11 od 12 PrvaPrva ... 9101112 PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 112

Tema: Durmitor 2010/11

  1. #101
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Što se Durmitora tiča tu je ipak situacija malo drugačija. Žabljak je zadnjih godina dobio dosta smještajnih kapaciteta (malih hotela, apartmana, vikendica), koji su dobro popunjeni ljeti. Problem je zimi.
    I ja mislim da tu ne treba neko veliko skijalište. Ne 3-4 žičare, dovoljna bi bila još jedna i dva tanjira. Postojeća je katastrofa. Zato ja i kažem država - možda bi mogla dobiti npr. neki polovni dvosjed iz Austrije i montirati ga tamo, jedan ratrak, malo bolji menadžment, radnici i to je to. Šteta je da Žabljak nema makar neko malo pristojno skijalište sa 10-ak km staza. Savin kuk ima visinsku razliku cc. 700 - 800 metara, što je respektabilno. Freeride može biti odličan, snijega ima dosta, znači vještak zasada ne mora (visina je solidna).
    Elem, sa ne puno ulaganja država (kojoj je to prvenstveno u interesu) može napraviti na Žabljaku dosta. Manje (ali "oštrije") skijalište na Žabljaku i malo veće na Bjelasici je za Crnu Goru sasvim dovoljno. Može to privući solidan broj ljudi sa strane i iz regiona.

  2. #102
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    ''Poništeni ugovori o zakupu Savinog kuka''

    Detalji: http://cdm.me/index.php?group=43&news=204465

  3. #103
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Eto lepih vesti u nedelju ujutu pa valjda su se sad dozvali pameti ali ipak videcemo

  4. #104
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Sve su prilike da nama u Cg ove godine Vucje osta jedina alternativa

  5. #105
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Ma ne brini ti za skijanje, bice ga i na Jezerinama i Zabljaku.. samo sto je ovo krajnje neozbiljna i losa situacija za zimski turizam u CG.

  6. #106
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    Prodajte planine kao i more pa neka prave sposobni. Nisam za davanje, poklanjanje za dolar (pogotovu strancima) ali kada pogledam kako sve propada i u SRB i u CG, izgleda da treba dati dzabe pa nek bar bude nesto nego nista.

  7. #107
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    ''VAPAJ STEČAJNOG UPRAVNIKA SKI CENTRA DURMITOR''

    -Propašće sezona na Žabljaku-

    ''Skilajište „Savin kuk“ mora raditi, jer od toga zavisi zimska turistička sezona. Ako ne bude radio štetu će trpiti Žabljak, građane i ukupna turistička privreda, što ne smijemo dozvoliti, izjavio je stečajni upravnik Ski centra Durmitor Čedo Gospić. On je kazao da će, u granicama svojih ovlašćenja, dati pun doprinos da Ski centar radi punim kapacitetom.
    Kazao je da razumije zaposlene, koji su najavili da neće dozvoliti pripremu staza, dok se ne riješi pitanje imovine nad ski centrom.''

    Detaljnije: http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...tum=2011-10-28

  8. #108
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ja samo linkujem...Evo malo isao ministar da disciplinuje i da uozbilji atmosferu da nebi sezona jos vise propala
    http://www.vijesti.me/vijesti/sekuli...u-clanak-44877
    A RAdovana cemo gledati sve su prilike i ove godine.

  9. #109
    ...dobre grudve pravim! Ivan1 avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    Vossa
    Skije / Bord
    ka
    Poruke
    41

    Thumbs down

    Extra je text,a najbolje je ovo na kraju, "...mi imamo osjecaj za dobre ideje!"!

  10. #110
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    ''Grbović: Bićemo najjeftiniji u regionu''

    ''Zimska sezona je na pragu i skijalište Savin kuk, kojim gazduje "Grbović kompani", biće spremno za tržište, izjavio je Danu vlasnik te kompanije Radovan Grbović.

    "Ovlašćeni serviseri su izvršili kompletan servis svih žičara i ski liftova, dobili smo ateste čeličnih sajli i metalnih djelova, izvršili kontrolu elektroinstalacija i privodimo kraju servisiranje mašina za uređenje skijaških staza“, rekao je Grbović.


    Prema njegovim riječima zahvaljujući lijepom vremenu uspjeli su da urade sve na vrijeme, uprkos kašnjenju zbog čekanja na odluke suda oko gazdovanja skijalištem.

    "Formiranje cijena je u toku, pri čemu smo uzeli u obzir i krizu, tako da neće biti veće od prošlogodišnjih, s tim što za posjetioce pripremamo niz povoljnosti, pa ćemo biti najjeftiniji u regionu“, kazao je Grbović.''

    Izvor: http://cdm.me/index.php?group=43&news=213478

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •