Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 112

Tema: Durmitor 2010/11

  1. #91
    Member Kljaja avatar
    Datum registracije
    12.09.2011
    Godina
    36
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    tuga da znas...

  2. #92
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    E vala ni prošle sezone nisi imao rašta ići. Dvosjed, uglavnom do međustanice, staze onako, gornji dio uvijek neutaban...
    Ne znam zašto se država igra sa ovako važnim objektom...

  3. #93
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    E vala ni prošle sezone nisi imao rašta ići. Dvosjed, uglavnom do međustanice, staze onako, gornji dio uvijek neutaban...
    Ne znam zašto se država igra sa ovako važnim objektom...
    Privatizacija je jedini lek. Bio bi koji evro skuplji pass ali bi bla brza zica, topovi.....

  4. #94
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Mislim da je privatizacija ski centra Durmitor gotovo nemoguća.
    Naći investitora koji bi bio spreman uložiti 10 ili više miliona € u skijalište koje bi mu se vraćale veoma sporo je teško. Još kada se uzmu nesređeni imovinsko - pravni odnosi, situacija sa radnicima itd...
    Činjenica da od tog skijališta korist treba da ima cijeli Žabljak (hoteli, privatni smještaj, opština) i država kroz ubiranje većeg prihoda od turizma prirodno upućuje na to da se država malo zabavi svojim poslom, da preuzme skijalište, osnuje preduzeće za upravljanje (tu je moguće neko privatno - javno partnerstvo) i počne da sređuje stvari.
    Privatizacija ostalih ski centara u cg je većim dijelom neuspješna - jedino su Jezerine dobile neki podsticaj sa novom žičarom, ostalo (Lokve, Turjak, Durmitor, Vučje) ide veoma slabo. A čak ni Jezerine ne stoje najbolje, evo sada ih inspekcija rada zatvara zbog neisplaćenih zarada.
    Znači, na isti način na koji je izgradila novi put od Risna do Žabljaka, država bi trebala da počne da gradi skijalište.
    Ili da pronađe dovoljno jakog i ozbiljnog investitora sa kojim bi napravila neke aranžmane tako da ovaj ima interes da uđe u taj posao.

  5. #95
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Dok se na Zabljaku ne izgradi neki hotel ranga bar Lipke u Kolasinu sa vecim kapacitetom od ozbiljnog skijanja, citaj investicija u ski centar, nema nista. Dzaba put dzaba sve kad 40 min putujes jednom jedinom zicom,dvosjednom.Bili smo previse optimisticni kad smo likovali sto R(J)adovanu uzese ski centar i gledajuci premijera mladog kako se cesto seta po Zabljaku mastali kako ce zavoljeti skijanje i napraviti neki KK Buducnost projekat kao njegov predhodnik, ali snovi su jedno a real investicije drugo.

  6. #96
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Lightbulb

    Realno u CG ne mogu da opstanu 2 veća ski centra, razloga ima više, ali može da se navede bar neki. Putna infrastruktura koju ima Crna Gora onemogućava veći broj stranih turista, suština je da broj stranih turista koji dolaze u CG na zimovanje nije interesantan (to je praktično par zaluđenih Čeha, po neki Rus i ostalo su Albanci iz okoline Skadra koji nemaju mnogo izbora). Identičan problem postoji i u Srbiji, BiH, sve se svodi na domaće turiste, porodice koje idu na max jednu nedelju na skijanje u domaći centar a ostalo su vikendi. Od vikend skijanja ne može da opstane veći centar... Tako da je realno da postoji jedan veći centar plus par manjih koji operišu za raspust i vikend (eventualno noćno skijanje). Postojanje više većih centara je usko vezano za infrastrukturu, tj. omogućiti da veći broj stranaca dolazi na skijanje u CG. A kada ima infrastrukture / većeg broja turista onda i hoteli niču kao pečurke (primer Bansko ).

    Razmislite da na Savinom Kuku dođe investitor i uloži 10-20mil EUR, izgradi još 3-4 moderne žičare, da li bi to imalo efekta? Koliki bi bio porast broja stranih turista? Koliko domaćih? "Zaluđenici" koji idu češće na skijanje u CG će ići svakako na SK ili Jezerine, i to je taj (premali) broj koji se vrti i na ovim prastarim žičarama.

    Mislim da realno Bjelasica ima većeg potencijala od Durmitora, iz proste činjenice da je lakše dostupna (putno), bliža Podgorici i sl. I da treba na jeftin način da proširi ponudu (već sam gušio sa primerom da dodaju X jeftinih tanjira povezanih sa postojećim stazama).

    Da ne govorimo da mora mnogo ozbiljnije da se pristupi celom tom poslu, da sva infrastruktura mora biti aktivna 100% u sezoni i da se prema tome izračuna cena ski passa (a ne kao do sada da SK2 radi jako retko, da van udarne sezone ne radi pola žica na Jezerinama i sl.). Samo iz ovog razloga ja lično nisam skijao poslednje dve sezone u CG (ne želim da prevalim toliki put i onda da skijam samo na Vilinim Vodama ili SK1) - ovakvim dosadašnjim poslovanjem bukvalno teraju mnogo potencijalnih (stranih) turista (npr. time što ne radi 2sed na Jezerinama i Ključ tanjir praktično je nemoguće skijati off-piste).

    Eto udavih ja, ali da iznesem par činjenica gledajući (sada) "sa strane"...

  7. #97
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Nije bas "sa strane" posto mi je Panzer rekao da si ti bio kod nas nekad.
    Nema sta, u pravu si, istina je sto pises.
    Jedino putna infrastruktura ka Durmitoru je bolja nego ranijih godina i iz Pg s stize za neka 2 sata, a dosta dobro se odrzava put(bar je prosle godine bilo tako). Razumljivo, za "sastrane" treba mnogo toga jos...

  8. #98
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Zato sam dodao ono "(sada)" , prošao sam letos tim novim putem sa "juga" prema Žabljaku (sa Tare prema severu CG), i stvarno je odličan. Nadam se da će ga zimi čistiti bolje od starog , sećam se da sam ja ranije uvek išao preko Mojkovca (iz PG) pošto je to bila sigurnija varijanta nego preko NK.

    Ako odeš do Kopaonika van zimskog raspusta, npr. krajem februara ili početkom marta kada su uslovi za skijanje najbolji i to radnim danom videćeš da isto nema uopšte gužve, ni na stazama ni u restoranu. A to je upravo zato što nema stranih turista (kojima je februar "udarna" sezona).

    Ali zato mi AT/IT/FR skijališta punimo van sezone a "domoroci" za vreme sezone i njihovi kapaciteti mogu mnogo bolje da se iskoriste. Kopaonik je sa Tomson agencijom to uspevao da odradi 1-2 sezone i onda je to zamrlo.

  9. #99
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Put od Nk do Durmitora je prosle godine bio stalno prohodan.E sad da li je tome bio uzrok manja kolicina padavina ili to sto je, zaista, uvrsten u prioritete vidjecemo nadam se zimus kad zatrpa.
    Sve se slazem, van januara radnim danima je i na Jezerinama "trcis trcis pa coek".

  10. #100
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da oni rade sa 100% kapaciteta (kao što rade napolje, a i Kop može time sada da se pohvali - da radi ono što može da radi) to bi bilo super - kada nema gužve, iskijaš se k'o čovek . I na taj način bi privukli ljude da dolaze i preko nedelje da uživaju. Šteta što nema neko malo skijalište u blizini PG (još bliže) da radi tako da im pokaže kako se radi i da im sve klijente preotme .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •