Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 51

Tema: Swatch access

  1. #41
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    ma problem je kako to cudo radi,sto da placam ako postoji sistem da se svercujemo,sto da placam ako moze i bez placanja da hakujem sat ili rampu,zato mi treba info,instrukcije
    Bojim se da ovdje nema hakerisanja. Mogle bi se hakerisati samo kartice sa magnetnim zapisom koje se guraju u uređaj. Ski pass u bilo kom obliku tipa "primakni i prođi" u čipu nosi samo svoj jedinstveni broj. U njega se ništa ne programira, da bi se moglo reprogramirati. Prilikom kupovine ski pass-a se samo taj broj pohranjuje u kompjuterski sistem i dodjeljuju mu se određena prava u sistemu.

    Usput, da malo zakomplikujem priču, osim klasičnih kartica ski pass-a sa čipom (na zapadu ih zovu Key Card) i spomenutih satova u igri su i druge igračke sa istom namjenom. Moj sin nosi rukavice marke Invicta sa ugrađenim S-Key čipom.

  2. #42
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    ma problem je kako to cudo radi,sto da placam ako postoji sistem da se svercujemo,sto da placam ako moze i bez placanja da hakujem sat ili rampu,zato mi treba info,instrukcije
    A ja naivan mislio da ti treba iz nekih plemenitih razloga...

  3. #43
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Ako je RFID ne može se hakovati rampa (jer je mreža samostalna i nemoguće joj je pristupiti) već samo sat ako je programabilan čip u satu. Potreban bi bio RFID čitač koji bi pokupio kod sa neke kartice koja je već u funkciji i neka vrsta programatora kako bi se u sat uneo kod sa kartice (ukoliko je procesor u satu programabilan). Dakle klasično kloniranje kartica.

    Doduše verovatno bi neki elektroničar mogao da napravi neki sklop sa lutajućim kodom i tako odabiranjem nasumičnih kodova omogućavao prolaz kroz rampu. Ima li ovde elektroničara? Otprilike nešto kao što koristie kradljivci automobila za isključivanje alarma.

    Sa tim što bi trebalo očitati što veći broj kodova sa pass-ova kako bi uspešnost pogodaka bila veća. Jer nisu uvek isti kodovi u upotrebi ali kruži jedan određeni broj kartica sami tim i kodova.
    Izmenio/la ThE_MaN; 27.01.2006 u 11:13.

  4. #44
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    42
    Poruke
    1.994

    Podrazumevano

    znaci komplikovano,bolje zaboraviti i istati pri starim,dobrim karticama
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #45
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN
    Ako je RFID ne može se hakovati rampa (jer je mreža samostalna i nemoguće joj je pristupiti) već samo sat ako je programabilan čip u satu. Potreban bi bio RFID čitač koji bi pokupio kod sa neke kartice koja je već u funkciji i neka vrsta programatora kako bi se u sat uneo kod sa kartice (ukoliko je procesor u satu programabilan). Dakle klasično kloniranje kartica.

    Doduše verovatno bi neki elektroničar mogao da napravi neki sklop sa lutajućim kodom i tako odabiranjem nasumičnih kodova omogućavao prolaz kroz rampu. Ima li ovde elektroničara? Otprilike nešto kao što koristie kradljivci automobila za isključivanje alarma.
    Jeste RFID i idu nasumicni kodovi, al se ne mogu razbiti, jer su u pitanju 15-cifarni ili komplikovaniji ID-evi, koji se jednokratno koriste, i njihovo razbijanje je podjednako tesko kao i razbijanje kreditnih kartica.

  6. #46
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Jeste RFID i idu nasumicni kodovi, al se ne mogu razbiti, jer su u pitanju 15-cifarni ili komplikovaniji ID-evi, koji se jednokratno koriste, i njihovo razbijanje je podjednako tesko kao i razbijanje kreditnih kartica.
    zato bacimo se na hakovanje kreditnih kartica ,j*bes sat
    ski rules


  7. #47
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    koliko sam videp na sajtu http://www.swatch.com/snowpass/index_flash.html
    samo odredjeni satovi podrzavaju ovu mogucnost. ima ih 5 ili 6 i sto se mene tice nisu bas prelepi...

  8. #48
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    po sajtu je to moguce i na kopu i na jahorini

  9. #49
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ivans
    po sajtu je to moguce i na kopu i na jahorini
    Naravno da je moguće. Ali treba da znate da su operateri koji prodaju pass ljudi koji imaju u najboljem slučaju osnovnu školu i meštani su okolnih sela. Računar ili nešto slično tome su po prvi put videli. Njima je neko pakazao (obuka je trajala namanje mesec dana) ovde gurneš karticu ovde otkucaš za poludnevni ovde za dnevni... To je sve od njihovog znanja. Ako ste primetili i za to im treba poprilično vremena. Tako da nešto od naprednijeg korištenja sistema i svih njegovih mogućnosti može da se meri sa naučnom fantastikom. Bitno je da su im plate preko 35000din.

  10. #50
    Member
    Datum registracije
    19.12.2005
    Lokacija
    podgorica
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    e pa kad smo toliko zasli u elektroniku, imam jedan problem koji me muci, a nije u vezi sa skijanjem.
    vozim reno lagunu *94god. imam samo jedan kljuc na kojem funkcionise daljinsko otkljucavanje, a drugi mi ne radi (oba su fabricka). u renoovom servisu mi traze oko 250e za novi kljuc i uparivanje sa kolima...
    ukoliko se auto ne otkljuca daljinskim, nemoguce ga je pokrenuti
    e sad, ukoliko neko zna da mi kaze moze li to neko u bg da mi napravi ili nesto sl.???
    hvala unaprijed i sorry zbog off-a

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •