Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 51

Tema: Swatch access

  1. #31
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano SWATCH satovi - ski pass

    U cemu je fora sa swatch satovima?kako oni mogu da se koriste kao ski pass?
    gde oni na ovaj nacim mogu da se koriste kod nas ili u okuzenju(bih,bugarska)?

    pozdrav

  2. #32
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    oko tih satova ti je vec objasnjeno na forumu. ali evo ukratko koliko sam ih ja razumeo.
    Odes na isto mesto gde bi i kupio ski pass samo valjda njima das sat i oni ugrade vreme trajanja tog ski pass i na zicu umesto plasticne karte imas sat na ruci. Sve u svemu isto sr....e samo drugo pakovanje
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  3. #33
    old school Ivan avatar
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    NBG
    Godina
    41
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    imali su smisla dok su obični pass-evi bili magnetne kartice, a sad i na kopu imaju ove bežične

  4. #34
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Nisam 100% siguran. Ali mislim da je ski data oprema zasnovana na RFID tehnologiji. Ili ti u prevodu u kartici se nalazi Zica smotana u krug koja služi kao antena i iz nje se napaja integralno kolo u samoj kartici koje sadrži samo broj kartice i ništa više. Savka kartica ima jedinstven broj koji se ne može menjati! I kada puštaju pass na korištenje jednostavno ubace u čitač pročitaju broj kartice i puste je u sistem Žica za plaćen period.

    predpostavka:
    Za sat im služi onaj udubjlen krug na vrhu čitača (odgovara dimenzijama sata) ima dve strelice koje signaliziraju da se tu nešto postavlja. Ali niko nije znao u čemu je reč kada sam ih pitao gore na kopu čak neznaju ni da postoji takav sat.Kod sata predpostavljam da je problem. To što verovatno ima svoju bateriju pa je signal mnogo jači nego inače pa se kapije otvaraju dosta ranije.



    Meni se desilo par puta odmah pošto su postavili kapije da mi na metar do dva pročita pass i neko drugi uđe pre mene pa moram da čekam od 3 do 15 min. u zavisnosti od žice.

    Nisu mi uzimali pass zato što me poznaju i znaju da imam pass, ali su gotovo celu sezonu mislili da sam pokušavao nešto da mavam. Međutim bio sam sam u pred kapijom i na dva metra od mene se otključala na moj pass i prvalio sam čemu se radi. Posle su sistem doveli u red i nije mi se više dešavalo da kapija ranije otvori. Naprotiv čini mi se da mnoogo teže čita pass.

  5. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano .

    trazio sam slicnu temu na forumu ali je nisam nasao...

    meni se cini da u swatch satu postoji cip pomocu koga se otvaraju kapije,bez ikakvog dodatnog placanja

    inace,video sam davno na tv-u da(naravno u nekoj zapadnoj zemlji) mozes da udjes na neke izlozbe i muzeje samo sa swatch satom

    a da li kod nas,u bih ili u bugarskoj postoji mogucnost koriscenja sata umesto ski passa???

  6. #36
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Taj sat bi me preznojio,to je sigurno...
    Slab sam na zivcima,bacam skije po stazi,pancerice kroz prozor...Neznam gdje bi sat zavrsio u slucaju da zakaze...

  7. #37
    Member Flow avatar
    Datum registracije
    18.09.2005
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    47
    Poruke
    96

    Question

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Rekao, sam vec da mislim su neki centri u medjuvremenu odustali od toga posto je bilo problema sa hackovanjem tih elektronskih passova...

    Pa daaj bwe neki link, ja trazim, trazim...
    ne volim sat na ruci, al' ako treba reskiracu i kupiti taj 'snowpass' _in_testing_purposes_

  8. #38
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flow
    Pa daaj bwe neki link, ja trazim, trazim...
    ne volim sat na ruci, al' ako treba reskiracu i kupiti taj 'snowpass' _in_testing_purposes_
    Nasao sam na netu neku pricu jos ranije..., ali sam pricao prosle godine u Austriji sa radnicima u ski centru koji su ukinuli taj nacin prolaska zbog hackovanja...kazu da su imali bas problema i da nisu imali drugi nacin...sad, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo pa su prevazisli taj problem i nije vise aktuelan.

    Nego, bolje da sam nasao nekog ko je hackovao sat pa da bar imamo neke koristi od toga

  9. #39
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Evo linka: http://www.swatch.com/snowpass/index_flash.html

    Ne kontam sta pravite problem oko ovoga. Ako imate odgovarajuci model sata, dodjete na kasu, platite npr dnevnu kartu i laserski vam u sat unesu odgovarajuci kod. Poslije toga kada prolazite kroz rampu samo prinesete ruku sa satom citacu na lijevoj strani ski-data aparature, i to je to.
    Na Bjelasnici preporucuju upotrebu tih igracaka jer to ubrzava protok ljudi kroz kapije.
    A mozda i zato jer je Swatch jedan od sponzora Ski-centra...

  10. #40
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ma problem je kako to cudo radi,sto da placam ako postoji sistem da se svercujemo,sto da placam ako moze i bez placanja da hakujem sat ili rampu,zato mi treba info,instrukcije
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •