Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Klekovača

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano Klekovača

    da zamolim administratora foruma da stavi ovu vest gde (geografski) pripada (u Bosni jeste).
    ja ne znam gde se ovo nalazi, ali da je megalomanski - jeste.

    http://www.glassrpske.com/vijest/5/k...0000-evra.html

  2. #2

    Podrazumevano

    Koliko god da bi mi volili da u našoj blizini postoje vrhunska skijališta, mora se reći da je ovo PROVALA. Prve dvije stvari o kojima se mora razmišljati poslije ovakvih tekstova su ekonomska osnovanost ove priče i problem globalnog otopljavanja i povlačenje svjetskih skijališta na visine iznad 2500 metara baš zbog promjene klime i povećanja temperature. Koliko ja znam najviši vrh Klekovače je 1960 i neki metar, a konkurencija skijališta na tim visinama sa velikom tradicijom i već izgrađenom infrastrukturom (ne samo skijaškom i turističkom nego i saobraćajnom) je velika. Veliki je broj i takvih ski centara koji se gase...Ovo meni liči ili na štamparsku grešku ili na jednu veliku glupost ili, što je najvjerovatnije ispipavanje javnosti za još jedan projekat koji za cilj ima da se novac obrće preko "poznatih" računa. Sve u svemu kad bi se u Klekovaču uložio 1% ove cifre bio bi to veliki pomak naprijed.
    ...да полете рибе и запливају птице...

  3. #3
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Prije rata je postojalo malo skijaliste na Ostrelju, to je nekoliko kilometara odatle. To je doduse sad u Federaciji. A vjerovatno je u pitanju ova varijanta za obrtanje para. Zivi bili pa vidjeli...

  4. #4
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Jovigor je to sazeto objasnijo nema se sta dodati; meni je inace trebalo neko vrijeme da tecno i u cugu izgovorim ovu cifru od trisotriesiosam milijona. nadam se da se textopiscu potkrala stamparska greskica te da se moraju odbit makar dvije nule i zarez pomjerit dva mjesta u lijevo. mada znajuci nas, ne bi me cudilo da je cifra "stvarna". i da je doticni odgovorni ne obrcu na svakojakim sastancima i prezentacijama u mjesnim zajednicama i dalje diljem komuna.
    nego za oko mi zapade ime potpisnice 'okvirnog sporazuma:vAlpine allianz projecten anklungs GmbH". pitam se dali spomenuti gmbH ima ikakve veze sa naj vecom gradjevinskom firmom u Evropi Alpine bau gmbH koja inace nema veze sa alpskim skijanjem vec izgradnjom svakojake infrastrukture; puteva, pruga, ajrodroma, stadijona isl. ono jest postavka dva tri lifta bi im vjerovatno bio p... dim, al nesto cisto sumnjam da alpine bau ima ikakve veze sa ovim projektom
    Izmenio/la Sapa; 23.11.2010 u 22:42.

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Alpine allianz projecten winklungs GmbH"

    bi ce da je u pitanju samo jos jedno zvucan stranski naziv na kojem ce mnogi lokalni politicar polomiti jezik prodajuci predizbornu maglu i svjez planinski vazduh.
    ps
    mada poslje dvije tri klekovace sve ide lakse pa i izgovaranje skracenice gmbH.
    Izmenio/la Sapa; 23.11.2010 u 22:52.

  6. #6
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Nastavak...
    http://www.glassrpske.com/drustvo/vi...lat/94732.html

    Nešto "u" toj planini ima!

    Gerhard Maler (potpisan kao investitor), nezgodno prezime, no nikad se ne zna.

  7. #7
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da će Turistički centar ''Klekovača'' kod Drinića, kada bude izgrađen za 12 godina, biti jedan od najreprezentativnijih turističkih centara ovog dijela Evrope.

    Dodik je istakao da je ovaj impozantan projekat jedan od najvažnijih za Republiku Srpsku.
    "Projekat ulazi u fazu realizacije. Do sada je investitor, koji želi da na planini Klekovači izgradi Turistički centar, uložio u projektnu dokumentaciju više od dva i po miliona evra, što govori o ozbiljnosti i naporima da se osmisli veliki projekat koji predstavlja izazov i za investitore i za Republiku Srpsku“, rekao je Dodik na konferenciji za novinare u Banjaluci.
    Dodik je istakao, nakon prezentacije na kojoj su investitori predstavili aktivnosti na realizaciji projekta Turistički centar "Klekovača", da je Republika Srpska od početka ideje pružila nesumnjivu podršku ovom projektu.
    "Ta podrška je danas još veća, jer su studija opravdanosti i prezentacija koju smo danas vidjeli pokazali opravdano opredjeljenje investitora da gradi ovakav kompleks. To je dugogodišnja investicija i izgradnja, ali bi na kraju tog puta to trebalo da bude jedan od najreprezentativnijih turističkik centara u ovom dijelu Evrope“, istakao je Dodik.
    On je naglasio da je ovaj projekat finansijski i na svaki drugi način održiv u budućnosti.
    "Na planini Klekovači investitor je već otkupio dio zemljišta, te je potrebno graditi komunikacijske i druge logističke uslove. Investitor je dobio koncesiju za istraživanje i eksploataciju vode, a Republika Srpska će u svom prostornom planu planirati da do Klekovače dovede komunikaciju koja će omogućiti da se na najbrži i najsigurniji način tamo i stigne“, rekao je Dodik.
    Vlada Republike Srpske dala je saglasnost na zaključivanje okvirnog sporazuma o razvoju i izgradnji ski-centra na području planine Klekovače u vrijednosti 338.000.000 evra.
    Saglasnost je data na zaključivanje okvirnog sporazuma između Vlade Srpske i međunarodne poslovne grupacije “Alpin alianz projektent vinklungs GmbH”, banjalučkog preduzeća “GB invest” i firme “Loma” iz Petrovca.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #8
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Vlada Republike Srpske dala je saglasnost na zaključivanje okvirnog sporazuma između Vlade Srpske i međunarodne poslovne grupacije “Alpin Alians Projektent Binklungs GmbH”, banjalučkog preduzeća “GB invest” i firme “Loma” iz Petrovca o razvoju i izgradnji ski-centra na području planine Klekovače.
    Vrijednost projekta, koji će se graditi 12 godina, iznosi 338 miliona evra. Investitor je, do sada, u projektnu dokumentaciju uložio više od dva i po miliona evra i otkupio dio zemljišta. Investitor je dobio i koncesiju za istraživanje i eksploataciju vode, dok će Republika Srpska, u svom prostornom planu, predvidjeti da do Klekovače dovede putnu komunikaciju.


    Moja supruga, koja radi u vladi kaze da je ovo legitimna prica i da se krece s ovim.
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jovigor Pogledati poruku
    Koliko god da bi mi volili da u našoj blizini postoje vrhunska skijališta, mora se reći da je ovo PROVALA. Prve dvije stvari o kojima se mora razmišljati poslije ovakvih tekstova su ekonomska osnovanost ove priče i problem globalnog otopljavanja i povlačenje svjetskih skijališta na visine iznad 2500 metara baš zbog promjene klime i povećanja temperature. Koliko ja znam najviši vrh Klekovače je 1960 i neki metar, a konkurencija skijališta na tim visinama sa velikom tradicijom i već izgrađenom infrastrukturom (ne samo skijaškom i turističkom nego i saobraćajnom) je velika. Veliki je broj i takvih ski centara koji se gase...Ovo meni liči ili na štamparsku grešku ili na jednu veliku glupost ili, što je najvjerovatnije ispipavanje javnosti za još jedan projekat koji za cilj ima da se novac obrće preko "poznatih" računa. Sve u svemu kad bi se u Klekovaču uložio 1% ove cifre bio bi to veliki pomak naprijed.
    Jahorina ima tu visinu i masovno se ulaze u nju. Zasto onda ne bi bio jos jedan centar
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    12.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    A jeli ovaj vrh od 1962m u RS,ili u federaciji?,a u to globalno otopljavanje,uopste ne verujem,danas su i organizacije za zastitu prirode,postale komercijalne,i na tome se zaradjuju velike pare,pa da bi opravdali tolike pare koje se izdvajaju za njih,moraju da smisle i globalnu pretnju po celu planetu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •