http://www.youtube.com/watch?v=s9uB8rgq0tI
dok se prisjecam pocetaka ova mi se muzika nekako prirodno nadovezuje
neznam zasto
prve skije elan jedno 70cm bijele sa crvenim slovima i crvenim vezovima
pancerica se ne sjecam mora da su bile udbne dok nisam upamtio
to je bilo prije olimpijade godinu ili dvije
onda su te zamjenjene za nesto duze kastle crvene sa zutom podlogom
ne sjecam se duzine te sam vozio skroz kratko
ona su na red dosle elan rm pa onda nesto duze elan rm plave
pancerice su bile plave boje mislim alpina ali nisam siguran
kasnije sam uzeo od starog elan rc06 duze od dva metra
(iako je stari bio ogorceno protiv toga ali sam bio uporan)
i crvene san marco pancerice
morao sam prije skretanja da napisem pismenu molbu i posaljem na tri razlicite adrese i jedno 6 sedmice kasnije dobijem odobrenje za skretanje
nekoliko puta sam zavrsio u trnju
ja mislim da se tada radius mjerio u svjetlosnim godinama brzina isto tako
jedno od prvih razocarenja u zivotu (koje je incidentalno vezano za skijanje ali ne vezano za ovu temu)
sam dozivio kad sam saznao da Ingemar Senmark nije Jugoslaven
na rc 06 sam se zadrzao do mog slucajnog odlaska u svijet...
onda dolazi period bez skijanja
onda dolazi povratak na skije rossignol 7s pa moj prvi susret sa radiusom koi se mjeri u metrima rossi cut 10.4 sranje od skije 184 duzine alin sam se naskijao na njima
onda elan m10 184 duzine odlicna skija najbolja klizna povrsina koju sam vidjeo na skiji presao sam preko bezbroj kamenica na njima bez posljedica
onda m12 u principu ista skija kao m10 iste duzine samo sa dva sloja titanijuma i prva verzija fusion vezova marker
htio sam da uzmem 777 ali me bilo stid da me neko vidi na skijama 87mm u struku to sebi nikada necu oprostiti sto sam propustio sedmice u 192 duzini mogao sam da ih uzmem u pola cijene (jedna od najboljih skija koje je elan ikada napravio
pa da malo ubrzam zurim elan slx 176, seth pistol K2 179, elan m999 181, elan m999 192, dynastar lp xxl194....
dosta drugih skija sam oprobao ali to se ne broi