Strana 17 od 30 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 291

Tema: Na čemu skijate?

  1. #161
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    jes vala, ni moja ideja nije na strmim i zaledjenim(brze se trose-tupe kantne) , ali zato na strmim i sa dubokim snegom jeste

    Poz
    kantne su,da se troše...

  2. #162
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    kantne su,da se troše...
    Slazem se , ali mi je budzet limitiran pa razvlacim kupovinu novih dasketina.
    Trenutno nisanim daske koje su super za OFF i dobre za On i za sada mi K2 Aftershock 130/86/114 na vrhu liste zelja.

  3. #163
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Ovde sve sami profesionalci, da ne kazem snobovi, koji nece da skijaju na bilo cemu. Mora da se ima skija za led , za sredjenu stazu, za dubok sneg, za plitak, za ovo, za ono. Meni dovoljne dve tarabe i sneg i srecan sam ko malo dete.
    Legga,

    Mislim da nije bas tako. Dosta ljudi ovde skija dobro i jako dugo i znaju sta im ne odgovara i mogu da osete to, pa znaju i sta traze kod skije da bi dozivljaj bio potpun.

    Mada sam daleko od gornje grupe, skijao prosle godine posle duuuuge pauze, video sam sta mi pravi problem pa sam kupio skije koje bi trebalo da mi pomognu da se tog problema resim. I ja sam bio srecan i dalje cu biti na bilo kojim daskama ali ako vec mogu, hocu tu nedelju ili dve (nadajmo se) da ucinim sebi jos lepsim, to je sve. Mislim da je ovo rezon vecine ljudi.

  4. #164
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku

    I ja sam bio srecan i dalje cu biti na bilo kojim daskama
    E ja potpisujem ovo!

  5. #165
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Meni dovoljne dve tarabe i sneg i srecan sam ko malo dete.
    Zašto li me ova rečenica asocira na pivo u plastičnoj flaši od 2 litra i na litar Banatskog i litar kisele?

  6. #166
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    kad dodje dotle da se pije pivo iz plasticne flase od dva litra
    definitivno je vrijeme da se prestane piti

  7. #167
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Aj da ne otvaram novu teme jer bi bila slicna a cini mise da je dobar nastavak na zapocetu.
    Na cemu ste poceli da skijate i usavrsavate tehniku i da li ste bili manje srecni zbog opreme nego sad?
    Ja nazalost nemam slike skija na kojima sam proskijao, al se vrlo dobro secam, iako je to bilo 82.ili 83. godine.da su bili plastikenci bez kantni a umesto pancerica sam imao gojzerice.
    A ova poredjenja sa radoscu na skijanju i ispijanja piva iz plasticne flase su krajnje ruzna i neumesna. Iz prethodnog komentara `uvazenog` clana foruma moze se zakljuciti da svi koji nemaju `adekvatnu` opremu ne bi ni trebali da skijaju.

  8. #168
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Iz prethodnog komentara `uvazenog` clana foruma moze se zakljuciti da svi koji nemaju `adekvatnu` opremu ne bi ni trebali da skijaju.
    Taman posla... ni na kraj pameti mi to nije bilo... Svako ko voli da skija a ovde je velika većina takvih (tu ne ubrajam "trgovce" ), može da skija na čemu mu je volja i na čemu god uživa, makar to i bukvalno bile tarabe. Može se ovde time hvaliti, kačiti slike, zezati se na svoj i tuđ račun ali mora paziti na rečnik...
    Svoju asocijaciju ne bih ni napisao (jer koga briga za moje asocijacije, je l'?) da nije bilo ove rečenice:

    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Ovde sve sami profesionalci, da ne kazem snobovi, koji nece da skijaju na bilo cemu.
    Iz tvog poslednjeg posta bi se moglo zaključiti da svako ko nema adekvatno znanje skijanja (složićeš se da i na tarabama i na "tarabama" moraš biti napredni skijaš), ne treba ni da razmišlja o skijanju...

    Ako želiš, a nadam se da želiš, da jednog dana i ti postaneš uvaženi član ovog foruma... budi fini... to bar nije teško.

  9. #169
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Na cemu ste poceli da skijate i usavrsavate tehniku i da li ste bili manje srecni zbog opreme nego sad?
    Da, ali to tad nisam znao.

    Nekada davno sam imao skije koje su daleko prevazilazile moj nivo (Elan RC Comprex SL), ali to isprva nisam znao (a i bio sam ponosan kad ih pronesem kraj drugih skijaša). Kada sam stao na Elan Prominence (one plave od kojih je kasnije nastala Prominence serija) shvatio sam koliko se u stvari patim na Race skijama, jer sam na Prominence bio srećan na kvadrat. Do Prominence-a sam bio presrećan na RC Comprex SL.

    Zaključak: ne valja imati ni suviše jaku (namjerno ne koristim riječ "dobru"), a ni suviše slabu opremu. Samo je odgovarajuća oprema dobra. Ne samo u skijanju. U svemu.

    A kako se dolazi do najbolje tj. odgovarajuće opreme? Jedan jedini način: probavanjem. To probavanje i traženje za mene idealnih skija je vrsta sporta i u tome uživam. Da li sam zbog toga snob? Možda. I nije me briga zbog toga.

    Trenutno idealna skija za mene je Scott Punisher dužine 191 cm (stara verzija). I nije neka snobovska marka. Neki bi se i stidili da kažu da imaju Scott skije.

    Nek' me neko ubijedi da mu je svejedno da li se vozi u Austriju u Zastavi 101 ili u CitroJenu C5. Pustite onu "boj ne bije svijetlo oružje...". Eno Amera. Oni boj ne biju srcem u junaka, a potraše planetu.

  10. #170
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Slažem se da je oprema bitan faktor u uživanju. Problem je kad znaš da ti ne odgovara ali ti bolje/odgovarajuće nine dostupno (nebitno da li je to materijalni ili neki drugi raazlog). Kad živiš u blaženom neznanju onda je sama činjenica da si na daskama na snegu dovoljna za osećaj uživanja. Znam iz ličnog primera. Kad ssam bio mlađan momak ja imao sam svoje skije koje sam birao sam/uz pomoć oca i išao na skijanje svakog vikenda tokom cele zime (nisam tad živeo u Beogradu).
    Posle su se desile mnoge stvari i ja sam imao veliku pauzu. Nemam ni svoje skije ali je osećaj izlaska na sneg posle 20ak godina neverovatan. Ja sam se osećao u tom trenutku kao najsrećniji na svetu. A pod nogama sam imoa neke pozajmljene 10ak godia stare krš skije. Glupo je ali je tako. Banalna stvar poput spuštanja niz neku padinu učinila me neverovstno srećnim u tom trenutku a ništa srećnini ne bih bio da sam vozio neki novi fischer head ili atomic.
    Naravno, kad isprobaš drugu skiju koja ti olakšava ili omogućava neke stvari, otvore ti se oči, proširiš iskustvo spuštanja ali osnovna emocija ostaje ista.
    Skijanje jeste skup sport i mnogi koji bi voleli nisu u stanju da ga sebi priušte. Sreća je da se bar deo opreme može iznajmiti, smeštaj nekako naći jeftinije ali se skipass ne može izbeći. Na žalost, cifra koja je u nekim zemljama mali iznos kod nas se za tročlanu porodicu pretvara u prosečnu mesečnu platu. Ali ne želim da prelazim u neke druge teme.
    Ono što je važno: ko ima mogućnost ili sreću da ide na skijanje treba da uživa u tome bilo da vozi par skija od 800 ili 80eur.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •