Strana 5 od 30 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 291

Tema: Na čemu skijate?

  1. #41
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Miroslav1 Pogledati poruku
    Skiman , Kako si zadovoljan od Solomon Falcon 110 Flex, zasto imam istu pancericu a proslu sezonu sam je kupio u mart mesec na popuste i probo sam je samo dva dana na stazama koji su bili so sneg mozes da zamislis kakav u sredinu marta (pola vode pola sneg i mek istotako), ali za te dva dana sta sam ih probo stvarno sam prezadovoljan ,pancerice su extraaa spored mene,, ali reci mi tvoje iskustvo i sta da ocekujem ovu sezonu na normalni super tvrd sneg.:ok

    Moje su 120 flex......dovoljno tvrda, noge ne boli (osim na početku sezone), a kad je stegneš, noga baš stoji u njima....ali ih otkopčavam na sedežnici....

  2. #42
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Moje su 120 flex......dovoljno tvrda, noge ne boli (osim na početku sezone), a kad je stegneš, noga baš stoji u njima....ali ih otkopčavam na sedežnici....
    To otkopcavanje mi je sje*alo rukavice

  3. #43
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Sve je to skroz super, samo imam jedno pitanje možda malo off topic ali vrlo važno. U čemu skijate? Za dobar skijaški dan osim dobrih skija i veštine potrebna je i dobra oprema, jer bez nje ma koliko strast za skijanjem buktala u nama na -15 se brzo ugasi.

    Neke board/ski carape, imam raznorazne kombinacije, ali uglvnom je mesavina akrilik,vuna,spandex i sl. Imam i dva para smartwool ali su krute.

    Dugacke gace od aktivnog vesa, ali imam i jedne fleece, to je maltene kao trenerka ispod pantalona jer je deblje.

    Obicne pamucne.. ahem, gace.

    Aktivni ves uz telo, opet raznorazne pod varijante ali sve je u sustini poliester.

    Fleece preko toga, 100tka uglavnom, najtanji,

    Insulator jakna, primaloft,

    preko svega goretex tanka jakna, i goretex tanke pantalone.

    goretex gauntlet rukavice (preko rukava) i u njima pod rukavica.

    Oko vrata grejac.



    Ovo je najhladnija varijanta, poenta kod ovakvog oblacenja je sto mozes da skidas slojeve. Recimo prvo fleece, ako je hladno. Ako nije tako hladno onda tu podjaknu, bez unutrasnje rukavice i sl.

    Za ovu godinu sam uzeo neki windstopper fleece i zivo me zanima kako ce da se pokaze.
    Cao Goksi!

  4. #44
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Moje su 120 flex......dovoljno tvrda, noge ne boli (osim na početku sezone), a kad je stegneš, noga baš stoji u njima....ali ih otkopčavam na sedežnici....
    Otkopčavanje na žici? A ne, onda nije to to, ja sam u mojima ceo dan. Ponekad zategnem, ponekad malo popustim kopče sredinom dana, ali ja mislim da su dobre cipele one koje ti legnu da možeš u njima da budeš ceo dan, skijaš bez prestanka, odeš kući pa posle na basket ili u šetnju. Možda ja to amaterski, ali mislim da cipele moraju biti savršeno udobne, ali i dovoljno tvrde!!!

    BTW

    Hvala svima što pišu koju reč o odeći i opremi. Moram da zamenim ove god celokupnu odecu ova moja je ok ali za Kop, nije za baš hladno.

    Od aktivnog donjeg veša nemam ništa, ali imam dobar adidas dryfit komplet (od gaća i brusa do helanki i majice bez rukava), posle druge pantalone i duks, windstoper, pa tek onda skijaške pantalone i jakna. Imam krš pantalone i jaknu (lepa je ali totalni krš), ali imam dobre, kvalitetne donje slojeve, pa nekako izdržim, ali moraću da kupim jedne goretex rukavice na Expozimu. Prošle godine uhvatio me vlažan sneg u Isoli i posle jednog spuštanja sam bila skroz mokra i odustala sam.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  5. #45
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    nemoj zaboraviti skinuti vezove sa head skija
    necu, necu, ali imam jos jedne nove tyrolia ff17 u steku(one Banetove iz oglasa). Ono je vez.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #46
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Otkopčavanje na žici? A ne, onda nije to to, ja sam u mojima ceo dan. Ponekad zategnem, ponekad malo popustim kopče sredinom dana, ali ja mislim da su dobre cipele one koje ti legnu da možeš u njima da budeš ceo dan, skijaš bez prestanka, odeš kući pa posle na basket ili u šetnju. Možda ja to amaterski, ali mislim da cipele moraju biti savršeno udobne, ali i dovoljno tvrde!!!

    BTW

    Hvala svima što pišu koju reč o odeći i opremi. Moram da zamenim ove god celokupnu odecu ova moja je ok ali za Kop, nije za baš hladno.

    Od aktivnog donjeg veša nemam ništa, ali imam dobar adidas dryfit komplet (od gaća i brusa do helanki i majice bez rukava), posle druge pantalone i duks, windstoper, pa tek onda skijaške pantalone i jakna. Imam krš pantalone i jaknu (lepa je ali totalni krš), ali imam dobre, kvalitetne donje slojeve, pa nekako izdržim, ali moraću da kupim jedne goretex rukavice na Expozimu. Prošle godine uhvatio me vlažan sneg u Isoli i posle jednog spuštanja sam bila skroz mokra i odustala sam.
    Hebi ga.....race modeli su race modeli - pa makar se češče menjaju rukavice .....svakome svoje (mislim oko toga šta je za koga dobra cipela).....

  7. #47
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    "Aktivne" gace su jedna od mojih boljih skijaskih investicija...

  8. #48
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    "Aktivne" gace su jedna od mojih boljih skijaskih investicija...
    Ne moraš više ići u toalet?

  9. #49
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Da, da, marke "Pampers"...

  10. #50
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    "Aktivne" gace su jedna od mojih boljih skijaskih investicija...
    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne moraš više ići u toalet?
    Doobra .

    Posebno glasam "za da" za vunu u čarapama, Ogi gaće sa podrškom , fleksibilnu masku za lice i ventilacione "otvore" na ski jakni i hlačama.
    Vrlo iskoristljivi i reprezentativni dresovi sa "dr. mr. dri-fit" materijalima, kad već nemam mogućnost da ih nosim na za njih predviđenim mjestima .

    Manje ozbiljan skijaš, Head Peak 71 + Nordica Sportmachine 8.
    Izmenio/la gevara; 02.12.2011 u 18:13.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •