Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Sljeme-Zagreb

  1. #1
    Old Member pedja5 avatar
    Datum registracije
    30.03.2004
    Lokacija
    Nis
    Godina
    51
    Poruke
    72

    Exclamation Sljeme-Zagreb

    Danas je trka svetskog kupa u zenskom slalomu na Sljemenu 20-ak km od Zagreba. Odrzava se drugi put za redom. To je trka sa najvecim nagradnim fondom za ovu godinu (165000 evra). Pobednik dobija 60000!!! Nista ne bi bilo cudno da najvisi vrh nije na svega 1000m nadmorske visine, sto je verovatno i maximalna nadmorska visina za skijanje u Hrvatskoj. Za nase uslove je ovo sto oni imaju na 1000m neverovatno. Na adresi http://www.sljeme-skijanje.com mozete videti staze, video zapise, smestaj i sve ostalo. Ukupno 4,5 km staza koje se spustaju do 700m (!!!) nadmorske visine i tri zice. Da ne pricamo o vodenim topovima, ratracima i masinama za razguravanje snega. Ulozeno je zaista mnogo para i sve je besprekorno organizovano.
    Prva trka danas u 15:15, a druga u 18:15. Prenos ide na 11 televizija ukljucujuci i Eurosport. Mark Girardeli rece juce na trgu Bana Jelacica (za vreme izvlacenja startnih brojeva) pred vise desetina hiljada ljudi da slicnu organizaciju jedne trke nije nigde video. Za sezonu 2007/2008. imace Hrvati i organizaciju muske slalomske trke. Treba reci da iza svega stoji narvno i drzava, vlada, sponzori...
    Gde smo mi? Koliki je potencijal Babinog zuba u odnosu na Sljeme? Gde mi uopste zivimo? I na sta mislimo kad kazemo skijanje?
    Skijanje je zarazno!

  2. #2
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    03.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pedja5
    Gde smo mi? Koliki je potencijal Babinog zuba u odnosu na Sljeme? Gde mi uopste zivimo? I na sta mislimo kad kazemo skijanje?
    Nazalost, pokusaji pojedinaca sa ovog foruma, koji realno gledaju na stvar i tvrde da kod nas niko ne ulaze prvenstveno u skijasku infrastrukturu i povoljsanje uslova za rekreativno skijanje (a iz ljubavi koju donosi rekreativno skijanje radja se i takmicarsko), obicno bivaju docekani s podsmjehom i omalovazavanjem. Dok su ti koji se ismijavaju i bivaju zadovoljni sa svim sto je ponudjeno u vecini bice nam ovako kako jeste....

    Na tom istom Sljemenu koje i nije bogzna kakvo skijaliste po duzini staza (ali mu je prednost jer je par km od Zagreba) ski pass je 70kn ako se ne varam sto je izmedju 8 i 9 Eura. Zapitajte se da je to nase skijaliste da li bi bilo tako jeftino....

    Jeste da je komentar malo offtopic i ne bavi se Svjetskim kupom, ali me na ovakav put navela stalna rasprava da li vrijede nasa skijalista. Ja sam dio onih koji kaz ne vrijede. Ne vrijede sve dok staze ne bude savrseno preparirane (koristeci i vjestacki snijeh da se napravi kvalitetna podloga), dok se ne obnove zice, promijene ljudi i dovedu neki koji ce biti ljubazni i slicno....
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  3. #3
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Volim Hrvatsku samo zbog skijanja
    Svaka im cast
    Jeste li gledali voznju Janice bez stapa?

  4. #4
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od daki
    Jeste li gledali voznju Janice bez stapa?
    Bolest, ja nisam odmah ni skontaoda je bez jednog stapa i cini mi se i rukavice. Svaka joj cast! Ko bata bane je i on pegla bez stapova
    Izmenio/la Misko; 08.01.2006 u 21:16.
    Space Shuttle Ski

  5. #5
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Evo da se malo nadovežem na ovu temu pošto živim pokraj Sljemena, koje se nalazi 11 km od Zagreba, koje je do prošle godine bilo katastrofalno, ali nakon uloženih 15 miliona € za proslogodišnji nastup svjetskog kupa za zene, danas je ono puno bolje, ali svejedno slabo održavano i organizacija je užasna.
    Inace u Hrvatskoj najviše skijalište se nalazi na 1700m na Bjelolasici.
    A sad dali je 9€ za ski pass malo ili puno s obzirom na samo 4 km staza, mislim da je, i s obzirom na organizaciju!
    Nije da se hvalim, ali....

  6. #6
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ma nek nam samo naprave neko skijaliste blizu BG, pa cemo onda i njega da pljujemo

  7. #7
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Bolest, ja nisam odmah ni skontaoda je bez jednog stapa i cini mi se i rukavice. Svaka joj cast! Ko bata bane je i on pegla bez stapova

    Kako nisi shvatio ako si gledao preko HRT-a voditelj se drao da je Janica ostala bez stapova i kako je to umece voziti i o tome narednih 5 dana su o tome pricali

  8. #8
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KOP_MANIA
    Kako nisi shvatio ako si gledao preko HRT-a voditelj se drao da je Janica ostala bez stapova i kako je to umece voziti i o tome narednih 5 dana su o tome pricali
    Gledao sam na eurosportu, nisam odmah primetio jer je skijala kao da ima oba stapa, kad posle par zavoja vidim ja nesto fali.
    Space Shuttle Ski

  9. #9
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Bolest, ja nisam odmah ni skontaoda je bez jednog stapa i cini mi se i rukavice. Svaka joj cast! Ko bata bane je i on pegla bez stapova
    Stvarno i ja bez stapova do prosle zime

  10. #10
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Kneissl Rail Titanium
    Godina
    41
    Poruke
    260

    Podrazumevano

    Ima li mogucnosti za neki vikend na Sljemenu?
    Covjek bi pomislio da mi u Bosni nemamo sta jesti. Mi vamo zivimo bolje neg i jedan Amerikanac osim mozda Bil Gates.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •