Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Kanin

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    To je osiguranje koje pokriva štetu trećem licu. Kao obavezno osiguranje za automobil. Ja sam kupio pre mesec dana za nas troje za 6 dana skijanja u Alta Badiji, sa tim rizikom i platio 54eur. Tu je bilo uključeno i to obavezno ali i osiguranje koje pokriva tvoje povrede, evakuaciju sa planine, helikopter i svašta još nešto. Ja sam išao preko 24hassistence.com.


  2. #12
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    U Banjaluci samo jedna kuća nudi takvu vrstu osiguranja (od onih koji su odgovorili na upit samo Wiener je pozitivno odgovorio, neki čak nisu ni odgovorili na mail). Osiguranje je uplaćeno u prethono spomenutoj osiguravajućoj kući, a vidim da je cijena uglavnom ista u HR, SRB i BiH (oko 3 eura/danu/osobi) koliko je i na samim Italijanskim skijalištima kad se kupuje uz ski pas (s obzirom da ski pas kupujem u Sloveniji nisam imao mogućnost kupovine na skijalištu). Sutra 09.02. kreće skijanje redom Kranjska Gora - Kanin-Sella Nevea - Vogel pa ću po povratku nešto i napisati o skijalištima.

  3. #13
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Kako stvari stoje ... Kanin je prso; dozvola za kabinsku žičaru zbog dotrajaosti i sigurnosti je ukinuta. Onda su tu još lokalne mahinacije (ko je kriv, gde su pare, provizije itd itd) ... summa summarum ... Slovenija je ostala (verovatno trajno) bez jedinog "high altitude" skijališta. :(

  4. #14
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Svindal Pogledati poruku
    Pozdrav, u planu mi je sledeći vikend (11.-12.02.2023.) skijanje na Kaninu (SLO) koji je povezan sa Sella Nevea (ITA). Naravno plan je skijati i u SLO i u ITA. Na sajtu kanin.si sam našao sledeće obavještenje:

    NOTIFICATION: Skiers, who will be skiing on the Italian side, must have insurance in case of damage to a third person, arrange the insurance with the chosen insurance company.
    (R.C. - RESPONSIBILITA CIVILE)

    Da li neko ima iskustva šta ovo konkretno znači, da li je to klasično osiguranje koje mogu kupiti u nekoj od osiguravajućih kuća u svojoj zemlji ili je to nešto drugo i kako funkcioniše.
    Posto si iz BL, javi se u Wiener osiguranje, uzmes putno osiguranje koja pokriva skijanje i osiguranje treceg lica. To znaci da tvoje osiguranje pokriva njegove troskove, kao kod auto osiguranja
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Posto si iz BL, javi se u Wiener osiguranje, uzmes putno osiguranje koja pokriva skijanje i osiguranje treceg lica. To znaci da tvoje osiguranje pokriva njegove troskove, kao kod auto osiguranja
    Ne mora ni ići do njih, jer se polisa osiguranja može odraditi i online uz plaćanje karticom. Na polisi osiguranja postoji stavka "Osiguranje od odgovornosti/Liablility insurance", ali nisam siguran da li su talijani definisali neki minimum i da li ovo osiguranje dobacuje do tog minimuma. Na nekim sajtovima vidjeh da neka talijanska osiguranja pokrivaju "Liablility insurance" u iznosu između par stotina hiljada do 3 miliona evra.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •