Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Rezultati 71 do 80 od 80

Tema: start-point za dolomite superski

  1. #71
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Meni je Alta Badia za ovu sezonu nekako na prvom mestu, manje - vise sve mi odgovara sem sto imam neki utisak na osnovu onoga sto citam da tamo sem skijanja nema apsolutno vise nicega. Cini mi se da je Val Gardena drugacija, da je dosta bolji izbog ukupno gledano ali mi je Alta Badia na prvom mestu zbog nesto lakse konfiguracije staza. Mogli bi oni koji su bili da malo prokomentarisu i eventualno udele neki savet.

  2. #72
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Po mom iskustvu najživlje mesto u Sella krugu je Volkenštajn (Selva Gardena), možda i najbolji položaj - ali zato ima cenu .

    Ne znam šta ti treba van skijanja, napiši pa možda možemo da ti kažemo nešto više. Svako mesto ima nekoliko restorana, neka i barove a neka i veće zabave . Npr. u Corvari imaš par dobrih restorana, ima jedan bar/restoran gde izlaze mladi i gde ima zabave. Postoji i jedan restoran koji leti radi kao restoran (ima i Michelinovu zvezdicu - bio leti i hrana je zaista sjajna) a zimi kao bar/klub, apre-ski je tamo lud a četvrtkom imaš i igračice na šipkama

    Tako da, napiši šta te interesuje pa će biti i odgovora...
    Izmenio/la wlad; 21.11.2013 u 23:54.

  3. #73
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Napisite nesto o St. Christini u Val gardeni. Kakva je situacija? Za setnju navecer, restorani, shoping (ipak smo u Italiji), wellnes, van skijaske aktivnosti (klizanje, kuglanje), pabovi?
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #74
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Napisite nesto o St. Christini u Val gardeni. Kakva je situacija? Za setnju navecer, restorani, shoping (ipak smo u Italiji), wellnes, van skijaske aktivnosti (klizanje, kuglanje), pabovi?
    Ja samo skijam od 8.30-16.00, neka šetnja i spavanac u 21.00...jebi ga...obični fizikalac.....i tako 6 dana zaredom....

  5. #75
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja spavanjac bacim kad se vratim iz wellnes posle staze. pa oko 21 u grad, setnja, trgovine , vecera pa pabovi. Ili ciljano direkt na veceru pa ako ima klizanje itd. To su mi cari planine
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #76
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Grazer: samo sam prolazio kroz Christinu pa ne znam za ponudu, ali ima isto dobar položaj (dosta bolji od Ortisei-a) i dobre staze. Uvek možeš posle skijanja ići ski busom ili autom do Ortiseia ili Volkenštajna (koji je najživlji u VG dolini) ako ti nešto nedostaje..

  7. #77
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    posto sam autom a sve je jako blizo, tako sam nesto i planirao
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #78
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    posto sam autom a sve je jako blizo, tako sam nesto i planirao
    To "jako blizo(u)" je vrllllo, vrllllo odokativno, ...
    ali shvatices kada krenes od - do ,
    recimo u Januaru kad nesto "malo" padne.

    Inace, slazem se sa Wlad-om da je Selva naj za zezanje, St. Cristina je
    uzbrdo nizbrdo (za setnju) kao i Ortisei manje vise,
    inace isto "fizikalisem" k'o skiman, (kuca/pos'o-pos'o/kuca)
    ali kad se vratim sa staze klopa pa odmaranje do 18-19h i onda
    obavezna setnja, do recimo 21/22h pa pravac "kuci".

    A, jel ima ko od Vas: Grazer, Gazza, Gio, dece (sitnije) ?

  9. #79
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja jedno, u januaru će 8 godina (ako je to sitno). Da li treba nešto da znam u vezi boravka ili onako pitaš?

    I ja sam "smiren" na skijanju. Ustajanje na vreme da se natenane doručkuje i stigne na prvu žicu je rutina koju sam uspeo da ubacim u plan (moja supruga na odmoru voli opušteniju satnicu - a i ja ali na letovanju). Jedino što su navikli da se iz hotela šeta 5 min do staza a u Dolomitima će verovatno morati da se vozi ali nije mi to problem. To je svega 6 puta tokom odmora (nema se za duži boravak u IT ili AT). Ostala "akcija" nam je šetnja pred večeru i posle nje i mi smo do 22h već u horizontali.

  10. #80
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Po mom iskustvu najživlje mesto u Sella krugu je Volkenštajn (Selva Gardena), možda i najbolji položaj - ali zato ima cenu .

    Ne znam šta ti treba van skijanja, napiši pa možda možemo da ti kažemo nešto više. Svako mesto ima nekoliko restorana, neka i barove a neka i veće zabave . Npr. u Corvari imaš par dobrih restorana, ima jedan bar/restoran gde izlaze mladi i gde ima zabave. Postoji i jedan restoran koji leti radi kao restoran (ima i Michelinovu zvezdicu - bio leti i hrana je zaista sjajna) a zimi kao bar/klub, apre-ski je tamo lud a četvrtkom imaš i igračice na šipkama

    Tako da, napiši šta te interesuje pa će biti i odgovora...
    I meni je na prvom mestu skijanje. Ali volim uvece da prosetam, da popijem nesto, jednom u toku boravka i da odem u neki restoran, nikakav lumperaj... I ja sam nekako shvatio da je Val Gardena "najzivlja" ali sam zbog skijanja ipak cvrsto odlucio da ako uopste budem isao u Dolomite to bude Alta Badia. Ono sto sam spreman da platim moze da se eventualno izbunari u San Cassianu i to mi je i nekako kad se sve sabere najprihvatljivije mesto, ili da se bez vecih problema nadje negde na potezu Badia - La Val (Wengen). Ovo drugo mi je nesto nisko za period u kome bih isao (15.-22.3.) pa vi sto ste bili vec tamo znate kakva je generalno situacija sa snegom na tim visinama u to vreme. Znam da se necu dole spustati na skijama ali lepo je da bude bar belo oko tebe u mestu gde si smesten. I nesto sto mi je u Austriji veliki plus a sto ovde nisam primetio da ima su terme. Lepo je otici uvece na par sati ali koliko sam video tako necega nema.

    Znaci Corvara je ok sto se tog dela Dolomita tice posle skijanja? Sad gledam, iz Vengena oko 15 km, iz Badie duplo manje. To mi je sasvim prihvatljivo. A kolike su cene parkinga kod polaznih stanica zicara? I odakle je dobro obuti skije u to doba godine a da ne bude maltretiranje vratiti se na skijama? Ove godine u Sladmingu nisam isao na skijama ispod 1100 m, u gondolu pa nizbrdo. Posle prvog puta nije mi vise padalo na pamet.

    @designbvr
    Nemam jos uvek dece.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •