Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 80

Tema: start-point za dolomite superski

  1. #21
    Junior Member srdjanv avatar
    Datum registracije
    15.03.2004
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    :::dali da krenem skijati iz arabe pa da pokušam, ako nije suviše ambiciozno ,preko belvederea otići na marmoladu i natrag ?
    12.12. ovog meseca posao iz Arabe u 8.45 gondolom, spustio Porta Vescovo jedan put (to je staza ispod te gondole, nekoliko divnih crno-crvenih mogucnosti, treba ih probati sve), pa ponovo gore, ka Marmoladi, dva puta skijanje niz Marmoladu po pravom i predivnom snegu, i nazad u Arabu i sve to do 13.30h. Samo sto se preko Belvederea ne ide na Marmoladu, to je potpuno druga strana skijalista isto jako lepa i treba je videti obavezno (moze u sklopu Sella Ronde). Vec je neko rekao a ja se pridruzujem, Val Gardena obavezno, na mene je ostavila najjaci utisak. Inace bio smesten u Arabi, ski opening 8-12.12.2010

  2. #22
    Junior Member srdjanv avatar
    Datum registracije
    15.03.2004
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    ::: za izlet u Val Gardenu ne trebaju ti kola... Ideš iz La Ville za Corvaru-Colfosco-Passo Gardena-Val Gardena-Campinoi-spustiš se po WC stazi za spust (dve varianti crna i crvena) Sasslong-u dolini ideš na vlakič-kad izađeš, ideš na gondolu i popneš se sa sedežnicama na Secedu
    Skiman je u pravu 100%. Mi smo sve ovo odradili skijama iz Arabe uz celu Sella Rondu i brzinski rucak kada se popnes gondolom posle voza sa kraja WC staze na kojoj je prekjuce vozen spust.

  3. #23
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od srdjanv Pogledati poruku
    12.12. ovog meseca posao iz Arabe u 8.45 gondolom, spustio Porta Vescovo jedan put (to je staza ispod te gondole, nekoliko divnih crno-crvenih mogucnosti, treba ih probati sve), pa ponovo gore, ka Marmoladi, dva puta skijanje niz Marmoladu po pravom i predivnom snegu, i nazad u Arabu i sve to do 13.30h. Samo sto se preko Belvederea ne ide na Marmoladu, to je potpuno druga strana skijalista isto jako lepa i treba je videti obavezno (moze u sklopu Sella Ronde). Vec je neko rekao a ja se pridruzujem, Val Gardena obavezno, na mene je ostavila najjaci utisak. Inace bio smesten u Arabi, ski opening 8-12.12.2010


    E, to sam propustio ( u Jan.),

    ALI ???

    SITNO, SITNO
    Naj je važniji osećaj za feeling

  4. #24
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    sad kad sam ugrubo isplanirao skijanje , koristila bi mi informacija o cijeni klope na stazama.
    u austriji sam ručao za neke pristojne pare. čorba,kobasica,pomfrit ,pivo, je bilo oko 15e
    čuo sam iz neprovjerenih izvora da se u italiji možeš opeći jer ima restorana koji su strašno skupi i koji drže po stazama svoje "punktove" sa jeftinijom ali i dalje preskuopm hranom. nisam sklon tome da to povjerujem, pretpostavljam da je isto ili malčice skuplje nego u austriji, ali hajde da provjerim iz prve ruke.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verovatno misliš na "tourist traps" , šalim se, ali siguran sam da ih ima i skupih i jeftinijih, moraš da proveriš cene pre nego što poručiš kao i svuda. Koliko se ja sećam cene u IT/AT su slične, s' tim da u proseku u IT dobiješ bolju hranu u restoranima. Pretpostavljam da cene zavise i od konkretnog centra (pored konkretnog restorana). Po mom skromnom iskustvu, cene u restoranima uopšte nisu u direktnoj vezi sa kvalitetom hrane (generalno, ne u IT), tj. ne važi ona: koliko para toliko muzike - uopšte. U Val Gardeni nisam viđao "ekspres" restorane kao u AT (koji su često u zgradama izlazne stanice gondole i sl.).

    I da, u IT nećeš imati problema da pronađeš dobar restoran, ima ih more na stazama (pogledaj ski mapu, na svakoj stazi ih ima po 5 ).

  6. #26
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Zar je bitno sta kosta ,

    salim se, neces platiti vise, a sigurno ce biti
    ukusnije, evo preporucujem La baitu (Corvara),
    da ga j...em ako se secam koliko tacno sta kosta,
    al' je 'rana bila super, nema sta nema, i uopste
    nije bilo nesto bezobrazno skupo (to bi zapamtio).
    Priložene slike Priložene slike
    Naj je važniji osećaj za feeling

  7. #27
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od designbvr Pogledati poruku
    Zar je bitno sta kosta ,

    salim se, neces platiti vise, a sigurno ce biti
    ukusnije, evo preporucujem La baitu (Corvara),
    da ga j...em ako se secam koliko tacno sta kosta,
    al' je 'rana bila super, nema sta nema, i uopste
    nije bilo nesto bezobrazno skupo (to bi zapamtio).
    Jel to ona baita između sedežnica Pralongia I i Pralongia II (tamo gde onaj frajer izpred na platou na brzaka sređuje skije-ti lepo jedeš, u međuvremenu ti frajer namaže i naoštri skije)....Ako je tako, onda se još bolje jede malo više (ubi me ako znam za koliko)...e ovde Utia Punta Trieste: rebarca i svinjska haksna su im strava.....
    Priložene slike Priložene slike

  8. #28
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    J'es bas ta La Baita, gde batica o'chas naostri
    i naviksa daschice, a u ovoj Punta Trieste nisam
    bio al' ce bidne popravni
    Naj je važniji osećaj za feeling

  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    bio sam jucer u Baiti i klopa je ok.
    za sad je sve po planu. jucer sam po divnom suncanom danu kao sto je bio i danas , obisao alta badiu. danas sam krosao kronplatz.
    kao sto mi je skiman preporucio, krenuo sam iz st.vigilio i stigao sam obici skoro sve crvene i plave staze. nisam isao samo na one sto naginju ka brunicu.
    sutra valjda cortina,pa arraba,pa val gardena pa serra ronda ako vreme i koljena posluze. cjene kao sto sam ocekivao, ko u bg osim sto im je pivo 3.8e, klopa za dvoje sa picem i strudlama 25-30e. a da, svi znaju jaaaako malo engleskog a cini mi se da nitko ni talijanski ne prica. samo njemacki.
    nigdje nemaju internet zbog nekog antiteroristickog zakona. ako koristis neciji, taj ti uzima broj iz pasosa. uzas

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Domoroci pričaju (95%) Ladinski, koji se priča (jedino) na Dolomitima, skoro svi znaju Nemački (pošto je južni Tirol) i naravno svi znaju Italijanski . Interneta ima, smo zavisi gde i kako , negde moraš da se registruješ, a negde bez šifre i reg. ideš na isti (npr. imaš u restoranu na vrhu Gran Rise takav access), u našem smeštaju bez reg. samo ti daju pass za pristup. Ali zavisi od "provajdera" .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •