Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 80

Tema: start-point za dolomite superski

  1. #11
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Badia i Arabba su "susedna" skijališta, ne isplati se ići autom ako nisi negde predaleko, a preko Arabbe ideš do Marmolade. Naravno ako baš želiš ići direktno do Marmolade možeš i autom...

  2. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Badia i Arabba su "susedna" skijališta, ne isplati se ići autom ako nisi negde predaleko, a preko Arabbe ideš do Marmolade. Naravno ako baš želiš ići direktno do Marmolade možeš i autom...
    vidio sam da je to sve jako blizu i da iz corvare imaš do arabbe 1 ili 2 žice ali gdje je tu kraj? ja ću biti smješten u la villi koja je povezana sa corvarom.
    ako hoću da stignem do marmolade i natrag nema šanse da mogu krenuti iz la ville! znači da svakako moram sjedati u auto i ići do corvare ili arabbe.
    ako ne želim da satarem i sebe i ženu i "forsiram " odmor, pretpostavljam da mi je naj bolje u auto, pa do arrabe nekih 25km i opušteno preko belvederea na marmoladu?

  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    vidio sam da je to sve jako blizu i da iz corvare imaš do arabbe 1 ili 2 žice ali gdje je tu kraj? ja ću biti smješten u la villi koja je povezana sa corvarom.
    ako hoću da stignem do marmolade i natrag nema šanse da mogu krenuti iz la ville! znači da svakako moram sjedati u auto i ići do corvare ili arabbe.
    ako ne želim da satarem i sebe i ženu i "forsiram " odmor, pretpostavljam da mi je naj bolje u auto, pa do arrabe nekih 25km i opušteno preko belvederea na marmoladu?
    To nije istina, da ne možeš da stigneš do Marmolade i natrag u jednom danu iz La Ville..Ja sam to radio i kada sam bio u Pedracesu, Colfoscu i San Cassianu....al dobro, da poštediš ženu onda možeš ići preko Passo Campolongo do Arabbe.....Na Marmoladu možeš stiči i direktno kad se spustiš u dolinu (na drugoj strani od Porta Vescova-imaš neku jako hladnu sedežnicu-sad ne znam dali su več stavili neku novu napravu, jer ne idem više tamo, jer nije ova Marmolada ništa naročito za moj ukus, a ide ti jedan čitav dan), tako da izbegneš Malga Capielu u kojoj je uvjek gužva za gondolu...

  4. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    nove izmjene plana koji će važiti samo u uslovima idealnog vremena a redosljed je najviše po zahtjevnosti skijališta

    dan prvi. alta badia.tu smo i smješteni a i blage su staze za zagrijavanje.
    skijanje po nahođenju. priča se da je neki vrh laganzoi ok
    ima li nešto za nepropustiti?
    neki predlog za podnevnu klopu?
    dan drugi. Kronplatz. parkirati se u s.vigilio di marebbe i krenuti ka vrhu.
    skijati po nahođenju.

    dan treći.Arabba/Marmolada otići autom do arabbe i preko belvederea skijati do Marmolade. uživati u gužvi u malgo ciapela. pa šta, dvoje su se tako upoznali!
    ima li nešto za ne propustiti?

    dan četrvrti.val di gardena.otići autom.odakle početi? ima nekoliko naselja! kako vam se čini ovaj isječak iz jednog članka;
    zatim, crveni spust ispod gondole Dantercëpies (solidan restoran na vrhu) te osunčane, široke staze na predjelu Seceda idealne za jutarnje spustove. Seceda, ili Sunny side of Val Gardena kako se reklamira, mami skijaše na lješkarenje na nekoj od brojnih terasa. Za kraj dana rezervirana je 10,5 kilometarska staza La Longia od vrha Secede do Ortiseia.

    dan peti. cortina d"ampezzo.autom.skijati po nahođenju.dali ići na istočno(monte ciasa dio) ili zapadno gdje staze nisu tako "crne".
    također, šta je za ne propustiti i gdje klopati?

    dan šesti. val di fassa, sella ronda ili već nešto treće

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    dan četrvrti.val di gardena

    po kartama mislim da je naj bolje i naj bliže da idem u Selvu

  6. #16
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Laguzoi možeš mirno da izpustiš, jer je slabo povezan sa Alta Badiom odnosno sa Armentarolom...trebaš se najprije autobusom ili nekim malim busom popeti na Passo Falzarego, a tek onda se spustiti u blizinu Armentarole, tamo sačekati konje, da te odvuku jedan dio, da bi se mogao vratiti u San Cassiano, a onda preko brda u La Villu....U Alta Badii preporučujem Utiu Trieste, imaju najbolje rebarce i svinjski but (haksnu).....Sve ostalo otprilike je dobro isplanirano... Jedino ne znam zašto u Val Gardenu sa autom, ako se samo popneš iz Colfosca na Passo Gardena, a onda se spustiš u Val Gardenu?
    Izmenio/la skiman; 13.12.2010 u 18:50.

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    1.dan i alta badia su mi sad jasni. hvala skimen
    i treći dan je ok(araba)

    iako se plašim da te puno davim , pitat ću te još nešto.
    a to su četiri stvari

    prvo pitanje je 2.dan kronplatz.
    ako idem iz la ville autom, gdje da se parkiram? u s.vigilio di marebbe?

    PS:forumaši, pomozite malo skimenu da sav teret mene ne pada samo na njega! žao mi čovjeka. i dobra volja ima granice, a ja ispitujem njegove
    bit će mi

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    1.dan i alta badia su mi sad jasni. hvala skimen
    i treći dan je ok(araba)

    iako se plašim da te puno davim , pitat ću te još nešto.
    a to su četiri stvari

    prvo pitanje je 2.dan kronplatz.
    ako idem iz la ville autom, gdje da se parkiram? u s.vigilio di marebbe?

    PS:forumaši, pomozite malo skimenu da sav teret mene ne pada samo na njega! žao mi čovjeka. i dobra volja ima granice, a ja ispitujem njegove
    bit će mi
    Tako je......San Vigilio di Marebbe ti je mnogo bliži i mnooooogo bolji izbor od Brunica....Parkiraj na donjoj postaji gondole Miara (imaš velik parking) ali budi brzo ujutro, jer inače će biti ćupavo sa parkingom...Računaj, da ti iz La Ville treba nekih 30-35 minuta do San Vigilia...

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    a val gardena(4.dan)?
    mislio sam da odem autom do s.christina val gardena jer odatle mogu i na Secedu i na drugu stranu , Ciampinoi.
    mislim da u tom slučaju ne bih mogao ići na staze južno od Orteiseia jer mi se čine nepovezane(mora se pješke kroz grad).
    nekako mi izgleda zgodnije i od Selve koja je valjda i direktno na pravcu sella ronde(gužve)
    ma i sve da nisam u pravu, pravci iz val gardene mi izgledaju jako interesantno i sasvim dovoljni za taj jedan dan na tom skijalištu.

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    a val gardena(4.dan)?
    mislio sam da odem autom do s.christina val gardena jer odatle mogu i na Secedu i na drugu stranu , Ciampinoi.
    mislim da u tom slučaju ne bih mogao ići na staze južno od Orteiseia jer mi se čine nepovezane(mora se pješke kroz grad).
    nekako mi izgleda zgodnije i od Selve koja je valjda i direktno na pravcu sella ronde(gužve)
    ma i sve da nisam u pravu, pravci iz val gardene mi izgledaju jako interesantno i sasvim dovoljni za taj jedan dan na tom skijalištu.
    Još jednom.... za izlet u Val Gardenu ne trebaju ti kola... Ideš iz La Ville za Corvaru-Colfosco-Passo Gardena-Val Gardena-Campinoi-spustiš se po WC stazi za spust (dve varianti crna i crvena) Sasslong-u dolini ideš na vlakič-kad izađeš, ideš na gondolu i popneš se sa sedežnicama na Secedu...al ti idi kolima ako ti je to bolje....U pravu si Alpe de Suissi su slabo povezane sa Val Gardenom, a staze su ovakve : početničke i familijarne...nečeš ništa profaliti.....Selva, Sella,Seceda i Val Gardena u jednom danu? Pa može, ali samo po tvojoj varianti, da ideš ujutro kolima u Val Gardenu....sa skijama bogami neće moći ove noći....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •