Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 80

Tema: start-point za dolomite superski

  1. #61
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gazza Pogledati poruku
    Citam sad sta pisete ovde, motala mi se po glavi Alta Badia za ovu sezonu. Ali ne mogu da verujem da se parkinzi i ski busevi extra placaju. Austrijanci su ipak zakon, necu iz principa da placam nista dodatno pa makar bilo i 5 EUR za nedelju dana.
    Niko nije napisao ništa da se busevi plačaju /odakle ti to/ ako imaš kartu, što ne važi za parking.....Samo ti i dalje skijaj u Austriji....

  2. #62
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Gazza: najbolje je (kao i uvek) da uzmeš ski in/out smeštaj i ne moraš da brineš za te trivijalije

    Ja sam pomenuo da se skibus plaća simbolično, pošto sam mislio i da se plaća (kupovao sam nedeljne karte za par eura )..
    Izmenio/la wlad; 16.11.2013 u 22:25.

  3. #63
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nikad nisam bio u ski in/out smestaju sem na Kopaoniku jer nemam za sada para za to zadovoljstvo. Mozda jedino za Francusku, ali zbog kvaliteta smestaja i ljubaznosti mislim da nije prevelika zrtva voziti se do staze ski busom ili autom. Ali mi bas nesto zasmetala cinjenica da se dodatno placa parking ili bus.

    Kakva je generalno situacija u Alti marta meseca sto se tice snega, konkretno 15.3 - 22.3. sledece godine bih isao. Cini mi se da su staze pretezno severno orijentisane sto je prednost. Ove godine u tom terminu u Sladmingu je bez problema moglo da se skija sve do 1100-1200 m na temperaturi u debelom plusu.

  4. #64
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Gledam ovih dana neke smeštaje u San cassiano, Corvara i ostalo u okolini i imam utisak da je taj deo Italije u proseku skuplji nego Austrija, npr. ova regija najbliža nama, do 800km od Beograda. . U pitanju su sve privatni smeštaji. Hotele nisam razmatrao. Takođe mi se čini da je više zauzetih kapaciteta u IT. U pitanju je sredina januara. Da li je samo ovom moj utisak ili je generalno situacija stvarno takva (pre svega mislim na cenu)?

  5. #65
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja placam smestaj + ski pass dolomitisuperski u Val gardeni, St. Christina 380eur po osobi, nas 4 u apartmanu od 50m2 tako da ove cene se ne mogu porediti s Austrijom.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #66
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    @Gazza: najbolje je (kao i uvek) da uzmeš ski in/out smeštaj i ne moraš da brineš za te trivijalije

    Ja sam pomenuo da se skibus plaća simbolično, pošto sam mislio i da se plaća (kupovao sam nedeljne karte za par eura )..
    http://www.val-gardena.com/en/skibus/page273.html

    Takodje, kupujem/placam ski-bus, i mislim da skiman nije u pravu ,
    mozda mi gresimo ?

  7. #67
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od designbvr Pogledati poruku
    http://www.val-gardena.com/en/skibus/page273.html

    Takodje, kupujem/placam ski-bus, i mislim da skiman nije u pravu ,
    mozda mi gresimo ?
    Vlasnik apartmana mi svake godine nudi free bus (shuttle) do donje postaje sedežnice Sponata....jeste da to nikad nisam koristio (mrzelo me i radije sam se vozio tih 5 min. svojim kolima, da nisam bio zavisan pri povratku od busa)...jedini mu je uslov bio, da sam smešten kod njega i da imam ski pass.....istina je da to nikad nisam proveravao..... E sad, dali je javni prevoz (busevi narančaste boje) isto free to ne znam, ali pouzdano znam da su veči i bolji hoteli, te apartmani povezani između sebe, uzmu u najam ili sofinanciraju više tih shuttla i gostu nije potrebno ništa platiti. Gazdi samo kažaš kad ujutro te pokupe i to je to....a za povratak se valjda dogovoriš sa vozačem...Tako da baš ne znam, da nisam u pravu.... Na ovo sam mislio.....
    Priložene slike Priložene slike

  8. #68
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @gio: cene smeštaja su zaista šarene i nisu vezane za neki egzaktni parametar, generalno nema pravila za cenu smeštaja osim da je naravno hotelski 3x skuplji . Moraćeš se malo više potruditi da tražiš a posle prve posete je uvek mnogo lakše pošto vidiš na licu mesta šta je gde, uvek se mnogo bolje vidi na licu mesta nego na mapama / GE.

    Ja sam dosadan pa uvek preporučujem Colfosco i Arabu, zato što tamo može da se pronađe mnogo ski in/out smeštaja po OK ceni. Otvori npr. Google Maps i search "Colfosco" prikazaće ti se mapa i na njoj (od nedavno) žičare. Na dnu su horizontalne žičare (koje se koriste između ostalog dok se ide u krugu Sele) a gore (vertikalno) idu gondole / žice u "dubinu" Colfoscoa. Ta prva vertikalna gondola prolazi pored mesta i svi levi i desni (veći deo naselja je desno) smeštaji su ski in/out. Zum(b)iraš i klikćeš na smeštaje, otvoriš sajt i vidiš cene, redom dok ne pronađeš neki povoljan a slobodan.....

  9. #69
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Gledam ovih dana neke smeštaje u San cassiano, Corvara i ostalo u okolini i imam utisak da je taj deo Italije u proseku skuplji nego Austrija, npr. ova regija najbliža nama, do 800km od Beograda. . U pitanju su sve privatni smeštaji. Hotele nisam razmatrao. Takođe mi se čini da je više zauzetih kapaciteta u IT. U pitanju je sredina januara. Da li je samo ovom moj utisak ili je generalno situacija stvarno takva (pre svega mislim na cenu)?
    Kada poredis IT i AUT treba da gledas lokacije koje su priblizno iste u odnosu na skijaliste. Corvara i San Cassiano su skuplji, narocito Corvara, zbog pozicije. Ako se odmaknes do Badie ili La Ville cene su nize. Iako nisam bio u IT precesljao sam cene smestaja. Npr. ne mozes porediti sam Saalbach u AUT sa Badiom u IT vec sa Corvarom a Badiu sa npr. Vorderglemmom ili Viehofenom koji su udaljeni od Saalbacha. Ja sam u martu nasao apartman za smesnih nepunih 15 EUR po osobi dnevno ali nije bio u Schladmingu vec 15 km udaljen. Kada bih to poredio sa Corvarom tvoja konstatacija bi bila tacna ali to je ipak lokacijski u rangu Badie npr. gde su cene priblizno iste kao ova sto sam ja placao.

  10. #70
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ok. Jasnije mi je mada sam ja gledao i okolinu do nekoliko km od polazne stanice neke žičare. Sve ovo sam pitao jer imam neki plan za Alta Badia ali me pokolebalo nekoliko dosta povoljnijih smeštaja u AT pa sam počeo da preispitujem planove ali je izgleda najpre bila greška zbog mog malo lošijeg poređenja.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •