Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 80

Tema: start-point za dolomite superski

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Skimane, reci mi molim te da li ima veza sa žicom iz La Vala ka Alta Badia (pa samim tim i sistemom) ili mora da se ide kolima/busom?
    Evo ja ću ti odgovoriti, nema žice od La Vala do Badie, mora se autom ili busom, autom treba oko 15 min do La Ville, meni nije bio neki napor to vozikanje.

  2. #52
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Hvala Bobo. Plagetone, ako tražiš povoljan smeštaj a da je ski-in/out onda je možda najbolje da tražiš u Arabbai i to u mestu.. Mi smo bili prošle godine druga polovina februara u Arabi, 4krevetni apartman u prizemlju kuće (1 soba + dnevna / kuhina / trpezarija), cena za 3 osobe u tom apartmanu je bila 560eura (sada gledam mail), niža nego što im je pisalo na sajtu - 100% ski-in/out (stavljaš skije ispred apt, u povratku skidaš skije 20m pre apt)..... Araba ima najstrmije staze, jedina "mana" je da je dijametralno suprotna od Val Gardene, pa ako hoćeš da skijaš u VG praktično moraš da odvozaš Sella Ronda krug. Što se tiče veze ka ostalim delovima najbolju poziciju ima Alta Badia (Corvara/Colfosco)..

  3. #53
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Skimane, reci mi molim te da li ima veza sa žicom iz La Vala ka Alta Badia (pa samim tim i sistemom) ili mora da se ide kolima/busom?
    Kola ili bus najmanje do Badie, odnosno do sedežnice Sponata (tamo i ja krečem svakog jutra u La Villu)....

  4. #54
    Junior Member
    Datum registracije
    28.10.2012
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Hocu na dolomite u januaru. Ne mogu se odluciti dali da to bude kronplatz, badija, gardena...?
    Imate li neku preporuku za neko mesto sto bi bilo pristupacnije i jeftinije?
    U austrii veoma cesto su hotele do samih gondola,dali je tamo i u italiji?

  5. #55
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Sneg je pao i topovi su počeli oficijelno da rade

    Šta može da bude lepše od ovog prizora


  6. #56
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano



    ajme lepote !!!
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la designbvr; 29.10.2012 u 14:36.

  7. #57
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Pozdrav svima, zahvaljujuci nekolicini ljudi na ovom forumu, nasa ovogodisnja destinacija su Dolomiti. Hvala na iscrpnim izvestajim, toliko je detaljno opisano sve, da imam utisak kao da sam vec bio tamo.
    Jedino pitanje za one koji bolje poznaju mesta tamo, sta mislite o lokaciji Pre Da Nai apartamana:
    https://www.google.com/maps/preview#...42!4d11.886853

    Pise da ima bus stajaliste 20m od apartmana, a i idemo kolima, ali opet, da li je komplikovan odalazak i dolazak ovde, kako funkcionisu autobusi i kakva je situacija sa parkinzima okolo? Da li bi drasticno bolje bilo da smo u La Vila ili Corvara ili je ovo ok?

    Hvala unapred!

  8. #58
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adwarf Pogledati poruku
    Pozdrav svima, zahvaljujuci nekolicini ljudi na ovom forumu, nasa ovogodisnja destinacija su Dolomiti. Hvala na iscrpnim izvestajim, toliko je detaljno opisano sve, da imam utisak kao da sam vec bio tamo.
    Jedino pitanje za one koji bolje poznaju mesta tamo, sta mislite o lokaciji Pre Da Nai apartamana:
    https://www.google.com/maps/preview#...42!4d11.886853

    Pise da ima bus stajaliste 20m od apartmana, a i idemo kolima, ali opet, da li je komplikovan odalazak i dolazak ovde, kako funkcionisu autobusi i kakva je situacija sa parkinzima okolo? Da li bi drasticno bolje bilo da smo u La Vila ili Corvara ili je ovo ok?

    Hvala unapred!
    Pa jednako ste udaljeni i od La Ville i Corvare (smešteni ste uz samu cestu i zbilja imate bus izpod hotela-poslednji hotel pre Corvare je to, znači treba vam 2 km do Corvare ili 2 km do La Ville), tako da ste u svkom pogledu zavisni ili od autobusa ili od vlastitih kola....ima parking u La Vill, koji se plača (treba poraniti ujutro inače nečete dobiti mesta) ili u Corvari za koju važi isto, tako da je najbolja opcija autobus.....autobusi voze po planu vožnje koji je prilagođen skijašima (rush hour)....

  9. #59
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Skiman ti je sve rekao, samo mali dodatak je da kada otvoriš ovaj link (Maps) samo klikni još jednom + (zoom) i videćeš žičare. Nalaziš se tačno na sredini puta La Villa-Corvara.

    Ja bi ti isto preporučio skibus pre auta, auto jedino ako ideš u neku drugu dolinu / skijalište..

    Veći deo Corvare je "nezgodan" zato što nije ski in/out, ali busevi su OK varijanta (i imaš nedeljnu kartu po simboličnoj ceni).

  10. #60
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citam sad sta pisete ovde, motala mi se po glavi Alta Badia za ovu sezonu. Ali ne mogu da verujem da se parkinzi i ski busevi extra placaju. Austrijanci su ipak zakon, necu iz principa da placam nista dodatno pa makar bilo i 5 EUR za nedelju dana.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •