Strana 99 od 398 PrvaPrva ... 4989979899100101109149199 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 981 do 990 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #981
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Exclamation Knjaževac : Jaka snežna mećava na Babinom zubu ugrožava saobraćaj !!!



    Snežna mećava koja vec tri dana besni u celoj opštini Knjaževa, najizraženija je na Babinom zubu gde trenutno besni prava oluja koja sa olujnim vetrom koji duva brzinama od 25-40m/s pravi velike nanose snega od preko 6 metara.Ponovo je zavejan veći deo nedavno očišćenih delova Stare planine.Danas je zavejano Dojkino vrelo kao i prilaz Epsovom hotelu i put ka planinarskom domu.Prolaz do Jabučkog ravništa je za sada prohodan, ali je put veoma otežan te se ne preporučuje polazak bez kompletne zimske opreme.Dnevna temperatura na Babinom zubu bila je – 10 C, a od ski liftova radeo je samo Konjarnik i bebi ski lift.Ski lift Sunčana dolina i nova gondola danas nisu bile u funkciji zbog jakog vetra čiju jačinu možete proceniti na našim snimcima

    detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21798
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  2. #982
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od roman Pogledati poruku
    pa prognoza je ohrabrujuca, tako da mi idemo. Doduse nama je olaksavajuca(utesna) okolnost sto idemo na deset dana, pa i da riknemo dan dva nije strasno.
    Srb pi mogao bi malo da me naucis gde je ta sopotska petlja?
    од Ниша се пође ка Пироту, прође се Сићевачка клисура.... прође се Бела Паланка, после Паланке, чим се изађе из првог тунела, одвајање лево, требало би да има табла за Књажевац ил Зајечар... 5-6 км пре самог Пирота...

  3. #983
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    U izveštajima o visini snešnog pokrivača na rts-u nikad ne pominju Staru Planinu .Kopaonički lobi,politika ili nešto treće uglavnom izveštaj počinje svakog dana "najviše snega ima na Kopaoniku xxx,Crnom Vrhu xxx itd." dok se pri tom Stara Planina ne pominje kao da ne postoji

  4. #984
    Member
    Datum registracije
    01.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od buda Pogledati poruku
    u izveštajima o visini snešnog pokrivača na rts-u nikad ne pominju staru planinu .kopaonički lobi,politika ili nešto treće uglavnom izveštaj počinje svakog dana "najviše snega ima na kopaoniku xxx,crnom vrhu xxx itd." dok se pri tom stara planina ne pominje kao da ne postoji
    e ni meni nije to jasno,zasto se ne pominje ovaj planinski raj,to je bukvalno kao da ne postoji....

  5. #985
    Junior Member
    Datum registracije
    01.03.2011
    Godina
    41
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Buda Pogledati poruku
    U izveštajima o visini snešnog pokrivača na rts-u nikad ne pominju Staru Planinu .Kopaonički lobi,politika ili nešto treće uglavnom izveštaj počinje svakog dana "najviše snega ima na Kopaoniku xxx,Crnom Vrhu xxx itd." dok se pri tom Stara Planina ne pominje kao da ne postoji
    To sam i ja primetio sinoć, kazu na Kopaoniku 137 cm, Crnom vrhu 104 cm, Zlatiboru 80 i nesto a Staru planinu gde ima skoro 200 cm nisu ni spomenuli, e sad da li kopaonički lobi ne zeli da se sazna da ima na SP više snega - ne znam, ali da je veci ski centar od Crnog vrha to znam.

  6. #986
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SRB_PI Pogledati poruku
    од Ниша се пође ка Пироту, прође се Сићевачка клисура.... прође се Бела Паланка, после Паланке, чим се изађе из првог тунела, одвајање лево, требало би да има табла за Књажевац ил Зајечар... 5-6 км пре самог Пирота...
    Pa zar mi nije tako duze? Ali ok, i to je opcija. A kazi mi da li znas gde tu ima pumpa sa plinom?

  7. #987
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Buda Pogledati poruku
    U izveštajima o visini snešnog pokrivača na rts-u nikad ne pominju Staru Planinu .Kopaonički lobi,politika ili nešto treće uglavnom izveštaj počinje svakog dana "najviše snega ima na Kopaoniku xxx,Crnom Vrhu xxx itd." dok se pri tom Stara Planina ne pominje kao da ne postoji
    E to je klasican primer podmetanja poluistine. Realno gledajuci, u ovom trenutku, SP nije konkurencija Kopaoniku. Ali u buducnosti moze da napravi problem svima koji imaju finansijski interes na Kopu, pa prosudite sami
    U svakom slucaju odavno je trebalo da reaguje neko iz marketinga SP ili neki PR(kako se vec sada nazivaju), a to se radi po partijskoj liniji pa ako se tu zataji onda se kopa dalje...
    A koliko to moze da napravi krivu sliku, reci cu vam iz sopstvenog primera: Moja sestra je bila na Kopaoniku oko nove godine, sva ushicena kako ima puno snega(sto je fakat istina), pa salje slike i kada joj kazem da na SP ima bar pola metra vise ona kaze ,,ma daaaaj,,. Pa cak i sada kada je videla slike, imam utisak da ne veruje da je to realno stanje, jer zaboga sve grmi Kopaonik+Zlatibor. TV je cudo

  8. #988
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Evo informacije koje sam dobio u Turistickoj organizaciji Knjazevac: Danas(za sada) radi samo Konjarnik i Livade(deciji ski lift), ostalo ne radi zbog jakog vetra.
    Od subote smirivanje situacije, za subotu najavljene padavine sa umerenim vetrom nesto oko 5m/s i temperaturom -6c, nedelja malo blazi 4m/s, a od ponedeljka 3m/s i poboljsanje uslova itd.

  9. #989
    Junior Member
    Datum registracije
    07.01.2009
    Godina
    39
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Ja idem sutra na staru planinu,dobicete info.... jos kad bi mi neko naso vremensku prognozu tj. preciznije dal ce biti jakog vetra da znam zbog gondole,jer sam smesten u novom hotelu

  10. #990
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Roman Pogledati poruku
    E to je klasican primer podmetanja poluistine. Realno gledajuci, u ovom trenutku, SP nije konkurencija Kopaoniku. Ali u buducnosti moze da napravi problem svima koji imaju finansijski interes na Kopu, pa prosudite sami
    U svakom slucaju odavno je trebalo da reaguje neko iz marketinga SP ili neki PR(kako se vec sada nazivaju), a to se radi po partijskoj liniji pa ako se tu zataji onda se kopa dalje...
    A koliko to moze da napravi krivu sliku, reci cu vam iz sopstvenog primera. Moja sestra je bila na Kopaoniku oko nove godine, sva ushicena kako ima puno snega(sto je fakat istina), pa salje slike i kada joj kazem da na SP ima bar pola metra vise ona kaze ,,ma daaaaj,,. Pa cak i sada kada je videla slike, imam utisak da ne veruje da je to realno stanje, jer zaboga sve grmi Kopaonik+Zlatibor. TV je cudo
    Chitam vase postove i ne kontam....
    poslednjih 15-20 dana vecina vremenskih prognoza na dnevniku B92 je pocinjala ili se zavrshavala " i najvise snega ima na Staroj Planini, blah bla bla...ili Novotvoreni hotel na St Planini bla bla..."
    Jednostavno ko koliko plati, ili ko ima interesa taj se reklamira na nasim televizijama, dnevnicima i sl. To je valjda opste poznato.
    A sad su malo prestali da pricaju o St Planini, valjda zato sto ima previse snega i sto ne moze da se stigne do iste, nazalost
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •